Zobacz pełną wersję : Sprzet do fotografi studyjnej za 300$ - niszczy hasselblady i 5D
Kolega Yanoosh w watku http://nikon.org.pl/showthread.php?t=100059
podal link do roznych tutoriali
trafil sie tam taki rodzynek :
Proof that you can in fact create top beauty images with a point & shoot camera
http://www.digitalphotoshopretouching.com/video-samples/shoot1/vid1.htm
na dole sa dwa linki do fotek Orginal/Retouched
moze mnie ktos oswiecic jakim cudem kompakt 10mpix zrobil taka fotke z masa detali a jak sie oglada sample z netu to jakos nie widac tych cudow - canon g9 robi crapowate fotki jak moj SE c902 - powyzej iso200 szumy i NR taki ze zabija szczegoly
w linku wyzej jest profi oswietlenie i iso 80 - ale..... zeby az tak rewela (jak na kompakt wogole)? bo po prostu w kompleksy zaczynam wpadac ze jakies nieostre szkla mam ;) (znaczy przeplacone - bo byle malpa za 1500zl trzaska przyzwoite foty - co prawda jak objerzalem zdjecia z zycia jakie sa na necie - to wolalbym sie trzymac od g9 z daleka - crap za spora cene )
mam wrazenie ze gosc podpial do foty z 5d exifa z g9 i robi jakis chłyt małketingowy
A jak pisałem, że G10 można z powodzeniem rąbać w studiu i efekty będą zarąbiste, ostre i nie do odróżnienia od "códofnej lószczanki", to mądrale nie wierzyły:
"bo lóstro - Paaaanie - jest najlepsze, choć nietanie!
bo potrzebne są matryce, wielkie jak Belucci cyce"
Kolega Yanoosh w watku http://nikon.org.pl/showthread.php?t=100059
podal link do roznych tutoriali
trafil sie tam taki rodzynek :
Proof that you can in fact create top beauty images with a point & shoot camera
http://www.digitalphotoshopretouching.com/video-samples/shoot1/vid1.htm
na dole sa dwa linki do fotek Orginal/Retouched
moze mnie ktos oswiecic jakim cudem kompakt 10mpix zrobil taka fotke z masa detali a jak sie oglada sample z netu to jakos nie widac tych cudow - canon g9 robi crapowate fotki jak moj SE c902 - powyzej iso200 szumy i NR taki ze zabija szczegoly
w linku wyzej jest profi oswietlenie i iso 80 - ale..... zeby az tak rewela (jak na kompakt wogole)? bo po prostu w kompleksy zaczynam wpadac ze jakies nieostre szkla mam ;) (znaczy przeplacone - bo byle malpa za 1500zl trzaska przyzwoite foty - co prawda jak objerzalem zdjecia z zycia jakie sa na necie - to wolalbym sie trzymac od g9 z daleka - crap za spora cene )
mam wrazenie ze gosc podpial do foty z 5d exifa z g9 i robi jakis chłyt małketingowy
No to albo Ci się pomyliły modele, albo widziałeś jakiś trefny egzemplarz G9. Ja widziałem już z tego packshoty, glamour i kilka innych tematów. Jeśli wszystko jest odpowiednio świecone i obrobione, to jakość jest zaskakująco dobra.
ISO200
http://dpreview-img.fotki.com/gallery/canong9_samples/originals/img_0111.jpg
ISO400
http://dpreview-img.fotki.com/gallery/canong9_samples/originals/img_0130.jpg
dlaczego na poczatku jest tak pieknie a potem tak do dupy ?
ale tak jak piszecie - do packshotow czy w studio to to jest rewela - tylko bez swiatla to kiszka - wiec poza studio z tym g9 nie nalezy wychodzic
ISO200
http://dpreview-img.fotki.com/gallery/canong9_samples/originals/img_0111.jpg
ISO400
http://dpreview-img.fotki.com/gallery/canong9_samples/originals/img_0130.jpg
dlaczego na poczatku jest tak pieknie a potem tak do dupy ?
