arturjb
09-06-2009, 14:59
Witam.
Dziś uaktualniłem w swoim D300 soft. Pierwotna wersja softu to było A 1.02 i B 1.00. Po uaktualnieniu, soft A to dalej 1.02, soft B (cokolwiek te literki znaczą!) to 1.10. To nie był by problem, gdyby nie kilka dziwnych rzeczy. Przede wszytkim aparat nie wie jakie szkło ma podpięte, i tak na przykład mając 85/1.8, twierdzi, że ogniskowa obiektywu to 25mm, a niezależnie od ustawionej przysłony, exif podaje przysłonę 1.6. Z 35DX jest podobnie, ogniskowa, wg aparatu (exif) to 490mm i przysłona to, uwaga, 95! Aparat steruje przysłoną prawidłowo. Soft ściągnąłem ze strony nikona. Co robić, jak to naprawić!?
Dziś uaktualniłem w swoim D300 soft. Pierwotna wersja softu to było A 1.02 i B 1.00. Po uaktualnieniu, soft A to dalej 1.02, soft B (cokolwiek te literki znaczą!) to 1.10. To nie był by problem, gdyby nie kilka dziwnych rzeczy. Przede wszytkim aparat nie wie jakie szkło ma podpięte, i tak na przykład mając 85/1.8, twierdzi, że ogniskowa obiektywu to 25mm, a niezależnie od ustawionej przysłony, exif podaje przysłonę 1.6. Z 35DX jest podobnie, ogniskowa, wg aparatu (exif) to 490mm i przysłona to, uwaga, 95! Aparat steruje przysłoną prawidłowo. Soft ściągnąłem ze strony nikona. Co robić, jak to naprawić!?