Zobacz pełną wersję : Kabura, pasek na rękę i monopod
FlashGordon
14-06-2009, 21:50
W związku z wyjazdem w góry z dziećmi dopadła mnie konieczność zakupu kabury. Konieczność, bo jedne z dwojga pleców do zagospodarowania zajmie nosidełko z mniejszą z córek, więc plecak na sprzęt foto odpada (a wiecie, jak dużo rzeczy trzeba będzie zmieścić do drugiego). Zastanawiam się nad dwiema kaburami:
1. Lowepro TLZ 2 (faworyt, jedyny być może mankament to pojedyncza szlufka - ma ktoś doświadczenie w temacie stabilności?)
2. Hama Defender 170 Colt
Priorytet jest taki, żeby dobrze chroniła (również przed deszczem) moje D80 z założoną Sigmą 70-300 lub Nikkorem 18-70. Dodatkowe szkiełko w postaci pięćdziesiątki może się mieścić, ale jakiegoś musu nie ma (jest w końcu ten jeszcze jeden plecak, a Sigma jakby co ma futerał ze szlufką).
Przy okazji dwie rzeczy. Dla bezpieczeństwa chcę kupić taki pasek na dłoń (bo w końcu aparat nie będzie dyndał bezpiecznie na szyi...) - może ktoś coś polecić? Zastanawiam się też nad jakimś *tanim* monopodem, będę wdzięczny za wszelkie rady.
Podpinam się, bo też szukam :) Potrzebuję na D90 z 18-105 z założonym tulipanem.
miron19j
14-06-2009, 23:41
Dla bezpieczeństwa chcę kupić taki pasek na dłoń (bo w końcu aparat nie będzie dyndał bezpiecznie na szyi...) - może ktoś coś polecić?
ja mam taki, lub bardzo podobny.
http://allegro.pl/item662022045_pasek_nadgarstkowy_grip_canon_nikon_ sony_najlepszy.html
Jestem b. zadowolony. Aparat dobrze "trzyma się" dłoni, nawet jak się spocisz.
yansvanhorn
19-06-2009, 23:47
W związku z wyjazdem w góry z dziećmi dopadła mnie konieczność zakupu kabury. Konieczność, bo jedne z dwojga pleców do zagospodarowania zajmie nosidełko z mniejszą z córek, więc plecak na sprzęt foto odpada (a wiecie, jak dużo rzeczy trzeba będzie zmieścić do drugiego). Zastanawiam się nad dwiema kaburami:
1. Lowepro TLZ 2 (faworyt, jedyny być może mankament to pojedyncza szlufka - ma ktoś doświadczenie w temacie stabilności?)
2. Hama Defender 170 Colt
Priorytet jest taki, żeby dobrze chroniła (również przed deszczem) moje D80 z założoną Sigmą 70-300 lub Nikkorem 18-70. Dodatkowe szkiełko w postaci pięćdziesiątki może się mieścić, ale jakiegoś musu nie ma (jest w końcu ten jeszcze jeden plecak, a Sigma jakby co ma futerał ze szlufką).
Przy okazji dwie rzeczy. Dla bezpieczeństwa chcę kupić taki pasek na dłoń (bo w końcu aparat nie będzie dyndał bezpiecznie na szyi...) - może ktoś coś polecić? Zastanawiam się też nad jakimś *tanim* monopodem, będę wdzięczny za wszelkie rady.
TLZ 2 nie sprawił na mnie wrażenia wodoodporności. Główny zamek nie jest niczym osłonięty, ani nie jest na "zakładkę". Kolejna sprawa, ze TLZ2 wydaje się za duzy na D90.
Obecnie używam Lowepro Rezo TLZ 20 i ten jest idealny rozmiarowo na D90 + 18-105. Dodatkowo górna klapa szczelnie chroni zawartośc - testowane w intensywnych deszczach. Niestety nie mieści się do niego 70-300VR.
Z tego co szukałem to najlepszy wydaje mi się: Tamrac tele-zoom pack
http://www.tamrac.com/517.htm
Nie wie ktoś czasem gdzie można go dostać w rozsądnej cenie ? A najlepiej obejrzeć w okolicy Krakowa ?
bartezzx
20-06-2009, 07:38
ja mam taki, lub bardzo podobny.
http://allegro.pl/item662022045_pasek_nadgarstkowy_grip_canon_nikon_ sony_najlepszy.html
Jestem b. zadowolony. Aparat dobrze "trzyma się" dłoni, nawet jak się spocisz.
A jak się on sprawdza gdy ma się gripa i chce się korzystać przy pionowych kadrach z drugiego spustu?
K.Piechowicz
20-06-2009, 07:52
moim zdaniem wole już tradycyjny pasek zrobić na zaciąganie na rękę niż brać coś co w ogóle nie zabezpiecza przed przypadkowym ześliźnięciem... a ten z tamraca to jakiś dziwny
Wojteksw
20-06-2009, 09:08
Posiadam Lowepro Topload Zom 2 http://www.torbylowepro.pl/torby/lowepro-topload-zoom-2,193s testowałem w trudnych warunkach na plenerku w Karkonoszach i jestem zadowolony. Mieści się D300 z N17-55 i podpiętym tulipanem, lub D300 z N70-300. Posiada małą kieszeń gdzie można umieścić dodatkowe filtry.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.