PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia



Patryk Olczyk
06-06-2009, 11:23
Witam wszystkich mam pytanie jak zrobic jedno zdjęcie z kilku , które były robione w serii ?? prosze o pomoc jestem początkujacy.

ovserwator
06-06-2009, 11:26
nałóż na siebie w programie. Lub połącz w innym programie. Program pierwszy nie drogi to Adobe Elements, program drugi chyba można znaleźć w pudle z aparatem.

Challenger426
06-06-2009, 11:28
W PS możesz skorzystać z fukcji Merge to HDR lub Photomerge w zależności czy chcesz nakładać zdjęcia na siebie czy ułożyć zdjęcia obok siebie.

Do nakładania zdjęć jest jeszcze Photomatix.

Patryk Olczyk
06-06-2009, 11:38
a jest moze jakis darmowy?? czy w gimpie jest taka opcja
??

Challenger426
06-06-2009, 11:39
a jest moze jakis darmowy?? czy w gimpie jest taka opcja
??

Co do Gimpa nie wiem - nie używam.

A pozostałe możesz pobrać w wersji trial i sprawdzić czy Ci odpowiadają.

velaskez
06-06-2009, 12:37
Jeśli chcesz specjalne narzędzie w Gimpie do HDR to go nie znajdziesz. Oczywiście możesz pobawić się ręcznie i na warstwach zrobić.

marszull
06-06-2009, 14:40
Tylko pytanie czy chcesz uzyskac hdra (roznie naswietlane klatki)
czy masz serie zdjec sportowych (jakas ewolucja itp) i chcesz te wszystkie zdjecia polaczyc w jedno
W obydwu wypadkach beda nalozone na siebie ale wykonanie tego i efekt bedzie rozny

Patryk Olczyk
08-06-2009, 17:54
chodzi mi o to co mówi marszull

charll
08-06-2009, 18:18
Czyli? Bo marszull podał dwie opcje.

mcl
08-06-2009, 19:37
Jeśli chodzi o GIMPa to musisz nauczyć się podstaw pracy na warstwach i makach (poszukaj w necie tutoriali).
Potem wystarczy załadować wszystkie zdjęcia jako warstwy, dodać im odpowiednie maski i wyselekcjonować z poszczególnych zdjęć te fragmenty, które chciałbyś mieć na zdjęciu finalnym. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.