PDA

Zobacz pełną wersję : szkla z d 60 czy pasuja do d300?



michalpepek100
09-06-2009, 21:56
szkla z d 60 czy pasuja do d300?

mam d 60 i pare szkielek ale zastanawiam sie nad d300 i pytam czy beda mi pasowac czy zabawa w kupowanie szkiel zaczyna sie na nowo

251kris
09-06-2009, 22:01
szkla z d 60 czy pasuja do d300?

mam d 60 i pare szkielek ale zastanawiam sie nad d300 i pytam czy beda mi pasowac czy zabawa w kupowanie szkiel zaczyna sie na nowo

Pasują, pasują, a niektóre nawet bardziej.;)

Bartek_902
09-06-2009, 23:00
jak zadajesz takie pytania to lepiej zostaw kase w portfelu i zostan przy tym d60 moze

Al Bundy
10-06-2009, 11:34
Gdzie tam pasują. Profanują puszkę. Do D300 zalecane są minimum zumy 24-70 i 70-200VR i kilka stałek ze światłem 1.4. Te szkła od D60 to są kiepskie jakościowo i znacznie mniejsze...

siedemczwartych
10-06-2009, 12:02
Gdzie tam pasują. Profanują puszkę. Do D300 zalecane są minimum zumy 24-70 i 70-200VR i kilka stałek ze światłem 1.4. Te szkła od D60 to są kiepskie jakościowo i znacznie mniejsze...

mylisz sie... lepszy jest 17-55 ;)

Al Bundy
10-06-2009, 12:24
mylisz sie... lepszy jest 17-55 ;)

No proszę Cię. Zamiast tego obowiązkowo 14-24 !!!

siedemczwartych
10-06-2009, 12:41
no i oczywiście D300 bez 200-400 nie będzie poprawnie działał :)


a do autora wątku:
pamiętaj, że D300 nie ma "zielonego" programu.
Wybacz, że to piszę, ale Twoje pytanie sugeruję znikomą Twoją widzę przynajmniej n/t systemu nikona.

Al Bundy
10-06-2009, 13:33
Stwierdzenie parę szkiełek też mi się podoba ;) Parę = dwa ?

sokrates
10-06-2009, 13:46
Panowie po co kopać leżącego - wystarczyło odpowiedzieć tak będą pasować i zamknąć wątek. Idźcie się dowartościować robiąc jakąś mega arcy fotografię nad którą bedą same zachwyty - a nie szczekacie jak wataha wilków!

Al Bundy
10-06-2009, 14:47
A to też dobre jest :mrgreen:

siedemczwartych
10-06-2009, 15:43
Panowie po co kopać leżącego - wystarczyło odpowiedzieć tak będą pasować i zamknąć wątek. Idźcie się dowartościować robiąc jakąś mega arcy fotografię nad którą bedą same zachwyty - a nie szczekacie jak wataha wilków!

oj wyluzuj....
kto powiedział, że to leżący? :)

pieczarek
10-06-2009, 19:38
Panowie po co kopać leżącego - wystarczyło odpowiedzieć tak będą pasować i zamknąć wątek. Idźcie się dowartościować robiąc jakąś mega arcy fotografię nad którą bedą same zachwyty - a nie szczekacie jak wataha wilków!
Opinia wyważona, zgadzam się z nią.
A w kwestii formalnej, to wilki nigdy nie szczekają.

SlaWasII
10-06-2009, 22:15
a do autora wątku:
pamiętaj, że D300 nie ma "zielonego" programu.
Ma, ino trza se go zaprogramować...

emsolo
10-06-2009, 22:39
d300 z softem z d40 :D

Al Bundy
10-06-2009, 22:40
Opinia wyważona, zgadzam się z nią.
A w kwestii formalnej, to wilki nigdy nie szczekają.

Za to Twoja kompletnie nie w temacie...;)

NBA
10-06-2009, 23:39
A czy D300 będzie pasowało mi do paska od D40??? Że się podepnę...

Archibald
10-06-2009, 23:42
W pierwszej chwili mnie też rozbawiło pytanie autora wątku ;-)

...a potem tak sobie pomyślałem - nie znając szkieł autora ani jego preferencji dotyczących "pasowania" tychże szkieł do innego body, a także biorąc pod uwagę kapryśny AF z D300 może się okazać, że... nie będą pasować ;-) Bo jest wielce prawdopodobne, że z niektórymi szkłami AF odmówi poprawnej współpracy... i co wtedy?.. będą pasować czy nie będą?.. ;-) Zależy co kto ma na myśli - niemniej autorze - tak stawiając pytanie narażasz się na docinki ;-)

NBA
10-06-2009, 23:46
) Bo jest wielce prawdopodobne, że z niektórymi szkłami AF odmówi poprawnej współpracy... i co wtedy?.. będą pasować czy nie będą?.. ;-) To wówczas dopasuje body do szkła... i może D700, albo D3... to już nie kaprysi na pewno...

Archibald
10-06-2009, 23:47
To wówczas dopasuje body do szkła...

Nie zawsze się udaje... ;-)



...i może D700, albo D3... to już nie kaprysi na pewno...

...zakładając, że ma szkła DX'owe... no to miałoby sens... ;-)

NBA
10-06-2009, 23:55
To, że ma DX to tylko Twoja hipoteza... do podważenia...

Archibald
11-06-2009, 00:09
To, że ma DX to tylko Twoja hipoteza... do podważenia...

Oczywiście :-)

Ale ja wcale nie bronię autora, napisałem, że jak będzie tak formułował pytania to będą docinki ;-), natomiast podzieliłem się moja refleksją... wszystko na luzie... ;-)

MarcinPoland
11-06-2009, 11:10
pasuja pasuja

dodatkowo jest fajny bajer, bo d300 w locie koryguje obraz z obiektywow do jpg
tj redukcja aberacji i winiety na pewno

i byc moze beczki


ja mam 18-55vr i d300 i wspolpracuja niezle, ten obiektyw jest bardzo ostry
niestety aberuje dosyc znacznie, ale gdy robi sie w jpg lub wywoluje capture nx to wtedy soft sobie tym radzi

krakow.photo
11-06-2009, 14:57
ja mam 18-55vr i d300 i wspolpracuja niezle, ten obiektyw jest bardzo ostry

fakt, podpiąć można wszystko
pytanie tylko po co
(chcialem napisac inny komentarz, ale ... )