Zobacz pełną wersję : Sandisk Ultra II 8GB dziwne luzy wewnątrz
Właśnie odebrałem z Agito kartę Sandisc ultra II 8GB
Po wyjęciu z blisterka zauważyłem, że poruszając kartą na boki karta wydaje dziwne dźwięki.
Tak jakby były w środku jakieś luzy i coś tam latało.
Karta poza tym spisuje się chyba poprawnie.
D300 zapisuje na niej RAW w ok. 1 sek,
Po włożeniu do aparatu lampka zapala się też na 1 sek.
Czy w sandiskach zdarzają się takie luzy?
Dodatkowo na odwrocie nie ma wymienionych nr patentów, które na 1GB karcie były aż trzy.
Trochę nie chce mi się wierzyć, żeby Agito pokusiło się o sprzedawanie podrób, ale zaczyna mi to wyglądać dziwnie.
Bardzo proszę posiadaczy takiej karty (oryginalnej)o porównanie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img150.imageshack.us/i/cfrm.jpg/)
miron19j
16-06-2009, 15:33
Trochę nie chce mi się wierzyć, żeby Agito pokusiło się o sprzedawanie podrób, ale zaczyna mi to wyglądać dziwnie.
u mnie nic nie lata. A jeżeli chodzi o Agito. Oni przecież też biorą z jakiejś hurtowni, a ona też z jakiejś innej, większej. A importer też bierze od jakiegoś dystrybutora. Po drodze jest tyle możliwości wprowadzenia podróbek. Nie sadzę, żeby wszyscy, którzy sprzedają podróbki, robili to świadomie. Przecież sklep nie będzie sprawdzał każdej karty oddzielnie.
a czy tył karty wygląda u ciebie tak samo? Nie ma nr patentu?
Coś mi to wyglada na "prawie oryginał".
miron19j
16-06-2009, 16:23
a czy tył karty wygląda u ciebie tak samo? Nie ma nr patentu?
wygląda identycznie.
Więc albo obaj mamy oryginały albo podróby
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)
PS mam tą kartę prawie rok i nigdy nie miałem z nią problemów.
Wygląd wyglądem ale latać nic nie powinno :mrgreen:
wasilewk
16-06-2009, 16:41
wygląda identycznie.
Więc albo obaj mamy oryginały albo podróby
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)
PS mam tą kartę prawie rok i nigdy nie miałem z nią problemów.
Moje obydwie: Extreme III (4GB i 16GB) mają pod tym czarnym polem napis 'SDFX' i dalej pod spodem numer patentu: '1-866-270-5532'.
1-sza kupiona w Imfoto, druga w hurtowni Action.
Pzdr.
Wygląd wyglądem ale latać nic nie powinno :mrgreen:
Też tak sądzę. Ale wolałem się upewnić czy w innych 8 gigówkach nie jest podobnie.
Sam używałem do tej pory max 2GB.
Dodatkowo przy dokładniejszych oględzinach zaczęło mnie dziwić, że karta jest wyczuwalnie lżejsza od innych sandisk’ów ultra II jakie posiadam.
Nie mam tak precyzyjnej wagi, żeby to potwierdzić, ale potwierdza to jak do tej pory każdy któremu dałem 2 karty do porównania. 1GB ultra II kupiony rok temu jest znacznie cięższy od nowej karty 8GB tej samej serii.
No nic, piszę do Agito zobaczymy co odpowiedzą...?
miron19j
16-06-2009, 17:05
Moje obydwie: Extreme III (4GB i 16GB) mają pod tym czarnym polem napis 'SDFX' i dalej pod spodem numer patentu: '1-866-270-5532'.
1-sza kupiona w Imfoto, druga w hurtowni Action.
Pzdr.
moje też, tyle że Extreme III. A to jest Ultra II i ona nie ma numeru patentu
Ma. Mam jedną starą 8 GB Ultra II i ma wypisane patenty. Ma też trochę inne logo. Podobne, ale nie takie samo. Moja ma duże szanse być oryginałem, bo była kupiona zaraz po wejściu tych kart na rynek, czyli jest raczej małe prawdopodobieństwo, żeby podrabiacze zdążyli.
miron19j
16-06-2009, 17:20
Ma. Mam jedną starą 8 GB Ultra II i ma wypisane patenty. Ma też trochę inne logo. Podobne, ale nie takie samo. Moja ma duże szanse być oryginałem, bo była kupiona zaraz po wejściu tych kart na rynek, czyli jest raczej małe prawdopodobieństwo, żeby podrabiacze zdążyli.
czyli wychodzi na to, że obaj mamy podróby.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)
Moja była kupiona w sklepie dla normalnych inaczej, w Kaliszu.
PS coś mi chodzi po głowie. Pamiętam, jakiś czas temu, przez czasopisma foto przeszła informacja, że jakiś wytwórca kart zmienia wygląd swoich produktów. To nie był przypadkiem SanDisk?
http://www.sandisk.com/Products/Item(1160)-SDCFH-008G-A11-SanDisk_Ultra_II_CompactFlash8GB.aspx
SanDisk ostatnio zmienił grafike tych kart.
