Zobacz pełną wersję : szkla z d 60 czy pasuja do d300?
michalpepek100
09-06-2009, 21:56
szkla z d 60 czy pasuja do d300?
mam d 60 i pare szkielek ale zastanawiam sie nad d300 i pytam czy beda mi pasowac czy zabawa w kupowanie szkiel zaczyna sie na nowo
szkla z d 60 czy pasuja do d300?
mam d 60 i pare szkielek ale zastanawiam sie nad d300 i pytam czy beda mi pasowac czy zabawa w kupowanie szkiel zaczyna sie na nowo
Pasują, pasują, a niektóre nawet bardziej.;)
Bartek_902
09-06-2009, 23:00
jak zadajesz takie pytania to lepiej zostaw kase w portfelu i zostan przy tym d60 moze
Al Bundy
10-06-2009, 11:34
Gdzie tam pasują. Profanują puszkę. Do D300 zalecane są minimum zumy 24-70 i 70-200VR i kilka stałek ze światłem 1.4. Te szkła od D60 to są kiepskie jakościowo i znacznie mniejsze...
siedemczwartych
10-06-2009, 12:02
Gdzie tam pasują. Profanują puszkę. Do D300 zalecane są minimum zumy 24-70 i 70-200VR i kilka stałek ze światłem 1.4. Te szkła od D60 to są kiepskie jakościowo i znacznie mniejsze...
mylisz sie... lepszy jest 17-55 ;)
Al Bundy
10-06-2009, 12:24
mylisz sie... lepszy jest 17-55 ;)
No proszę Cię. Zamiast tego obowiązkowo 14-24 !!!
siedemczwartych
10-06-2009, 12:41
no i oczywiście D300 bez 200-400 nie będzie poprawnie działał :)
a do autora wątku:
pamiętaj, że D300 nie ma "zielonego" programu.
Wybacz, że to piszę, ale Twoje pytanie sugeruję znikomą Twoją widzę przynajmniej n/t systemu nikona.
Al Bundy
10-06-2009, 13:33
Stwierdzenie parę szkiełek też mi się podoba ;) Parę = dwa ?
sokrates
10-06-2009, 13:46
Panowie po co kopać leżącego - wystarczyło odpowiedzieć tak będą pasować i zamknąć wątek. Idźcie się dowartościować robiąc jakąś mega arcy fotografię nad którą bedą same zachwyty - a nie szczekacie jak wataha wilków!
Al Bundy
10-06-2009, 14:47
A to też dobre jest :mrgreen:
siedemczwartych
10-06-2009, 15:43
Panowie po co kopać leżącego - wystarczyło odpowiedzieć tak będą pasować i zamknąć wątek. Idźcie się dowartościować robiąc jakąś mega arcy fotografię nad którą bedą same zachwyty - a nie szczekacie jak wataha wilków!
oj wyluzuj....
kto powiedział, że to leżący? :)
pieczarek
10-06-2009, 19:38
Panowie po co kopać leżącego - wystarczyło odpowiedzieć tak będą pasować i zamknąć wątek. Idźcie się dowartościować robiąc jakąś mega arcy fotografię nad którą bedą same zachwyty - a nie szczekacie jak wataha wilków!
Opinia wyważona, zgadzam się z nią.
A w kwestii formalnej, to wilki nigdy nie szczekają.
SlaWasII
10-06-2009, 22:15
a do autora wątku:
pamiętaj, że D300 nie ma "zielonego" programu.
Ma, ino trza se go zaprogramować...
Al Bundy
10-06-2009, 22:40
Opinia wyważona, zgadzam się z nią.
A w kwestii formalnej, to wilki nigdy nie szczekają.
Za to Twoja kompletnie nie w temacie...;)
A czy D300 będzie pasowało mi do paska od D40??? Że się podepnę...
Archibald
10-06-2009, 23:42
W pierwszej chwili mnie też rozbawiło pytanie autora wątku ;-)
...a potem tak sobie pomyślałem - nie znając szkieł autora ani jego preferencji dotyczących "pasowania" tychże szkieł do innego body, a także biorąc pod uwagę kapryśny AF z D300 może się okazać, że... nie będą pasować ;-) Bo jest wielce prawdopodobne, że z niektórymi szkłami AF odmówi poprawnej współpracy... i co wtedy?.. będą pasować czy nie będą?.. ;-) Zależy co kto ma na myśli - niemniej autorze - tak stawiając pytanie narażasz się na docinki ;-)
) Bo jest wielce prawdopodobne, że z niektórymi szkłami AF odmówi poprawnej współpracy... i co wtedy?.. będą pasować czy nie będą?.. ;-) To wówczas dopasuje body do szkła... i może D700, albo D3... to już nie kaprysi na pewno...
Archibald
10-06-2009, 23:47
To wówczas dopasuje body do szkła...
Nie zawsze się udaje... ;-)
...i może D700, albo D3... to już nie kaprysi na pewno...
...zakładając, że ma szkła DX'owe... no to miałoby sens... ;-)
To, że ma DX to tylko Twoja hipoteza... do podważenia...
Archibald
11-06-2009, 00:09
To, że ma DX to tylko Twoja hipoteza... do podważenia...
Oczywiście :-)
Ale ja wcale nie bronię autora, napisałem, że jak będzie tak formułował pytania to będą docinki ;-), natomiast podzieliłem się moja refleksją... wszystko na luzie... ;-)
MarcinPoland
11-06-2009, 11:10
pasuja pasuja
dodatkowo jest fajny bajer, bo d300 w locie koryguje obraz z obiektywow do jpg
tj redukcja aberacji i winiety na pewno
i byc moze beczki
ja mam 18-55vr i d300 i wspolpracuja niezle, ten obiektyw jest bardzo ostry
niestety aberuje dosyc znacznie, ale gdy robi sie w jpg lub wywoluje capture nx to wtedy soft sobie tym radzi
krakow.photo
11-06-2009, 14:57
ja mam 18-55vr i d300 i wspolpracuja niezle, ten obiektyw jest bardzo ostry
fakt, podpiąć można wszystko
pytanie tylko po co
(chcialem napisac inny komentarz, ale ... )
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.