PDA

Zobacz pełną wersję : Pas biodrowy



Slon
15-06-2009, 02:11
który wybrać? Wiem, że lowepro ma w ofercie dwa modele, ale ciut drogo biorąc pod uwagę, że trzeba dokupić również futerały lowepro.

jak u innych producentów? Co używacie i polecacie?

Sejsmolog
15-06-2009, 12:32
Ja kupiłem lowepro ten szeroki ( http://www.torbylowepro.pl/pasy-i-szelki/lowepro-sf-deluxe-waistbelt,439s ). Rozmawiałem z dystrybutorem i odradził mi wąski, ponieważ chciałem zawiesić na nim toploader 65 AW plus kilka pokrowców. Wąski by się przekręcał. W sumie to zobaczyłem kiedyś taki zestaw u Hesji i mi się spodobał. Generalnie pas sprawdza się bardzo dobrze (kupiłem głónie do chodzenia po górach) ma tylko jeden mankament. Miejsce do przymocowania toploadera oryginalnie przewidziano z tyłu (za przeproszeniem na du...) i mnie to nie odpowiada. Przymocowałem, po małych kombinacjach, na biodrze i zdaje to egzamin. Mogę polecić.
Pas jest z takiego materiału jak inne produkty ze stajni lowepro. Na prawie całej długości jest wewnątrz wypełniony gąbką więc nic nie uwiera, tylko latem można się w pasie spocić :-) Oryginalne pokrowce przypina się bardzo łatwo.

kichu
15-06-2009, 12:41
Od LowePro duzo lepszy i bardziej rozbudowany system pas + akcesoria ma Think Tank.

http://www.thinktankphoto.com/

Nastepnie klikasz na products i ogladasz

1 - belts/harnesses
2 - modular components
3 - skin components
4 - digital holsters
5 - belt packs

Wszystko na tych stronach mozna ze soba swobodnie laczyc. Do wyboru do koloru :)

Dodatkowo czesc plecakow rowniez posiada wsparcie dla ich systemu modulowego. Albo maja
miejsce na przyczepienie tych elementow, albo mozna pas biodrowy zastapic pasem do ktorego
mocujesz poszczegolne elementy.

marszull
15-06-2009, 13:17
ja uzywam lowepro (tego waskiego) plus cztery pokrowce na obiektywy (4,3,3,2) plus pokrowiec na body i lampe
sprawuje sie toto bardzo dobrze, jest o wiele wygodniejsze w uzyciu od torby lub plecaka, nawet te ktore mam zainstalowane na d.. tez spokojnie siegam
bardzo fajnym pasem jest newswear, paru moich znajomych fotoreporterow tego uzywa i sobie bardzo chwali. W Polsce przedstawicielem jest Agencja Reporter
http://www.reporterpoland.pl/newswear/

Borowa
15-06-2009, 13:35
Od LowePro duzo lepszy i bardziej rozbudowany system pas + akcesoria ma Think Tank.

http://www.thinktankphoto.com/

Nastepnie klikasz na products i ogladasz

1 - belts/harnesses
2 - modular components
3 - skin components
4 - digital holsters
5 - belt packs

Wszystko na tych stronach mozna ze soba swobodnie laczyc. Do wyboru do koloru :)

Dodatkowo czesc plecakow rowniez posiada wsparcie dla ich systemu modulowego. Albo maja
miejsce na przyczepienie tych elementow, albo mozna pas biodrowy zastapic pasem do ktorego
mocujesz poszczegolne elementy.

Zamówiłem cały system MODULAR z pasem, za 2 tyg mam chrzest bojowy na ślubie. Dam znać co i jak

b202
19-06-2009, 08:00
Mając już wcześniej kupione z okazji Lens case'y chciałem kupić pas. No cóż drobie to jest nieco. Ale trafiłem na Zlocie Militarnym pas wojskowy jak tutaj (http://armyworld.pl/product-pol-184-Pas-US-parciany-LC-2-Czarny.html) i go kupiłem. Przyznam, że sprawuje się idealnie. W końcu musi wytrzymać warunki wojskowe. Lens case'y wchodzą bez problemu. Trzyma się dobrze. Mogę polecić bez najmniejszych oporów.

Adak
19-06-2009, 10:25
Też muszę się przyznać, że sam zdecydowałem się na pas pseudo-wojskowy, zamiast na dedykowane rozwiązanie LowePro, Mekko, Domke czy inne.

Chciałem nawet kupić taki dedykowany, ale wyszło, że po włożeniu w te szlufki gratów na pasie oczywiście nie można przesuwać. A na takim bez szlufek - można. Jak korzystam - mam długie szkło z lewego boku - a jak się przeciskam - to za plecami. Następna dużą sakwę na wodę po prawej tak samo - jeśli nie używam to jest za tyłkiem.

Poza tym nie za bardzo widzę możliwość wpięcia w pas dedykowany sakw domke - one nie mają prostego pionowego paska, tylko dość szeroki poziomy 'tunel'.

Paweł Kania
19-06-2009, 10:43
Zamówiłem cały system MODULAR z pasem, za 2 tyg mam chrzest bojowy na ślubie. Dam znać co i jak

Zamawiałeś na stronie tej stronieczy gdzie indziej ?
Ile na przesyłke czekasz i jak wychodzi kwota za całość ?

kichu
19-06-2009, 11:10
Jesli zalezy nam na szybkim zamowieniu i szybkiej dostawie to godny polecenia dystrybutorem ThinkTanka na Europe jest sklep http://www.snapperstuff.com/. Korzystalem z ich uslug 2 razy, zamowienia realizuja blyskawicznie (zlozone
do 12 wysylane jest tego samego dnia, po 12 - nastepnego). Na stanie maja praktycznie 95% asortymentu ThinkTanka.

Co ciekawe pakiet modular mozna u nich kupic w trzech opcjach.