Moje wszystkie SANDISKI (kupione w Agito :)) mają te numery patentów - 2 GB Ultra II, 4 GB Extreme III (ma ich aż 6) i 16 GB Extreme III 30 MB/s.
Agito jest wymienione jako jeden z kilkunastu sprzedawców na polskiej stronie sandiska. Te karty powinny być OK.
http://www.sandisk.pl/Retail/Buy.aspx
Agito jest wymienione jako jeden z kilkunastu sprzedawców na polskiej stronie sandiska. Te karty powinny być OK.
http://www.sandisk.pl/Retail/Buy.aspx
Ale na stronie dystrybutora już nie:
http://www.flashcard.pl/content/view/13/38/
Mimo wszystko mam nadzieję, że po prostu - mam pecha i trafiłem wadliwy egzemplarz.
I że okaże się iż jest to nowa seria kart i że są oryginalne.
Tylko dlaczego są takie lekkie w porównaniu ze starszymi?
Ale na stronie dystrybutora już nie:
http://www.flashcard.pl/content/view/13/38/
precyzyjniej: na stronie jednego z trzech dystrybutorów na Polskę, firmy CSI. Widac Agito bierze karty od któregoś z pozostałych dwóch dystrybutorów Sandiska - Hamy lub AB
Edit - juz znalazłem - Agito jest w spisie u Hamy. http://www.hama.pl/portal/choice*3000781/action*512
Słuchajcie.
Czy omawiana karta działa? Z tego co się doczytałem działa i to poprawnie.
To co to jest do cho*** za różnica, czy jest oryginalna, nieoryginalna, prawie oryginalna, zupełnie podrobiona?
Jak działa, to działa. Po co to naprawiać...?
poruszając kartą na boki karta wydaje dziwne dźwięki.
Spróbuj chwycić kartę tak aby trzymać za część ze złączem (tam gdzie są otwory na piny).
Wtedy nie powinno nic w środku latać.
Po prostu obudowa nie stanowi jednej całości ze złączem i luzy mogą się brać z tego powodu.
Nie wiem czy to normalne, ale nigdy się tym nie przejmowałem. Miałem tak kiedyś w starym Kingstonie
i w SanDisku Ultra II 1GB.
Po wyjęciu z blisterka zauważyłem, że poruszając kartą na boki karta wydaje dziwne dźwięki.
Jeśli te dźwięki to "Schody do nieba", to chętnie odkupię ją od Ciebie ;)
A karta wygląda na oryginalną i nie słuchaj tych, co piszą o braku numerów patentowych.
miron19j
16-06-2009, 21:27
Słuchajcie.
Czy omawiana karta działa? Z tego co się doczytałem działa i to poprawnie.
To co to jest do cho*** za różnica, czy jest oryginalna, nieoryginalna, prawie oryginalna, zupełnie podrobiona?
Jak działa, to działa. Po co to naprawiać...?
ale może przestać działać, i to w najmniej oczekiwanej chwili. Jeżeli to jest tylko podróbka oryginału, to OK. Ale jeżeli jest to substytut oryginału, to można się na takim czymś przejechać. Różnica między oryginałem a podróbką może polegać na różnicy w użytych materiałach, a co za tym idzie jakości i trwałości.
precyzyjniej: na stronie jednego z trzech dystrybutorów na Polskę, firmy CSI. Widac Agito bierze karty od któregoś z pozostałych dwóch dystrybutorów Sandiska - Hamy lub AB
Edit - juz znalazłem - Agito jest w spisie u Hamy. http://www.hama.pl/portal/choice*3000781/action*512
uhm... Jacku, akurat to, że Agito jest w tym spisie wcale nie oznacza, że kupuje od Hamy karty SanDiska, tylko że kupuje produkty marki Hama (torby, czyściki, filtry itd)
OK, może tak być
Sandisk informuje, że dystrybutorem kart jest Hama
Sandisk informuje, że jednym ze sklepów, które sprzedają karty jest Agito.
Hama sprzedaje coś Agito.
Nie musza to być karty, ale skoro Agito bierze karty od jakiegoś dystrybutora, a jest ich trzech to mało prawdopodobne by brało od Hamy ściereczki, a karty od np AB.
Zresztą jakie to ma znaczenie od kogo, skoro Agito ma oryginalne karty? Sądzicie, że kupuje karton od legalnego dytrzybutora i 2 kartony od nielegalnego, z podróbami?
Trochę spiskowe i naciągane teorie.
OK, może tak być
Sandisk informuje, że dystrybutorem kart jest Hama
Sandisk informuje, że jednym ze sklepów, które sprzedają karty jest Agito.
Hama sprzedaje coś Agito.
