kameleon30
07-06-2009, 19:05
Witam, mam denerwujacy problem z wlasciwym ustawieniem kolorow w PS cs3.
Robie grafe ktora idzie do druku, wczesniej jeszcze przechodzi przez drugi komp celem sprawdzenia u kompetentnej osoby. Mam profil kolorow od tej osoby,ktory ustawilem sobie we wlasciwosciach ekranu, jednak nie wiem jak powinny wygladac ustawienia w photoshopie, chodzi mi o te glowne, mysle ze zbytnie zaglebianie sie w szczegoly juz calkowicie pogmatwa sprawe ;)
Aktualnie mam cos takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/06/948fce4ccc161d43med-1.jpg
źródło (http://images41.fotosik.pl/135/948fce4ccc161d43med.jpg)
zastanawiam sie jednak czy nie powinienem wybrac w polu RGB, profil RGB monitora (wtedy mam taki sam kolor we wszystkich przegladarkach plikow graficznych)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/06/e886d32cda0abbb9med-1.jpg
źródło (http://images37.fotosik.pl/135/e886d32cda0abbb9med.jpg)
pozostaje jeszcze kwestia wyboru z zasadach zarzadzania kolorami. przy wyborze rgb monitora mam tam wtylko "wył" a przy adobe rgb 1998 sa trzy pola, czytalem ze najlepiej wybrac konwersja na roboczy rgb
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/06/3df015b62dad1d7a-1.jpg
źródło (http://images49.fotosik.pl/139/3df015b62dad1d7a.jpg)
bardzo bym prosil za wszelkie wskazowki. domyslnie ps odpala profil srgb jednak przy tym efekty na drugim kompie sa slabe - duzo slabsze nasycenie barw. Gdy mam ustawiony adobe rgb 1998 to jest w miare ok, przy ustawieniu takiego jak profil monitora jest prawie tak samo jak przy adobe rgb jednak znikaja te pola wyboru ponizej, jest tylko "wyl" a tu podejrzewam ze nie powinno tak byc.
Z tego co czytalem to powinno sie ustawic tak jak jest na 1 screenie tylko denerwuje mnie ta opcja z wyborem profilu monitora, no i to ze gdy mam tak jak na 1 zdjeciu kolory w innych przegladarkach np. irfan sa inne
Robie grafe ktora idzie do druku, wczesniej jeszcze przechodzi przez drugi komp celem sprawdzenia u kompetentnej osoby. Mam profil kolorow od tej osoby,ktory ustawilem sobie we wlasciwosciach ekranu, jednak nie wiem jak powinny wygladac ustawienia w photoshopie, chodzi mi o te glowne, mysle ze zbytnie zaglebianie sie w szczegoly juz calkowicie pogmatwa sprawe ;)
Aktualnie mam cos takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/06/948fce4ccc161d43med-1.jpg
źródło (http://images41.fotosik.pl/135/948fce4ccc161d43med.jpg)
zastanawiam sie jednak czy nie powinienem wybrac w polu RGB, profil RGB monitora (wtedy mam taki sam kolor we wszystkich przegladarkach plikow graficznych)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/06/e886d32cda0abbb9med-1.jpg
źródło (http://images37.fotosik.pl/135/e886d32cda0abbb9med.jpg)
pozostaje jeszcze kwestia wyboru z zasadach zarzadzania kolorami. przy wyborze rgb monitora mam tam wtylko "wył" a przy adobe rgb 1998 sa trzy pola, czytalem ze najlepiej wybrac konwersja na roboczy rgb
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/06/3df015b62dad1d7a-1.jpg
źródło (http://images49.fotosik.pl/139/3df015b62dad1d7a.jpg)
bardzo bym prosil za wszelkie wskazowki. domyslnie ps odpala profil srgb jednak przy tym efekty na drugim kompie sa slabe - duzo slabsze nasycenie barw. Gdy mam ustawiony adobe rgb 1998 to jest w miare ok, przy ustawieniu takiego jak profil monitora jest prawie tak samo jak przy adobe rgb jednak znikaja te pola wyboru ponizej, jest tylko "wyl" a tu podejrzewam ze nie powinno tak byc.
Z tego co czytalem to powinno sie ustawic tak jak jest na 1 screenie tylko denerwuje mnie ta opcja z wyborem profilu monitora, no i to ze gdy mam tak jak na 1 zdjeciu kolory w innych przegladarkach np. irfan sa inne