PDA

Zobacz pełną wersję : D300 firmware update - PROBLEM, DUŻY!



arturjb
09-06-2009, 14:59
Witam.
Dziś uaktualniłem w swoim D300 soft. Pierwotna wersja softu to było A 1.02 i B 1.00. Po uaktualnieniu, soft A to dalej 1.02, soft B (cokolwiek te literki znaczą!) to 1.10. To nie był by problem, gdyby nie kilka dziwnych rzeczy. Przede wszytkim aparat nie wie jakie szkło ma podpięte, i tak na przykład mając 85/1.8, twierdzi, że ogniskowa obiektywu to 25mm, a niezależnie od ustawionej przysłony, exif podaje przysłonę 1.6. Z 35DX jest podobnie, ogniskowa, wg aparatu (exif) to 490mm i przysłona to, uwaga, 95! Aparat steruje przysłoną prawidłowo. Soft ściągnąłem ze strony nikona. Co robić, jak to naprawić!?

Patio
09-06-2009, 15:07
O cholera ;/ to chyba Cie serwis czeka bo wstecz sie nie da zrobić upgrade ;/
ja w d300 nie robiłem update bo nie mialem z nim problemów a bałem sie właśnie takich jaj

arturjb
09-06-2009, 15:09
dzieki Patio, nie ma to jak rzeczowa rada;)

Wojteksw
09-06-2009, 15:13
Musisz dokonać aktualizacji A i B do wersji 1.10, bo mogą występować takie kwiatki jak opisujesz. Masz link jak to zrobic http://www.nikon-euro.com/kdb/en/2008/25962/pl/d300ab_win_pl_ABF.html

messer
09-06-2009, 15:21
A próbowałeś po prostu ponownie zrobić aktualizację softu A?
Może masz zły plik na karcie - nie z wersją 1.10?

Przejdź procedurę od samego początku.
Soft można wgrywać wielokrotnie, operację można powtarzać.

Photoartbox
09-06-2009, 15:22
Bez paniki, po prostu dograj jeszcze "A" w wersji 1.10 Na karcie moze sie znajdowac jedynie "A"

ekonet
09-06-2009, 15:28
Nie rozumiem, dlaczego zrobiłeś tylko połowicznie tę aktualizację?

arturjb
09-06-2009, 15:37
myślałem, że wgrywajac na karte soft A i B zaktualizują mi sie oba, okazało się, że jedynie B. Zrobiłem, jak poradził Photoartbok. Działa. Dzięki!

ekonet
09-06-2009, 15:47
No to zamykamy.