Oryginalny pakiet ThinkTanka - trzeba dokupic pas wg wyboru
http://www.snapperstuff.com/photographyproducts/categories/Belt%20and%20Pouch%20Kits/Modular%20Set%20-%20thinkTANKphoto/viewproduct.asp

Zestaw nr 1 - troche mniejszy w komplecie z pasem
http://www.snapperstuff.com/photographyproducts/categories/Belt%20and%20Pouch%20Kits/MODULAR%E2%84%A2%20SPEED%20SET%20(large)%20-%20thinkTANKphoto/viewproduct.asp

Zestaw nr 2 - pro z pasem i szelkami i duzo wieksza iloscia akcesoriow
http://www.snapperstuff.com/photographyproducts/categories/Belt%20and%20Pouch%20Kits/PRO%20MODULAR%E2%84%A2%20SPEED%20SET%20(medium)%20-%20thinkTANKphoto/viewproduct.asp

Sklep ma tylko jedna wade, bierze sztywna stawke za wysylke do Eurolandu, niezaleznie czy zamawiasz jeden maly pasek, czy 3 plecaki. Do zamawiania pojedynczych ******* ThinkTankowych - niedroga wysylka - polecic moge
http://www.speedgraphic.co.uk/ - tutaj zamowienie zlozonei oplacone do 15 realizowane jest tego samego dnia,
ale z kolei nie maja na stanie az tylu rzeczy TT jak Snapperstuff. Czasem sa tez troche tansi.

Adak - komponenty ThinkTanka moga sie swobodnie przesuwac na pasie, albo mozna je blokowac. Do wyboru do koloru.

Slon
19-06-2009, 21:31
Ale trafiłem na Zlocie Militarnym pas wojskowy jak tutaj (http://armyworld.pl/product-pol-184-Pas-US-parciany-LC-2-Czarny.html) i go kupiłem.

oooo
a juz mialem latac po sklepach szukac takiego materialu i robic hand made by me :mrgreen:
dzieki za cynk :)

b202
20-06-2009, 10:48
oooo
a juz mialem latac po sklepach szukac takiego materialu i robic hand made by me :mrgreen:
dzieki za cynk :)

nie ma za co, biorąc pod uwagę cenę, a ceny na zlotach militarnych to ja kupiłem za 30zł, a ostatnio w Lipce widziałem nawet za 50zł, to tu zmieścisz się bez problemu z przesyłką:)

Slon
30-06-2009, 23:05
Zamówiłem cały system MODULAR z pasem, za 2 tyg mam chrzest bojowy na ślubie. Dam znać co i jak

i jak wypadl ten zestaw? Jakis krotki opis mozna?

kichu
30-06-2009, 23:24
ja mialem przyjemnosc przetestowac w czasie focenia na airpower w austrii

mozliwosci konfiguracji na pasie spore, calosc wygodna w obsludze, podstawowa sprawa to wlasciwe dobranie odpowiednich elementow systemu do konfiguracji sprzetu i tego co chcemy robic... calosc zaprojektowana
przede wszystkim do uzywania sprzetu, a nie jego przenoszenia, wiec np. lens changery maja zamkniecie nie
na zamek, ale na sznurek/zacisk

w komplecie z kazdym elementem jest oslona przeciwdeszczowa, takze jak cos na dopadnie nie ma problemu,
calosc zaklada sie bardzo szybko (sprawdzone w praktyce)

elementy mozna tak zapiac na pas, ze albo sie nie ruszaja, albo mozna je swobodnie przesuwac na pasie

uzywalem zarowno samodzielnie, jak i w polaczeniu z plecakiem think tank Streetwalker™ Hard Drive, gdzie pas
od systemu modular robil jednoczesnie za pas biodrowy plecaka

mozna do pasa wpiac takze szelki i dzieki temu np. za pomoca odpowiedniego paska do aparatu i paskow przypinanych do tych szelek podpiac jeden lub dwa korpusy i w ten sposob je nosic na przyklad

calosc bez zarzutu, mozna z czystym sumieniem polecic

bardzo rozbudowany i przemyslany system

i jeszcze taka uwaga, decydujac sie na ten zestaw nie nalezy kupowac setu modular na zasadzie ze jakos to bedzie (bo ten set nie obejmuje wszystkich elementow tego systemu), tylko raczej
zobaczyc jaki mamy sprzet, odpowiednio dobrac komponenty z wszystkich dostepnych i dopiero wtedy ewentualnie kupowac... no chyba, ze zdecydujemy sie na dzien dobry na zestaw 'pro modular', zawierajacy duzo wieksza ilosc modulow niz firmowy set ze strony think tank

http://www.snapperstuff.com/photographyproducts/categories/Belt%20and%20Pouch%20Kits/PRO%20MODULAR%E2%84%A2%20SPEED%20SET%20%28medium%2 9%20-%20thinkTANKphoto/viewproduct.asp

zolw_
01-07-2009, 08:11
Fajny sposób noszenia sprzętu ale mam pytanie, jak zachowują się pasy w połączeniu z plecakiem posiadającym pas biodrowy? Bez plecaka nie da się iść np w Tatry na parę dni. Noszenie torby wydaje suię w takich górach skranie niewygodne. Pas byłby odpowiedni, lecz jakoś nie wyobrażam sobie połączenia 2 pasów. Może ktoś próbował?

kichu
01-07-2009, 12:39
w plecakach ThinkTanka kompatybilnych z ich systemem modular pas biodrowy plecaka odpinasz i zapinasz pas, do ktorego mocujesz poszczegolne akcesoria

nie ma problemu dwoch pasow

jest jeszcze taki myk, ze chodzac z plecakiem z zapietym pasem na moduly, mozesz w kazdej chwili odpiac plecak od pasa i plecak zdjac, a pas z akcesoriami nadal bedzie wisial na Tobie :)

zolw_
02-07-2009, 08:20
...w plecakach ThinkTanka kompatybilnych z ich systemem modular pas biodrowy plecaka odpinasz i zapinasz pas, do ktorego mocujesz poszczegolne akcesoria nie ma problemu dwoch pasow

Dziękuj, zapoznam się z tym systemem. Może to mi pomoże? Naprawdę mam kłopoty z noszeniem sprzętu w górach tym bardziej, że lekarze krytycznie wypowiadają się o moim kręgosłupie.

Borowa
09-09-2009, 12:55
Hey

Jako że miałem kilka zapytań o pas i sakwy przez PW, odpowiew w wątku a nie przez PWkami

Zakupiłem bas biodrowy, szelki, Large i Normal Lens Drop in'a (na 77mm i na ok 67mm szkłą), sakwe na 24-70 (mieści się z tulipanem),, oraz sakwe na 70-200 mieści się również z tulipanem.
Każda sakwa jest wyposażona w pelerynke przeciwdeszczową (chowana od spodu), ściągacz. Duże sakwy mają jeszcze siateczkę ze ściagaczem na bokach (ma dekle bądź jakieś małe rzeczy np dokumenty)

Ogólnie system jest świetnie wykonany, łatwy do dopasowania, umożliwiający przemieszczanie się znajważniejszymi szkłami (również możliwy bieg, co przy torbie na ramieniu jest mało wygodne)
Stosuję pas+szelki+4 sakwy do kościoła jak i na wesele, torbę Tamrac PRO8 mam do akcesoriów (kable, filtry, baterie, extra lampe etc)
Obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez tego systemu (nie ma znaczenia czy ThinkTank, Tamrac, czy Lowe Pro - chodzi mi o sakwy i uprzęż)
Zdecydowanie nie czuję problemów z plecami jak kiedyś z torbą na ramieniu. Cały ciężar szkieł spoczywa na biodrach, a jeśli chce to wszytsko usztywnić do szybkiego poruszania, dopasowuję uprzęż przez ściągnięcie pasków ramion.