Nie musza to być karty, ale skoro Agito bierze karty od jakiegoś dystrybutora, a jest ich trzech to mało prawdopodobne by brało od Hamy ściereczki, a karty od np AB.
Zresztą jakie to ma znaczenie od kogo, skoro Agito ma oryginalne karty? Sądzicie, że kupuje karton od legalnego dytrzybutora i 2 kartony od nielegalnego, z podróbami?
Trochę spiskowe i naciągane teorie.
Jacku ja nie napisałem, że Agito kupuje podróbki, więc proszę nie dorabiaj spiskowej teorii do moich słów :). Wiem, że swego czasu Agito brało karty od CSI z Krakowa. Tak więc pochodzenie kart w Agito może być różne - mogą wciąż brać z CSI, mogą brać od Hamy, może być i tak, że biorą i od Hamy i od CSI, w zalezności od tego jaka promocja jest i gdzie :D. Np. karty Extreme III od Hamy bo taniej (obecnie), a Ultra II od CSI (bo tam taniej).
A co do mojej wypowiedzi powyzej to ja tylko stwierdzięłm, że lista nie jest dowodem na to, że tylko tam Agito kupuje karty SanDiska, a wręcz może być myląca (gdyż jest tam wyraźnie napisane, że jest to lista sklepów sprzedających produkty HAMA, a nie lista sklepów sprzedających produkty dystrybuowane przez Hamę).
Spróbuj chwycić kartę tak aby trzymać za część ze złączem (tam gdzie są otwory na piny).
Wtedy nie powinno nic w środku latać.
Rzeczywiście, kiedy przyciskam listwę z pinami mocno do obudowy, nic w środku nie lata. Wygląda to na źle spasowaną obudowę. Tego, czy karta jest oryginalna, na 100 proc. nie potwierdzę, ale jak dotąd na Agito nigdy się nie przejechałem, więc ufam, że jest OK.
Nie robiłbym rabanu, ale sami wiecie, co się dzieje na rynku z SanDisk-ami.
Dziękuję wszystkim za gotowość niesienia pomocy! Pozdrawiam...
drhardware
17-06-2009, 01:11
Włóż ja przez przejściówke do gniazda PCMCIA w laptopie, a karta ujawni swe prawdziwe oblicze ...
Władca Pixeli
17-06-2009, 04:14
i dalej pod spodem numer patentu: '1-866-270-5532'.
To dziwne ale dzwoniąc na numer patentu można się dodzwonić do firmy SanDisk :mrgreen:
Niestety dogadać się jest trudno bo mówią w jakimś dialekcie Indyjsko/Chińskim z domieszką angielskiego :mrgreen:
dostałem od nich email z linkami
http://reviews.ebay.com/Beware-of-FAKE-SanDisk-Compact-Flash-Cards-on-eBay_W0QQugidZ10000000001235396
http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539
robin102
17-06-2009, 09:53
... Sądzicie, że kupuje karton od legalnego dytrzybutora i 2 kartony od nielegalnego, z podróbami?
Trochę spiskowe i naciągane teorie.
To może być trochę inaczej. Oficjalny dystrybutor ( legalny :) ) na naszym rynku nie wiadomo od kogo kupuje te 2 kartony ;)
Gdzieś musi być ta furtka umożliwiająca wprowadzenie w obieg orginalnych kart :)
W Agito kupiłem PRETECA i była do du....
wasilewk
17-06-2009, 10:26
To dziwne ale dzwoniąc na numer patentu można się dodzwonić do firmy SanDisk :mrgreen:
Niestety dogadać się jest trudno bo mówią w jakimś dialekcie Indyjsko/Chińskim z domieszką angielskiego :mrgreen:
dostałem od nich email z linkami
http://reviews.ebay.com/Beware-of-FAKE-SanDisk-Compact-Flash-Cards-on-eBay_W0QQugidZ10000000001235396
http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539
Nooo ! Dzięki !
Teraz już wiemy na czym stoimy.
Pzdr.
W Agito kupiłem PRETECA i była do du....
ja też, niestety :-D
robin102
17-06-2009, 10:59
Generalnie to ostatnio wziąłem się za porządki w kartach. Jak mi Fuji S5 kiksa strzeliło ze trzy razy na PQI, Kingstonie i podrabianym pretecku doszedłem do wniosku, że muszę mieć same sandiski bo nie stać mnie na hazard karciany :)
Leżą przede mną właśnie 4 sandiski wszystkie z pewnych źródeł. Każda dobrze pracuje z Nikonami i Fuji jednak komedia jakaś, każda karta jest trochę inna. Latam po tych linkach gdzie to niby można sprawdzić czy produkt oryginalny czy nie. A to na jednej ze sklepu numerów patentów brak, mechanicznie wszystkie wykonane tak samo.
Producent sam sobie winien wprowadzając zamęt przez zmiany szaty graficznej i chyba miejsc produkcji kart.
W każdym razie kociokwiku można dostać z tymi kartami :(
Ludzie trzymajcie mnie bo nie wyrobię !
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.