PDA

Zobacz pełną wersję : Hoya UV Super HMC Pro 1 do 18-70DX



konrad
20-07-2004, 18:58
Witam wszystkich serdecznie. Czy ktoś używa tego filtra wraz kitem 18-70DX ? Filtr ten mimo, że ma tylko 3 mm grubości posiada podobno przedni gwint...czy gwint ten jest wystarczajaco szeroki ażeby zakładać oryginalna, dedykowaną zatyczke w.w. obiektywu ?

Sylwiusz
21-07-2004, 12:03
Hoyi nie probowalem, ale na 100% do nowych Marumi WPC, ktore tez sa cienkie i maja filtr wyjsciowy, daje sie zakladac dekle z obiektywow.

konrad
21-07-2004, 20:03
Dzięki za rade, orientujesz się może czy polaryzatory kołowe Marumi WPC-MC posiadają przedni gwint i jaka jest grubośc pierscienia?

Sylwiusz
21-07-2004, 22:26
No wlasnie przeciez o tych Marumi pisalem - niezaleznie czy to UV czy PL Cir, maja gwint wyjsciowy. Wystaja ponad obiektyw (czyli bez gwintu) dokladnie 4mm - wlasnie przed chwila zmierzylem takiego polarka 67mm pasujacego do DX 18-70 :-)

Bogdan
21-07-2004, 22:35
troche z boku: uzywam hoya hmc super 77mm uv(o) i jakosc (= roznica miedzy zdjeciami z filtrem i bez filtra) jest moim zdaniem b. dobra

maroo
21-07-2004, 22:41
Ostatnio, jak byłem w sklepie z artykułami foto (biedny miś) zapomniałem jakie są średnice moich szkieł i z tego wszystkiego nie kupiłem filtrów (a przy okazji odbitek miałem taki zamiar). Dostępne były czarne Hoya po całkiem przystępnych cenach.
Teraz już się nauczyłem średnic na pamięć i następnym razem nie zrobię tego błędu. :wink:

damian00
23-07-2004, 14:43
Witam,
mam Hoye 67 SHMC Pro 1. Ma przedni gwint, dekiel pasuje jak najbardziej. Traktuje go jako filtr ochronny i nie widze zadnych przeciwskazan przy stosowaniu (mozna dokrecic drugi filtr, ale uwaga na winietowanie!!!; dekiel oryginalny tez pasuje). Sam stosuje jeszcze polara B+W slima MRC jako na dokładke (w sumie całość ma około 8mm)

konrad
25-07-2004, 22:08
damian00, czy połaczenie Hoya 67 SHMC Pro1 z B&W MRC slim powoduje zwiększone winietowanie w porównaniu z "gołym" obiektywem ? Cały czas szukam kombinacji UV z Polarem, która w jak najmniejszym stopniu winietuje na 18-70DX... Pozdrawiam wszystkich.

Sylwiusz
25-07-2004, 22:26
A po co kombinowac UV z polarem??????

konrad
26-07-2004, 14:42
Czyżby Polar calkowicie zastępował UV ??... Bardzo często fotografuje w górach i połączenie UV z Polarem wydaje mi sie uzasadnione. Twierdzisz wiec, że Polar całkowicie pochłania prominiowanie UV ?

______________
Pozdrawiam
Konrad

Sylwiusz
26-07-2004, 14:53
Promieniowanie UV jest pochlaniane przez zwykle szklo, takie jak uzywane w szybach. Jezeli wiec polar jest porzadny, to powinien spora czesc UV rowniez pochlaniac. Nie bede podstawiac glowy pod topor jednak :-) Najlepiej samemu sprawdzic sobie roznice czy cos dodatkowo da ten UV., ale moim zdaniem nie.

Kaleid
26-07-2004, 15:13
Sylwiusz, cos Ty takiego zobaczyl w tym wizjerze ze taki usmiech spowodowalo ? :D

Sylwiusz
26-07-2004, 15:20
A jak myslisz? Po co sa takie dlugie teleobiektywy jak ten, przez ktory patrze na zdjeciu? :-P

Kaleid
26-07-2004, 15:55
Tak tez wlasnie myslalem :twisted:

damian00
30-07-2004, 15:22
damian00, czy połaczenie Hoya 67 SHMC Pro1 z B&W MRC slim powoduje zwiększone winietowanie w porównaniu z "gołym" obiektywem ? Cały czas szukam kombinacji UV z Polarem, która w jak najmniejszym stopniu winietuje na 18-70DX... Pozdrawiam wszystkich.
Witam,
bardzo mi zależało, by na stałe zamontować UVałkę a dorywczo dokręcać polaryzator. Winietowanie sprawdzałem w ten sposób, że :
1. przy przymkniętej przysłonie nie zauważyłem brzegów filtrów
2. przy otwartej przesłonie winietowanie jest widoczne, lecz nawet sam, goły obiektyw daje winietowanie.