Może zabrzmi to jak herezje - ale używając sakw nie zakładam w czasie pracy dekli na tylne ani przednie soczewki. Wyścielina jest bardzo miękka, oraz przez i po pracy sakwy są odkurzane. Daje mi to kilka sekund oszczędności przy zmianie szkieł na body.

Do do ustawienia
z przodu idą szkła najczęściej wykorzystywane, na tyle mniej, pomiędzy nimi na zwykłym pasku mam sb900 w jej futerale. w ten sposób jestem niezależny i mogę po kościele czy sali przemieszczać się bez trącania torbą ludzi krzeseł czy księdza :)

Cały czas natomiast pracuję nad zoptymalizowaniem ustawienia sakw, jak i wyboru szkieł do pracy.
Ostatnio zmodyfikowałem a raczej dodałem extra pasek aby przyczepić aparat do uprzęży aby nie był na szyi - wyszło genialnie - teraz pracuję nad dalszymi udogodnieniami.

Paweł

kichu
09-09-2009, 13:23
cieszy mnie, ze Ci przypasowalo :) witamy w klubie ;)

moonrage
09-09-2009, 14:00
w Polsce można kupić produkty thinkTank? Znacie jakieś sklepy internetowe albo przedstawicieli?

kichu
09-09-2009, 14:16
Dyziek wspominal ze k-consult (ci od sigmy) w Wawie maja, ale generalnie najszybciej zamowic z UK placac karta

http://www.speedgraphic.co.uk/

lub jesli tamci wyzej nie maja to w

http://www.snapperstuff.com/

ale Ci drudzy licza sobie drozej za wysylke

Adak
09-09-2009, 14:20
Może zabrzmi to jak herezje - ale używając sakw nie zakładam w czasie pracy dekli na tylne ani przednie soczewki. Wyścielina jest bardzo miękka, oraz przez i po pracy sakwy są odkurzane. Daje mi to kilka sekund oszczędności przy zmianie szkieł na body.

Amen! Jeśli masz założone osłony "do przodu" to już w ogóle dekle można wyrzucić :-)

moonrage
09-09-2009, 14:21
o dzięki pięknie, pozdrawiam

wosik
13-09-2009, 22:20
no tak choć temat był ogółem o pasach-torbach biodrowych to ja osobiście mam zamiar się skusić na Lowepro Off Trail 2 na starcie za 200zł trzy fajne tuby na obiektywy tele, środkowa na tele z body np. a po bokach 2 długie takie i za tą kwotę to jest nic a Off Trail 1 za 150zł dla mało wymagających albo dla tych którzy mają mało sprzętu nie pochwalę się co włoże na początek do Off Trail 2 ale dodam, że kupuję pokrowce i torby z myślą o nowszym sprzęcie który udoskonalam :D

moonrage
13-09-2009, 23:56
to w takim razie czekam na Twoją recenzję na forum

kamilkamien
14-09-2009, 10:47
A czy jest osoba na forum która może sprzedać kilka cennych informacji na temat systemu Newswear'a?
Bardzo opornie ale przymiarkę robie właśnie do nosidełek tej firmy.

bialogardzianin
15-09-2009, 10:13
A czy jest osoba na forum która może sprzedać kilka cennych informacji na temat systemu Newswear'a?
Bardzo opornie ale przymiarkę robie właśnie do nosidełek tej firmy.

Również jestem ciekawy, marszull, jeśli któryś ze znajomych Ci fotoreporterów jest na forum niech podzieli się wrażeniami oraz plusami i minusami wdzianka.

marszull
15-09-2009, 11:37
Niestety akurat ci ktorzy maja newsweara pracuja na Canonie :-)
a i na forach za bardzo sie nie udzielaja
Ale jak kiedys ogladalem sobie pas jednego kolegi (i teraz mam porownanie do lowepro)
to moge napisac:
bardzo wytrzymaly material samych sakiew
sakwy zapinane na rzepy bez zamkow (tego bardzo mi brakuje w lowepro przy uzywaniu np. na koncertach musisz pamietac zeby przynajmniej troche zapiac zamek przy pokrowcu na obiektyw
miekki material (raz jest to zaleta, raz wada) ale wbrew pozorom bardzo dobrze chroniacy
bardzo dobra wodoodpornosc (wyprobowane przez kumpla)
sakwy bardzo pojemne (wizualnie nie wygladaja na takie)
mozna sakwy przesuwac
tak generalnie to kumpel o zadnych minusach nie wspominal, a uzytkowal toto jakies 8 miesiecy (dosyc mocno bo jest reporterem w codziennej gazecie)

Ja sam jakis czas mam lowepro wiec moge wymienic wady:
brak rzepow ktore by zastepowaly zamki podczas pracy (ale nad tym pracuje i moze cos przerobie)
brak mozliwosci przesuniecia pokrowcow
pokrowce sa naprawde wielkie

Ale przy uzywaniu niecodziennym naprawde dobrze sie z nimi pracuje
a ze torby i plecaki mam lowepro to moze wykorzystac pokrowce
przyczepiajac nie tylko do pasa

PS taki czy inny system na pasie polecam
zdecydowanie lepiej sie pracuje niz z torba czy plecakiem szczegolnie wtedy gdyy trzeba czesto zmieniac szkla

kamilkamien
15-09-2009, 18:08
Bardzo dziękuje za jasny i klarowny opis. Teraz mam opinie od osoby która ma z tym styczność no i super porównanie bo szykowałem się do zakupu właśnie albo pasa wraz z sakwami Lowepro albo zestawu Newswear'a

kichu
15-09-2009, 19:10
radze rozwazyc jeszcze ThinkTanka

moonrage
15-09-2009, 20:06
no właśnie ThinkTank.....super mają produkty, czekam aż będą bardziej dostępne w Polandii

kichu
15-09-2009, 20:13
wystarczy karta i zamawiasz w UK... w ciagu tygodnia wszystko jest u Ciebie w domu

kamilkamien
16-09-2009, 23:14
no fakt faktem, byłem na oficjalnej stronce firmy i bardzo, ale to bardzo atrakcyjne mają przedmioty. Sakiewki mają na rzepy no i dowolna konfiguracja na pasie. No i cena też nie przeraża aż tak bardzo..

