PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić?



pepsi90
08-06-2009, 02:01
Jaka jest wasza opinia co do sposobu uzyskania takiego efektu na zdjęciach:

BRUNO DAYAN
http://www.kanyeuniversecity.com/blog/?em3106=233700_-1__0_~0_-1_6_2009_0_0&em3298=&em3282=&em3281=&em3161=
(http://www.kanyeuniversecity.com/blog/?em3106=233700_-1__0_~0_-1_6_2009_0_0&em3298=&em3282=&em3281=&em3161=)

Chodzi mi konkretnie o ten 'anielski połyskujący pyłek' na zdjęciach. Właśnie on mnie interesuje... myślicie, że to ze zdjęcia jakiegoś oświetlonego pyłku rzuconego w powietrze i dodanego na warstwie? Bo te większe to widać, że jakieś światełka. Muszę przyznać, że facet potrafi uzyskać klimat...

malita
08-06-2009, 10:41
Ja uważam tak:

Wszelkiego rodzaju Bokeh, Flary, Pyłki i duplikaty zostały dość sprytnie dodane przez sztab grafików
a kolory które widzisz część została uzyskana przez lampy z nakładką foli w kolorze którym chciał ale jak tak bardziej się przypatrzę to wydaje mi się więcej zabawy w PS nad kolorystyką. Of corse najlepsi styliści, make up i hair, osoba od produkcji i motywu i jeszcze inni a końcowy efekt to te cukierkowe zdjęcia to majstersztyk i tego Pana znam i bardzo cenię jego prace.

Pobaw się nad warstwami i powinieneś bez problemu dodać część z tych rzeczy, poszukasz tekstur dobrej jakości aby je nakładać a co najważniejsze dobre ekspozycyjne i kompozycyjnie zdjęcie bo inaczej nie ruszysz taki motyw bo nie do wszystkiego się to nadaje.

pepsi90
08-06-2009, 23:30
dzięki :) nikt już się nie wypowie? :D

Michu
09-06-2009, 00:19
Czasami rozwiązanie najprostsze są najmniej prawdopodobne...
Być może nie ma tu prawie żadnej postprodukcji, a zdjęcia robione były pod wodą.

adrian
09-06-2009, 08:36
Dla mnie to cross + ciekawe oświetlnie. A ten "pyłek" można uzyskać na kilka sposobów. Spróbuj sobie coś* oświetlić mocno poza "GO" i będziesz miał podobny efekt.


*np. wodę.

jeys81
19-06-2009, 00:47
Ja myśle ze sa to brushe na warstwach w PHOTOSHOPIE!, + zdjecia

pepsi90
20-06-2009, 00:18
też, tak sądzę. znalazłem podobne brushe ale jeszcze szukam lepszych

fotokornik
22-06-2009, 14:27
ja mysle ze to przez takie ramki wypełnione wodą bo tak to wygląda