ale tak jak pisze Czornyj - do packshotow to to jest rewela - tylko bez swiatla to kiszka - wiec poza studio z tym g9 nie nalezy wychodzic
G9/G10 jest jak Velvia - można osiągnąć tym usrojstwem wspaniałe rezultaty, tylko nie wybacza najmniejszych błędów i wymaga wysokiego reżimu technologicznego w obróbce - optymalizacji ekspozycji ETTR (ekspozycja na prawą stronę histogramu), a w razie dużej rozpiętości tonalnej sceny techniki zerowania szumów również opartej na ETTR i podwójnej ekspozycji, do tego wszystkiego oczywiście jeszcze b. dobry konwerter RAW.
O pracy w kiepskich warunkach oświetleniowych można od razu zapomnieć - nawet na ISO80 szum jest niczego sobie.
w linku wyzej jest profi oswietlenie i iso 80 - ale..... zeby az tak rewela (jak na kompakt wogole)? bo po prostu w kompleksy zaczynam wpadac ze jakies nieostre szkla mam ;) (znaczy przeplacone - bo byle malpa za 1500zl trzaska przyzwoite foty - co prawda jak objerzalem zdjecia z zycia jakie sa na necie - to wolalbym sie trzymac od g9 z daleka - crap za spora cene )
Prosta sprawa - liczy się co fotografujesz i jak, a nie jak drogim sprzętem.
Prosta sprawa - liczy się co fotografujesz i jak, a nie jak drogim sprzętem.
Po prostu sprzęt cholernie wyewoluował i byle g... ma teraz sakramencką rozdzielczość i jakość obrazowania.
hedgehog
09-06-2009, 13:27
bo po prostu w kompleksy zaczynam wpadac ze jakies nieostre szkla mam ;) (znaczy przeplacone - bo byle malpa za 1500zl trzaska przyzwoite foty - co prawda jak objerzalem zdjecia z zycia jakie sa na necie - to wolalbym sie trzymac od g9 z daleka - crap za spora cene )
Szybko wpędzę Cię w ten kompleks: tak, na 99% przepłaciłeś za swoje szkła. Jak 99% fotografujących, których znam. Tak, kompaktem też się da.
Ten wątek jest cudowny; to definitywne potwierdzenie, że jest tak, jak wbijam niektórym do głów od dawna - sprzęt nie ma znaczenia. Tym razem przynajmniej możecie sobie organoleptycznie stwierdzić :)
te - jezowaty - wiecej luzu - nie mozna sobie malej frustracji strzelic ? :P
moj stary dobry olek c4000 ( sloik 2.8 w calym zakresie) po przerobieniu ganizda lampy na zwykle pc-sync z durnego standardu olympusa spokojnie dawal rade w studio - teraz kolega trzaska nim legitki i jest zadowolony - wzial tylko dlatego ze jego stary c3020 upadl i wyzional ducha
dziwowalo mnie tylko to ze w samplach z netu zwykle widac na fotkach silny NR i utrate szczegolow a dodatkowo NR szarpie proste linie
tymczasem tutaj na iso80 wyskoczyl ladny obrazek
pewnie z czasem bedzei znacznie lepiej
tymczasem malpke dla matki kupilem jakiegosz szajsunga - bo ekran 3" i kosztowal w promocji tylko 199zl :) - wiec jest dobry i tani :P
hedgehog
09-06-2009, 15:15
te - jezowaty - wiecej luzu - nie mozna sobie malej frustracji strzelic ? :P
A po co? :) Nie lepiej zdjęcia robić? :)
Tylko nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że obróbka tej foty trwała 5 godzin :-)
Tylko nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że obróbka tej foty trwała 5 godzin :-)
Tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że autor załączył również oryginał :p
A po co? :) Nie lepiej zdjęcia robić? :)
robie i nawet sprzedaje ostatnio wiec sie sprzet amortyzuje w koncu ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.