northrop
17-09-2009, 00:42
^nie chce za bardzo reklamowac innej strony, ale jesli masz konto na nikonians.org, to dodatkowo kupujac przedmioty na oficjalnej stronie TT, do kazdego zakupu powyzej $50 dostajesz dodatkowa torbe za darmo (wybor pomiedzy Lens Charger 25, Lightning Fast i jeszcze jedne sakwa). a produkty same w sobie maja naprawde fajne i rowniez polecam Think Tank.

kichu
17-09-2009, 01:33
tylko to sie nie bardzo opyla, bo kupujac w US nalicza Ci clo i vat

bezpieczeniej zamowic wewnatrz EU, czyli np. UK


jak chcemy kupic praktycznie caly zestaw to na stronie glonwego dystrybutora na UK, jest PRO modular speed set, ktory w odroznieniu od zwyklego setu
zawiera troche wiecej elementow

http://www.snapperstuff.com/

pacyf
17-09-2009, 05:48
Również jestem ciekawy, marszull, jeśli któryś ze znajomych Ci fotoreporterów jest na forum niech podzieli się wrażeniami oraz plusami i minusami wdzianka.

Newswear to system optymalizowany do pracy w ciężkich warunkach, transport sprzętu w tym jest wg mnie dość ryzykowny dlatego bezpośrednio po robocie przekładam wszystko do plecaka LP.
Praca w tym to sama przyjemność, wszystko pod ręką (sakwy są dość wysoko, powyżej pasa), "miękki" materiał powoduje że całość układa się do ciała, nie ma uczucia że człowiek jest obwieszony gigantycznymi rurami. Poruszanie się w tym jest bardzo komfortowe, można w tym biegać bez stresu że coś wypadnie oraz bez uciążliwego "dyndania" bo całość jest zwarta. W tłumie nie ma stresu że ktoś ci grzebie w sakwach bo rzepy są gigantyczne (ok. 15x20cm). W dużych klapach mieści się sporo drobiazgów. Całość wykonana jest z bardzo mocnego nylonu który jest wodoodporny.
Z moich doświadczeń system ma dwie wady :
1. Rzepy tej wielkości przy otwieraniu dość znacznie hałasują więc nie jest to system dla "ślubniaków", ja jeśli robie coś w teatrze czy innym cichym miejscu wywijam klapy do środka, sakwy są na tyle głębokie że nic z nich nie wypadnie.
2. System wykonany jest z niezniszczalnego materiału a rzepy są najwyższej jakości, dla gadżeciarza będzie to minus bo przez wiele, wiele lat nie będzie miał pretekstu do zmiany systemu.

Pozdrawiam
Łukasz Szeląg

kamilkamien
19-09-2009, 20:45
i weź tu wybierz coś rozsądnego ;p;p;p Zadanie awykonalne :)

kichu
19-09-2009, 21:02
wez jeszcze poprawke ze think tank ma dwa zestawy modularne - jeden o nazwie modular - drugi skin set (bardziej a la newswear i tu np. pomysleli, o czym takim jak zakryciu rzepow - jesli chcemy byc cicho)

oczywiscie elementy systemu modular i skin mozna ze soba laczyc

powodzenia :D

piotr.tr
23-10-2010, 11:20
Czy ktoś z forumowiczów używał pasów MBX5397 oraz MBX5399 firmy Tamrac i czy istnieje możliwość podpięcia do tych pasów standardowych pokrowców na obiektywy Sigmy ?

Slon
22-12-2010, 16:38
mam już komplecik newswear'a ;)
pas + small press pouch, large press pouch, body pouch i pokrowiec od sb800 :)

wykonanie powala! myslalem, ze to zwykly kawalem szmaty, a okazaly sie calkiem przyjemne w dotyku. Rzepy bardzo mocno i glosne, ale cos wykombinuje.
niedlugo weselicho i tam pierwszy test bojowy

marciing
22-12-2010, 19:01
ja z kolei poszedłem w kamizelkę Newswear'a (medium) ;) Muszę przyznać że bardzo fajna sprawa i bardzo ale to bardzo pojemne. minusem jest dość głośne otwieranie klap ale ergonomia genialna. Można naprawdę cały sprzęt władować i nawet po paru godzinach pracy zero zmęczenia jak przy torbie czy plecaku ;)

Fraglesso
28-12-2010, 13:07
Uprzedzając złośliwości...temat, ale głownie porusza on problem przenoszenia sprzętu w plenerze :(

Mam pytanie do szanownych użytkowników... jakiś czas temu poruszałem temat fotografowania na ślubie u rodzinki i zabrania dużej ilości sprzętu, bo zaszczyt focenia przypadł mi jako "pierwszy fotograf" ;)... żona akurat była świadkiem (a zazwyczaj to ona jest "pierwszym").

Padło sporo pomysłów na zabranie sprzętu... w koncu jednak poradziłem sobie tym co mam... :]

Nadszedł jednak czas, że chciałbym kupić sobie pas biodrowy - i tu proponowaliście mi: pas (http://allegro.pl/biodrowy-pas-akcesoryjny-jakosc-caselogic-120x11cm-i1371030870.html).

Chciałbym jednak powiesić na nim zestaw pokrowców do szkieł i lampy. Do SB900 chciałbym na razie używać oryginalnego pokrowca (bo chwilowo nie chcę się spłukać za bardzo). Problem polega na wyborze sakw na szkła.

Focę śluby, więc potrzebuję mieć łatwą możliwość wymiany szkieł, a używam takich oto szkiełek:
- S 20/1.8
- N 35/1.8G
- N 50/1.8
- N 85/1.8
- T 17-50 VC

Powiem tak, szukam czegoś wygodnego dla reportera ślubnego, nie będę się w tych sakwach rzucał na ziemię i chodził po górach. Mają być wygodne do noszenia, możliwie dyskretne i nie oczojebne o dające możliwośc szybkiej wymiany szkieł :]. Na razie znalazłem tylko coś takiego: sakwa (http://allegro.pl/reporter-s1-mala-sakwa-na-obiektyw-w-wa-i1387193427.html)

marciing
28-12-2010, 14:35
Nie ma niczego bardziej wygodnego niż newswear

Fraglesso
28-12-2010, 15:56
Nie ma niczego bardziej wygodnego niż newswear

rozumiem, że chodzi Ci o kamizelkę ... no jakoś nie widzę się z czymś takim.