Reasumując,
z kombinacji Hoya UV SHMC Pro1 + Polar B+W MRC Slim jestem zadowolony. Tym bardziej, że za bardzo nie lubie szerokiego kąta. Zawsze więc kadruje na nieco większej ogniskowej, a wtedy winietowanie ginie bezpowrotnie :wink:

ddMON
05-08-2004, 18:16
Ostatnio, jak byłem w sklepie z artykułami foto (biedny miś) zapomniałem jakie są średnice moich szkieł i z tego wszystkiego nie kupiłem filtrów
Ja też jak kupiłem D70, to zrobiłem podobny numer i od tego czasu cały czas noszę kartkę w portfelu :twisted:
Ale żeby nie było, to...

Maroo Ty fujaroo :wink:

POzdro!

BartekIgnasiak
05-08-2004, 21:39
a czy zwykla HOYA UV za 60 zl moze byc???

maroo
05-08-2004, 23:06
Pewnie chodzi o filtr z serii zielonej.
Nie używałem ale znam wiele raczej złych opinii.

Sam wcześniej miałem filtr ze znikomą ilością powłok.
To, co mnie w nim drażniło, to ogromne bliki w okolicy źródeł światła.
Później kupiłem filtr z serii czarnej (SHMC) i ten faktycznie był niezauważalny.

maroo
05-08-2004, 23:16
Maroo Ty fujaroo :wink:

Właśnie sporządziłem stosowne notatki i schowałem do "kotleta" :D

Ewusia
14-09-2004, 11:03
A moge spytac o roznice miedzy hmcsuper i hmc pro1?

Oprocz cenowej oczywiscie bo ta jest zauwazalna...

maroo
14-09-2004, 11:29
Z tego, co kojarzę, to seria pro jest umieszczana w oprawce typu slim, która powinna gwarantować brak winiety.

Ewusia
14-09-2004, 11:34
Dzieki. To mnie naprowadziło na dobry trop:
Seria Pro: Są to wybitne filtry które oferują rewolucyjne osiągi w transmisji światła i balansu kolorów. Nowa technologia firmy Hoya stosowana w procesie produkcji umożliwia stosowanie szkła o grubości 1 mm (SKY, UV), które jest hartowane dla zwiększenia wytrzymałości. Szkło jest zamocowane w super cienkim pierścieniu (3mm) z przednim gwintem, który ma zapobiegać winietowaniu. Nie bez znaczenia jest też zmniejszenie masy o 40 % w stosunku do modeli standardowych. 12 warstw z Super HMC stosowane jako pokrycie powierzchni sprawia że średnia transmisja wynosi 99,7%.

sailor
14-09-2004, 13:58
hmm wszystko super tylko do tego filtra nie zalozysz oslony. dlatego tez moze rozwaz propozycje marumi: a) 12 powlok b) odrobine szerszy c) nie winietuje.
no chyba ze chcesz pojsc na jakosc a nie na cene to wtedy heliopan lub tieffen ewentualnie B+W

Ewusia
14-09-2004, 14:35
Sailor, jestes pewien co do tego dekla?

maroo
14-09-2004, 14:37
Sailor miał chyba na myśli osłonę przeciwsłoneczną a nie dekiel.
Sailor - chyba, że sie mylę?

Ewusia
14-09-2004, 14:46
Maroo, nie chcialabym tutaj wchodzic w to co poeta mial na mysli, ale przeciez hb-32 ma montaż bagnetowy

admin
14-09-2004, 14:48
O rany, jak milo widziec taka kobiete na forum...

Tr0n
14-09-2004, 14:50
O rany, jak milo widziec taka kobiete na forum...

No no lokalny fanklub nam sie zrobi ;)

Ewusia przybywasz na zjazd??

Ewusia
14-09-2004, 14:56
Zostałam zaproszona 8)

Dano mi czas do namysłu :)

Tr0n
14-09-2004, 15:05
Zostałam zaproszona 8)

Dano mi czas do namysłu :)

No prosze jaki Admin jest wyrozumiały i szarmancki ;), ale potem to wiesz dywanik, admin w bieliźnie - ddMON coś wie o tym (podobno szybko uciekał) :lol:

Ewusia
14-09-2004, 15:07
Czy ja wspomnialam o Adminie?


Swoja droga w istocie jest szarmancki.... :D

Tr0n
14-09-2004, 15:14
Czy ja wspomnialam o Adminie?


Swoja droga w istocie jest szarmancki.... :D

No chyba że lokalna Śląska społeczność ale stawiam na Admina ;)

Ewusia
14-09-2004, 15:20
Wracając do tematu. Czy ktos jest w stanie potwierdzic/zaprzeczyc ze nie da sie zalozyc dekla na Hoya Pro?

admin
14-09-2004, 15:57
Problem moze polegac na tym ze slimy nie maja gwintu wewnetrznego. Wiekszosc dekli utrzyma sie na powierzchni gladkiej, ale nalezy zalozyc ze czesc z nich nie. Na 100% za to nie wkrecimy oslony p. slonecznej w cos co gwintu nie ma. Bagnet jednak zamyka temat ;)

konrad
14-09-2004, 19:54
Mimo, że Hoya UV Super HMC Pro 1 posiada zewnętrzny gwint o niewielkim skoku to dedykowany dekiel nikkora 18-70DX da się założyć i nie spadnie - sprawdzone...przetestowane. Co zaś do osłony HB-32 to nie widze tu żadnego związku z gwintem i filtrem wogóle (przecież to bagnet) - chyba, że kolega Sailor miał co innego na myśli...

