Zobacz pełną wersję : M.W. technika
Witam. Chcialbym sie dowiedzieć na czym polega technika Marcina Wasiołki, fotografa :)
http://www.wasiolka.com/
zdjęcia są idealnie zrobione, idealna cera, szklista, czysta, trudno to opisać, choćby pierwsze zdjęcie? idelanie wszystko wyeksponowane
Matko.. odpowiedz jest banalna. Photoshop. Zdjecie wcale nie bylo pewnie zrobione jako poprawne. A ze pan ma troche wprawy w tuningowaniu panienek no to coz... tylko siedziec i sie uczyc.:) Lynda ma swietne toturiale na ten temat no i you tube.
no wiem ze PS i wiem ze siedzi na tym 5 godzin, ale chcialbym sie dowiedzieć co on tam robi :D albo polećcie tutki
Myślę że spora zasługa w końcowym wyglądzie zdjęć znajduje sie w "team at work".
Zdjecie wcale nie bylo pewnie zrobione jako poprawne.
Tu bym raczej polemizował - z pustego to i Salomon nie naleje.
Moim zdaniem dobry materiał wyjściowy jest potrzebny - a im lepszy, tym łatwiejsza obróbka.
Druga sprawa to makijaż modelki. Kiedyś fotografowałem swoją żonę w próbnym weselnym makijażu, obróbka potem dobrze naświetlonych zdjęć z taką podstawą to czysta przyjemność i czas obróbki zależy tylko i wyłącznie od tego co fotograf chce osiągnąć. Jeśli ma to być fotografia zgodna z rzeczywistością, to wystarczy 5 minut. Jeśli jakaś artystyczna kreacja, to już zdecydowanie dłużej.
nie wszystko da sie załatwić tutkiem, Zeby robić foty na tym poziomie trzeba mieć talent
ale to zdjęcie błyszczy, skora jest inna, o to mi chodzi
1. makijaż 2. światło 3. photoshop. W tej kolejności. I akurat na tym pierwszym zdjęciu (chociażby) make-up zrobił minimum 90% roboty przy cerze. Jeśli modelka jest profesjonalnie umalowana, to obróbka jest tylko dążeniem do osiągnięcia określonego efektu.
Swoją drogą już gdzieś taki post-processing widziałem, tylko nijak nie mogę sobie przypomnieć u kogo....
ale dlaczego sa tak wyeksponowane takie rzeczy typu np pory :)? obiektyw ma slaby, i nie daje takiego efektu, na pewno pracuje nad tym trochę, właśnie chcialbym sie dowiedzieć jak można poprawić twarz
A jaki ma ten obiektyw jeśli można spytać ?? Bo ja się doszukać nie mogę....
ale dlaczego sa tak wyeksponowane takie rzeczy typu np pory :)? obiektyw ma slaby, i nie daje takiego efektu, na pewno pracuje nad tym trochę, właśnie chcialbym sie dowiedzieć jak można poprawić twarz
obiektyw ma słaby...
i wnioskujesz po.. wyglądzie porów...
Myślę, ze sporo się jeszcze od ciebie nauczymy.
Ta modelka ma doskonały - profesjonalny makijaż. Jest dobrze oświetlona. W PS'ie nadał ostateczny wygląd. Sądzę, ze nawet "cyfrowego pudru za dużo nie użył. Poprawił usta - masz tutki o tym w necie. Co do pudru - również. i p[racował pewnikiem na warstwach dla odpowioedniego panowania nad oświetleniem sceny.
Znajdź modelke z pro-makijażem i sie przekonasz o czym piszemy
obiektyw ma słaby...
i wnioskujesz po.. wyglądzie porów...
Myślę, ze sporo się jeszcze od ciebie nauczymy.
Ta modelka ma doskonały - profesjonalny makijaż. Jest dobrze oświetlona. W PS'ie nadał ostateczny wygląd. Sądzę, ze nawet "cyfrowego pudru za dużo nie użył. Poprawił usta - masz tutki o tym w necie. Co do pudru - również. i p[racował pewnikiem na warstwach dla odpowioedniego panowania nad oświetleniem sceny.
Znajdź modelke z pro-makijażem i sie przekonasz o czym piszemy
O tym właśnie mówiłem... Zgadzam się w całej rozciągłośći :)
ale dlaczego sa tak wyeksponowane takie rzeczy typu np pory :)? obiektyw ma slaby, i nie daje takiego efektu, na pewno pracuje nad tym trochę, właśnie chcialbym sie dowiedzieć jak można poprawić twarz
Tutaj (http://maxmodels.pl/index.php?t=pokaz_foto&u=449447) masz zdjęcie zrobione kitem... Canon'owskim 18-55... Mimo to struktura skóry jest idealnie zachowana... Więc nie wiem co ma obiektyw do tego..
Profesjonalny make-up - oto klucz do sprawy...
velaskez
17-06-2009, 03:35
To się nazywa wizażystka, która siedzi z modelką kilka godzin, całe studio w robocie i jeden fotograf, który robi zdjęcie i finalnie obrabia. Dobre oświetlenie, softboxy, blenda, makijaż... Pooglądajcie sobie jak Chase Jarvis robi zdjęcia. On robi, a 20 ludzi nosi z nim blendy, lampy, obrabia itd. Inni robią makijaż, inni wybierają zdjęcia. Jednym słowem cała trupa.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.