Problem, że w Polsce cięzko znaleźć produkty newswear, a chce z czasem uzupełniać swoje wyposażenie, wiec zamówienie w sklepie zagramanicznym nie wchodzi w grę... ze względu na koszty przesyłek. :P

Slon
28-12-2010, 16:14
i ja polecam newswear'a, ale komplet pas + sakwy. Jak napisalem wczesniej, uzywam pas + small press pouch (tamron 17-35 wymiennie z 85/1.4), large press pouch (70-200/2.8), body pouch (fisz, 35/2, 50/1.4) i pokrowiec od sb800 (na sb600 ;) ), do tego dwie puszki na ramionach i podpiete dwa szkla. Po weselu moge powiedziec, ze bylo naprawde wygodnie :) Zakleilem tylko rzepy tasma, zeby w kosciele halasu nie robic ;) Moze malo dyskretnie, bo jednak to nowosc dla ludzi, ale nikt sie jakos mocno dziwnie nie patrzyl

neswear'a kupisz bez problemu w Polsce. Jest oficjalny sprzedawca w Augustowie - polecam.

ps. kamizelki bym chyba na wesele nie zalozyl ;)

Fraglesso
28-12-2010, 16:36
A no znalazłem... właściwie to produkty na allegro... kurde, ale przeraża mnie ich cena - na bidę potrzebuje 4 sakw na szkła i pasa, a to już 550 zł :(.
Te sakiewki+ pas co przesłałem w linku, to za niecałe 300 mam komplet. tyle tylko, że futerały czy mają szkło, czy niem, to są obszerne :[.

Slon
28-12-2010, 17:14
przejrzyj caly watek - jest tu jeszcze troche o systemie think tank, ale tanio nie jest. Ogolnie te systemy do przenoszenia sprzetu sa drogie, wiec pozostaje tanio torba/plecak, albo drogo pas+sakwy/kamizelka ;)

a i jeszcze jedno. Newswear ostatnio zaproponowal Fanny Packs - gotowy pas z 2/3 sakwami (http://newswear.com/fanny_packs.htm)

fotone
28-12-2010, 17:28
Ja z czystym sumieniem mogę polecić ciekawą niefotograficzną alternatywę jeśli chodzi o pas.
W zeszłym roku zakupiłem - TAKI tylko czarny. (http://allegro.pl/pas-taktyczny-pro-woodland-nowa-klamra-1762-i1378124199.html)
Cena bardzo przystępna, pas szeroki na 5 cm, miękki, z płynną regulacją długości, klamra z podwójnym zabezpieczeniem. Używam od roku z sakwami newswear - stosunek jakość/cena REWELACJA.
Co do futerałów newswear, wykonanie faktycznie rewelacyjne, mają jeszcze jedną przewagę nad konkurencją - po złożeniu, są płaskie i zajmują bardzo mało miejsca w bagażu podczas podróży.

Fraglesso
28-12-2010, 17:37
Pas to mała sprawa... gorzej mam z dobraniem sakiew, bo patrząc na rozmiary szkieł i rozmiary tych proponowanych przez Was rozwiązań, to mam wrażenie, że wszystkie nikory mógłbym wrzucić do jednej sakwy ;).

Nie wiem, czy pamiętacie takie dość kontrowersyjne foto ze sposobem trzymania szkieł w sakwach bez dekli... temat wywołał spore poruszenie... tam była taka fajna potrójna sakwa... może wiecie co to było?

Ogólnie bardziej skłaniam się do tego typu sakiew SAKWA (http://allegro.pl/reporter-s1-mala-sakwa-na-obiektyw-w-wa-i1387193427.html) ze względu na mały rozmiar i możliwość szybkiego wyciągania szkieł (pod warunkiem nie zaciągnięcia tego sznurka). Jakoś te newswear'y przerażają mnie rozmiarem i ceną ;/

Slon
28-12-2010, 17:45
Nie wiem, czy pamiętacie takie dość kontrowersyjne foto ze sposobem trzymania szkieł w sakwach bez dekli... temat wywołał spore poruszenie... tam była taka fajna potrójna sakwa... może wiecie co to było?

moze takie cos:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/Large_fanny_packf1-1.jpg
źródło (http://newswear.com/images/Large_fanny_pack-f1.jpg)


nie chce mi sie grzebac po archiwum ;)

Fraglesso
28-12-2010, 17:53
no własnie nie :P... może coś trafię. Chyba, że te sakwy mają w somie jakieś przegródki??

To było chyba coś takiego: TORBA (http://www.thinktankphoto.com/products/retrospective-lens-changer-3-pinestone-shoulder-bag.aspx)... ale jest to torba, a nie sakwa do pasa... powiem szczerze, że to by mi bardzo pasowało.

Beson
28-12-2010, 19:00
Orientuje się ktoś jaka jest różnica pomiędzy "Mens Documentary Chestvest" a "Mens Medium Chestvest" w systemie Newsweara?

kux
28-12-2010, 19:30
a ma ktos pas biodrowy tamraca z akcesoriami systemu MAS ?
jak to sie sprawuje?

marciing
28-12-2010, 19:39
Orientuje się ktoś jaka jest różnica pomiędzy "Mens Documentary Chestvest" a "Mens Medium Chestvest" w systemie Newsweara?

Medium ma trochę większe boczne kieszenie. To jedyna różnica :)

Fraglesso
29-12-2010, 12:39
i ja polecam newswear'a, ale komplet pas + sakwy. Jak napisalem wczesniej, uzywam pas + small press pouch (tamron 17-35 wymiennie z 85/1.4), large press pouch (70-200/2.8), body pouch (fisz, 35/2, 50/1.4) i pokrowiec od sb800 (na sb600 ;) ), do tego dwie puszki na ramionach i podpiete dwa szkla. Po weselu moge powiedziec, ze bylo naprawde wygodnie :) Zakleilem tylko rzepy tasma, zeby w kosciele halasu nie robic ;) Moze malo dyskretnie, bo jednak to nowosc dla ludzi, ale nikt sie jakos mocno dziwnie nie patrzyl

neswear'a kupisz bez problemu w Polsce. Jest oficjalny sprzedawca w Augustowie - polecam.

ps. kamizelki bym chyba na wesele nie zalozyl ;)

Przeglądam ofertę polecaną przez Ciebie... i zastanawiam się, czy te sakwy body pouch w których trzymasz fisz, 35/2, 50/1.4, to mają jakies przegródki, czy lata to u Ciebie luzem?