Panowie!!! Nie stresujcie kobiety:)) w końcu to rodzynka z D70 na tym forum.

A tak na marginesie... to, co do komaptybilnosci akcesoriów proponuje posty poparte tylko osobistą autopsją, wyłacznie one dostarczają rzetelnego info.

Pozdrawiam.

konrad

admin
14-09-2004, 21:05
A tak na marginesie... to, co do komaptybilnosci akcesoriów proponuje posty poparte tylko osobistą autopsją, wyłacznie one dostarczają rzetelnego info.

Tyle ze wtedy nie porozmawialibysmy wcale na wiele tematow. Zasada jest prosta, jesli o czyms piszemy, wystarczy wspomniec czy to zasada ogolna, info przeczytane, czy autopsja ;)

konrad
14-09-2004, 21:22
No niech będzie... :wink: Admin rulez !

konrad

admin
14-09-2004, 22:36
I tak sie z Toba zgadzam Konradzie. Takie informacje o jakich piszesz sa po prostu najkonkretniejsze :)

ddMON
14-09-2004, 23:20
Najpierw obowiązek:


Zostałam zaproszona 8)
Dano mi czas do namysłu :)
No prosze jaki Admin jest wyrozumiały i szarmancki ;), ale potem to wiesz dywanik, admin w bieliźnie - ddMON coś wie o tym (podobno szybko uciekał) :lol:
Tr0n zawsze jak zobaczy nową i w dodatku tak urodziwą kobietę, to zaraz wymięka, oddech traci i z braku tlenu wszystko plącze - on kochliwy jest i nic na to nie może :lol:
Na dywanik to Tr0na wzywała Dyrekcja - dostał za swoje, a teraz kota ogonem wykręca - ot i cała prawda :wink:

Następnie przyjemność
Swoją drogą Ewusia miło Cię widzieć - oficjalnie witam wśród najprzychylnie nastawionej do Nikoniarek braci :oops:

Oraz wrodzona skłonność pomocy innym

Mimo, że Hoya UV Super HMC Pro 1 posiada zewnętrzny gwint o niewielkim skoku to dedykowany dekiel nikkora 18-70DX da się założyć i nie spadnie - sprawdzone...przetestowane. Co zaś do osłony HB-32 to nie widze tu żadnego związku z gwintem i filtrem wogóle
Jeżeli chodzi o kitowego 18-70DX, osłonę i filtr który posiadam - potwierdzam info Konrada.
Mój filtr, to uważany przez prawie wszystkich posiadaczy "lepszych" marek za...pii...pii... :evil: :
HAMA UV 390(0-Haze) Ultra Wide C14 MultiCoating - 3mm grubości z gwintem zewnętrznym, kupiony za 162,00 zł w FotoDura Poznań.
Wrażenia moje (wielkiego amatora) z użytkowania tego filtra są b. pozytywne.
Poniżej linki traktujące na jego temat (te mojego autorstwa oczywiście):

Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.

Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
POzdro!

Anonymous
15-09-2004, 08:45
Merci :oops:

Ewusia
15-09-2004, 08:47
To bylam ja... Miś ze Ślęży...

sailor
15-09-2004, 09:00
Sailor miał chyba na myśli osłonę przeciwsłoneczną a nie dekiel.
Sailor - chyba, że sie mylę?
nie mylisz sie .. sailor tradycyjnie glupoty plecie :P

sailor
15-09-2004, 09:18
Mimo, że Hoya UV Super HMC Pro 1 posiada zewnętrzny chyba, że kolega Sailor miał co innego na myśli...
konrad

oczywiscie ze mial co innego na mysli


A tak na marginesie... to, co do komaptybilnosci akcesoriów proponuje posty poparte tylko osobistą autopsją, wyłacznie one dostarczają rzetelnego info.


no bylo poparte .... widocznie mialem jakas lewa hoye w lapkach bo w jakiejs promocji byla ale dekielek spadal :(

sailor
15-09-2004, 09:21
Czy ja wspomnialam o Adminie?


Swoja droga w istocie jest szarmancki.... :D

No chyba że lokalna Śląska społeczność ale stawiam na Admina ;)

pudlo :P

Tr0n
15-09-2004, 09:28
pudlo :P

Uderz w stół .... ;)

sailor
15-09-2004, 09:33
jaki stol ?? :oops:
a tak swoja droga to o naszego forumowego rodzynka trzeba dbac .. nie mozna wszystkiego zostawiac adminowi bo sie przemeczy i znow bedize mial stan przedzawalowy :)