Slon
29-12-2010, 13:10
Przeglądam ofertę polecaną przez Ciebie... i zastanawiam się, czy te sakwy body pouch w których trzymasz fisz, 35/2, 50/1.4, to mają jakies przegródki, czy lata to u Ciebie luzem?

lata luzem :D
wiem, tez sie o to balem, ale okazalo sie ok. Z przodu mam ponakrecane filtry, z tylu dekielki i nie ma sie czego bac :)
Sakwy sa na tyle miekko wyscielone, ze szkla nie lataja po nich jak po pustym plecaku. Chcialem nawet opracowac samemu jakas przegrodke, ale darowalem sobie po pierwszym weselu
Jak mi napisal jeden ze starszych wiekiem i doswiadczeniem uzytkownikow tego systemu - szkla maja pracowac, a nie wygladac jak z muzeum ;)

Fraglesso
29-12-2010, 13:21
no własnie, a ja chce mieć szkła w przegródkach i bez dekli... chyba wejdę w system lowepro SlipLock. kupie sobie 5 pokrowców... no może 4, ale to do przemyśleń. Bo zastanawiam się jak to jest ze zmianą szkieł. Ja osobiście preferuje trzymanie zakręconego paska od aparatu na nadgarstku, a przy 5 szkłach i 4 sakwach raczej ciężko zmienić. Z drugiej strony powieszenie aparatu na szyi i zamiana obiektywów (zdejmuje szkło, wyciągam to które chce założyć z sakwy, to co zdjąłem wkładam w puste miejsce i zakładam szkło na body). Z trzeciej strony ;), jak będę chciał zmienić tamrona na 50 z małej sakwy, to może być problem :/

marciing
29-12-2010, 13:30
no własnie, a ja chce mieć szkła w przegródkach i bez dekli... chyba wejdę w system lowepro SlipLock. kupie sobie 5 pokrowców... no może 4, ale to do przemyśleń. Bo zastanawiam się jak to jest ze zmianą szkieł. Ja osobiście preferuje trzymanie zakręconego paska od aparatu na nadgarstku, a przy 5 szkłach i 4 sakwach raczej ciężko zmienić. Z drugiej strony powieszenie aparatu na szyi i zamiana obiektywów (zdejmuje szkło, wyciągam to które chce założyć z sakwy, to co zdjąłem wkładam w puste miejsce i zakładam szkło na body). Z trzeciej strony ;), jak będę chciał zmienić tamrona na 50 z małej sakwy, to może być problem :/

A ja Ci mówię że kamizelka Newsweara spełni Twoje potrzeby ;) Jedyny minus to hałasujące rzepy :)

Sapphiron
29-12-2010, 13:40
A ja mam inny patent... Pas narzędziowy (pozostał z praktyk) + system sliplock. Sprawdza się naprawdę dobrze. jest szerszy niż mocowanie, ale same szlufki sa akuratne jak do tego systemu, tak więc pewnie trzyma. A poza tym mój kindziuk jest trzymany w ryzach i troszezczkę lepiej wygladam niż z takim wywalonym maćkiem :)

Fraglesso
29-12-2010, 13:42
A ja Ci mówię że kamizelka Newsweara spełni Twoje potrzeby ;) Jedyny minus to hałasujące rzepy :)

Nie chce kamizelki, nie czuję tego. Hobbystycznie bawię się w ASG (latanie po lasach z replikami karabinów i strzelanie do siebie plastikowymi kulkami - ASG (http://wmasg.pl), i tam mam 5 ładownic na magazynki... również zrezygnowałem z kamizelki - wolę pas)

Jeszcze zastanawiałem się nad modularnym zestawem newsweara, ale szkła, które posiadam są dość małe - np. N50, N35, N85, a sakwy tego systemu są potężne.

Ma ktoś może fotki, jak wygląda wnętrze takiej sakwy np. z obiektywami :]. Proszę :shock::shock::shock::shock: - to miała być symulacja oczu kota ze shreka ;)

Fraglesso
29-12-2010, 14:19
czy ktoś posiada coś takiegofanny pack (http://allegro.pl/newswear-large-fanny-pack-pas-z-futeralami-i1382816995.html) i jak to się sprawuje?? :D
Mam nadzieję, że można by do tego dopiąć sakwę na SB-900?

Slon
29-12-2010, 15:20
Ma ktoś może fotki, jak wygląda wnętrze takiej sakwy np. z obiektywami :]. Proszę :shock::shock::shock::shock: - to miała być symulacja oczu kota ze shreka ;)

chyba to ukryta prosba do mnie ;)

fisz i 35/2:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/DSC_2531.jpg)

fisz i 35/2 na dole. Na gorze 85

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/DSC_2532.jpg)

widok z boku i dla porownania wielkosci nokia e52 ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/DSC_2535.jpg)

Fraglesso
29-12-2010, 15:54
No kochany jesteś :]. Dałbym Ci buzi... ale żona mnie z domu wygna ;). A tak serio, dzięki wielkie... zobrazowało mi to jak można rozmieszczać sprzęt. Zdecyduję się jednak na zestaw: NEWSWEAR LARGE FANNY PACK PAS Z FUTERAŁAMI (http://allegro.pl/newswear-large-fanny-pack-pas-z-futeralami-i1382816995.html). Powiem szczerze, że zestaw modularny mnie kusi, ale musiałbym kupić pas i 3 sakwy, więc ogólnie ponad 400 zł by wyszło :/

marciing
29-12-2010, 16:49
to jak już kupisz podziel się opinią ;)

marszull
30-12-2010, 11:37
No kochany jesteś :]. Dałbym Ci buzi... ale żona mnie z domu wygna ;). A tak serio, dzięki wielkie... zobrazowało mi to jak można rozmieszczać sprzęt. Zdecyduję się jednak na zestaw: NEWSWEAR LARGE FANNY PACK PAS Z FUTERAŁAMI (http://allegro.pl/newswear-large-fanny-pack-pas-z-futeralami-i1382816995.html). Powiem szczerze, że zestaw modularny mnie kusi, ale musiałbym kupić pas i 3 sakwy, więc ogólnie ponad 400 zł by wyszło :/

A ja oprocz wrazen poprosze o kilka zdjec z roznymi obiektywami i body (oczywiscie jesli to nie problem)
zeby mozna bylo sie zorientowac lepiej w wielkosci

Fraglesso
30-12-2010, 11:48
Przy dobrych wiatrach jutro spodziewam się paczki... później sylwester i leczenie kaca, więc za kilka dni dam jakieś info i fotki :D

cheyenne
10-04-2011, 20:53
i gdzie te fotki i info?

kamilkamien
12-04-2011, 21:18
Przy dobrych wiatrach jutro spodziewam się paczki... później sylwester i leczenie kaca, więc za kilka dni dam jakieś info i fotki :D

No ja tez czekam i czekam :)

azael
22-11-2011, 14:13
Odgrzeję odrobinę temat ;-)

Mam pytanie odnośnie Super Press Pouch Newswear'a. Czy bez problemów z wkładaniem/wyciąganiem mieści się w niej Nikkor 70-200 mm f/2.8 VR II z założonym tulipanem? Próbowałem Telephoto Press Pouch, ale "gołe" szkło wchodzi na styk i o osłonie można zapomnieć. Do Large Press Pouch 70-200 z założonym odwrotnie tulipanem wchodzi idealnie, ale po obróceniu tulipana do pozycji roboczej nie da się zamknąć sakwy tak, aby nie wystawał.
Nie mam możliwości przetestowania Super Press Pouch, dlatego zwracam się z pytaniem do jej użytkowników.

marcz
22-11-2011, 15:31
Ja z kolei polecam Think Tank'a - Modular Component System. Jakiś czas temu korzystając z okazji sprowadziłem z USA dość obszerny zestaw. Jeszcze wszystkich elementów nie przetestowałem w akcji, ale dotychczasowe wrażenia bardzo pozytywne - wszystkie elementy systemu są solidnie wykonanie i dobrze przemyślane. Wszedłem przed chwilą na stronę Think Tank'a i widzę, że wypuszczają właśnie kolejną generację sakw, więc pewnie będzie jeszcze lepiej.
Jeżeli chodzi o śluby, ja osobiście nie wyobrażam sobie chodzenia z całym osprzętem na pasie, raczej staram się zachować rozsądny kompromis. Najczęściej na pasie mam Speed Changer'a (http://www.thinktankphoto.com/product-images/xlarge/Feature-Speed-Changer-3.jpg), który doskonale nadaje się do trzymania w nim 2 stałek obok siebie (nawet całkiem sporych - np. Sigma 20/1.8 i Nikkor 85/1.8 ) i sporej garści akcesoriów (karty pamięci, akumulatorki do lampy i aparatu, etc.). Do tego dokładam czasem sakwę na kolejny obiektyw lub na lampę. Jednak najczęściej na weselu wystarcza sam Speed Changer, którego właściwie się nie czuje i w niczym nie przeszkadza, a reszta ekwipunku spokojnie leży w torbie przy zespole. Przecież to co ma się przy sobie (w moim przypadku najczęściej jedno body ze szkłem i lampą, drugie body z samym szkłem i dodatkowe 2 szkła w sakwie) wystarcza do co najmniej 90% rzeczy, a podskoczyć na chwilę do torby to nie jest przecież żaden problem.
Inna sprawa, jak patrzę na bardziej doświadczonych kolegów, to wieloletnie doświadczenie często sprawia, że ilość sprzętu, który ze sobą taskamy w pewnym momencie zaczyna się zmniejszać a nie zwiększać. Problem jest tylko taki, że dojście do tego jaki zestaw body, szkieł i lamp jest dla nas optymalny zajmuje duuużo czasu (no i pieniędzy ;))

tomisiek
22-11-2011, 15:57
Ja cały bieżący (na szczęście zakończony) sezon działałem na Think Tanku - seria Skin. Rewelacja. Futerały do szkieł (mam skin 50 x 3) mieszczą zarówno 14-24, jak i 24-70, o 85 czy 35 nie wspominając. Dlatego jeśli szuka ktoś czegoś naprawdę dyskretnego (jak nie ma szkła w środku robi się płaskie jak naleśnik) - polecam śmiało.
pozdrawiam
tomisiek

azael
23-11-2011, 10:03
Panowie, ale ja nie pytałem co polecacie. :)
Potrzebuję konkretnej odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie. :)

fotone
23-11-2011, 10:28
Odgrzeję odrobinę temat ;-)

Mam pytanie odnośnie Super Press Pouch Newswear'a. Czy bez problemów z wkładaniem/wyciąganiem mieści się w niej Nikkor 70-200 mm f/2.8 VR II z założonym tulipanem? Próbowałem Telephoto Press Pouch, ale "gołe" szkło wchodzi na styk i o osłonie można zapomnieć. Do Large Press Pouch 70-200 z założonym odwrotnie tulipanem wchodzi idealnie, ale po obróceniu tulipana do pozycji roboczej nie da się zamknąć sakwy tak, aby nie wystawał.
Nie mam możliwości przetestowania Super Press Pouch, dlatego zwracam się z pytaniem do jej użytkowników.

Ja mam super Press Pouch. Używam go w zestawie z 80-200 AF-S - dokładnie jak na foto ze strony producenta :)
Futerał jest uszyty na miarę pod to szkło. Z osłoną w pozycji "roboczej" mieści się idealnie, rzepy są na tyle mocne, że można z tym biegać i inne cuda wyczyniać - nigdy nie miałem żadnych wątpliwości czy "się nie wypsnie".
Porównaj sobie wymiary tych szkieł, ale nie sądze, żeby VRII był dłuższy...
Jak wyrazisz ochotę to mogę po południ zrobić podglądowe foto z AF-S em.

azael
23-11-2011, 11:38
Ja mam super Press Pouch. Używam go w zestawie z 80-200 AF-S - dokładnie jak na foto ze strony producenta :)
Futerał jest uszyty na miarę pod to szkło. Z osłoną w pozycji "roboczej" mieści się idealnie, rzepy są na tyle mocne, że można z tym biegać i inne cuda wyczyniać - nigdy nie miałem żadnych wątpliwości czy "się nie wypsnie".
Porównaj sobie wymiary tych szkieł, ale nie sądze, żeby VRII był dłuższy...
Jak wyrazisz ochotę to mogę po południ zrobić podglądowe foto z AF-S em.


80-200 ma wymiary zbliżone do VRII, +/- 3mm ;)
Jeżeli nie będzie to problemem, to poproszę o foty ze szkłem w sakwie z otwartą klapka z hoodem roboczo i odwrotnie założonym.

fotone
24-11-2011, 13:58
Są i obiecane foty.
Jak widać:
- z osłoną założoną "odwrotnie", chowa się całkowicie
- z osłoną w pozycji "roboczej" wystaje, ale w obrębie futerału
- z profilu widać, że nawet z osłoną w pozycji roboczej domyka się idealnie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/DSC_9138s-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-YqE1CS6YGNk/Ts4vfEI1EVI/AAAAAAAAaQg/LZG2YjkilfQ/s750/DSC_9138s.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/DSC_9143a-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-X3w-PUxjag4/Ts4vfM3QEvI/AAAAAAAAaQc/S-xBdGMfCtM/s912/DSC_9143a.jpg)

Nie muszę dodawać, że wykonanie i użyte materiały to absolutny TOP topów.
Używam jeszcze Large Press Pouch na 24-70 i Small Press Pouch na 12-24 lub 50 - nie zamieniłbym ich na nic innego:)

azael
24-11-2011, 16:25
Dziękuję bardzo za foty, rozwiały moje wątpliwości co do pojemności. Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa, czy nie "majta" się zbytnio przy pasie wypełniona obiektywem? Jest ona sporej długości, a samo szkło waży trochę.
Również używam sakw Large Press Pouch i uważam, że Newswear to rewelacyjny wynalazek. Wygodny gdy jest pełny, a pustej sakwy nie czuje się, że się ją nosi.

Dziękuje również za polecenie swoich rozwiązań kolegom od Thinktanka, jednocześnie mam do nich prośbę/pytanie. Przeglądając rozwiązania TT pod kątem 70-200 znalazłem takie cudo:
http://www.thinktankphoto.com/products/skin-75-popdown-v2.aspx
Jest to dość ciekawe rozwiązanie, ponieważ można regulować długość sakwy w zależności od potrzeb. Nie wiem jednaj w jaki sposób mocowane są sakwy ThinkTanka do pasa i czy po wyjęciu szkła sakwa flaczeje do naleśnika :) jak to ma miejsce z Newswearem. Nie mam fanaberii posiadania wszystkiego od jednego producenta, dlatego rozważam również możliwość skorzystania z rozwiązania ThinkTanka. Gdybyście koledzy mogli pstryknąć fotkę sposobu mocowania sakw oraz podpowiedzieli gdzie w naszym kraju można zakupić zalinkowaną przeze mnie sakwę, byłbym niezmiernie wdzięczny.

fotone
24-11-2011, 16:48
czy nie "majta" się zbytnio przy pasie wypełniona obiektywem?
Oj tam, oj tam - obiektyw ~2kg, futerał 35 cm długości , jak się zaczniesz wozić biodrami jak TOP MODEL to się trochę i majta ;) Nic z czym nie można by sobie poradzić czy przyzwyczaić.

azael
25-11-2011, 10:02
Oj tam, oj tam - obiektyw ~2kg, futerał 35 cm długości , jak się zaczniesz wozić biodrami jak TOP MODEL to się trochę i majta ;) Nic z czym nie można by sobie poradzić czy przyzwyczaić.

W sumie racja. :)
Zanim jednak podejmę decyzję poczekam na wypowiedź zwolenników ThinkTanka.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

ramzey
25-11-2011, 10:46
Flaczeje?
Jak nie ma w niej obiektywu to góra zmniejsza objętośc i można przyklepać ręką żeby była płaska. To jest w końcu miękka sakwa.
Jak chcesz sztywną to nie skin tylko ta druga albo lowepro SF


Co do mocowania. To można nałożyć z blokadą tak że się nie przesuwa albo na luźno i przesuwać jak się chce.

azael
29-11-2011, 12:19
Decyzja zapadła na korzyść Super Press Pouch.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

jacek.gold
29-11-2011, 12:22
odemnie jedna uwaga;
nic na rzepy!!!
trzask rzepy w kościele słychać bardzo mocno

ramzey
29-11-2011, 12:32
TT ma rzepy które można przestawić w "cichy" tryb.

fotone
03-12-2011, 09:57
TT ma rzepy które można przestawić w "cichy" tryb.
Waśnie zastanawiał mnie ten "cichy" tryb - jak to jest rozwiązane?? Przekonajcie mnie, że to nie marketingowy bełkot.
Faktycznie pancerne rzepy w newswear'ach dają czadu przy otwieraniu :)
Jeśli sakwa jest dobrze dobrana na głębokość, można spokojnie zadrzeć zakrywaczke do tyłu i nosić otwarte bez obawy, że coś wypadnie.

emte
05-12-2011, 13:30
Waśnie zastanawiał mnie ten "cichy" tryb - jak to jest rozwiązane?? Przekonajcie mnie, że to nie marketingowy bełkot.
Faktycznie pancerne rzepy w newswear'ach dają czadu przy otwieraniu :)
Jeśli sakwa jest dobrze dobrana na głębokość, można spokojnie zadrzeć zakrywaczke do tyłu i nosić otwarte bez obawy, że coś wypadnie.

TT seria Modular nie ma rzepów tylko sciągacze. Seria Skin ma rzepy. Jak chcesz sie przekonac to po prostu idz do sklepu i sprawdz :)

emte
05-12-2011, 13:34
Decyzja zapadła na korzyść Super Press Pouch.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

jesli jeszcze nie kupiles to TT robi wyprzedaz. Zestaw Skin prawie -50% a Modular -40%. Z tego co widzialem zdjecia zamieszczone przez kolege, to TT jednak zdecydowanie lepszy jakościowo. I to o trzy klasy..

http://ttfoto.pl/system-skin-o_c_172_1.html

http://ttfoto.pl/system-modular-o_c_171_1.html

ramzey
05-12-2011, 13:43
Mam skina i do niego jeszcze sakwę drop in.
Drop in jest super cicha i ma ściągacz na górze.
Aliny mają długi rzep który ma specjalną zakładkę umożliwiającą skrócenie długości rzepa do minimum. Z tego powodu nie ma tak dużego hałasu jak w wypadku pełnej długości.
Kłamią nadal trzyma ale nie jest całkowicie bezgłośna.

Grzegorz D90
30-12-2011, 15:21
Witam Wszystkich, jestem tu nowy a to mój pierwszy post. Znalazłem przypadkiem link w którym kolega z innego forum pokazuje jak zrobić fajny pas za niewielką kwotę bo 30 zł - polecam

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=74565