PDA

Zobacz pełną wersję : Co z tą szybkostrzelnością???



żółto-czarny
24-02-2005, 12:32
Od niedawna jestem szczęśliwym (nie do końca) posiadaczem D70. Dlaczego, u licha, nie mogę uzyskać 3 kl/sek a jedynie jakieś 1,5kl.? Próbowałem chyba wszyskiego: AF, MF, tryby S A M, czasy otwarcia dłuższe i całkiem krótkie, nawet mniejszą rozdzielczość. Przy L Fine bufor pokazuje 7 klatek. Co mogę robić nie tak? Dodam że mam Sandiska UlrtaII - podobno najlepiej współpracuje z tym modelem;)

Kaleid
24-02-2005, 12:41
Wylacz Long. exp. NR w menu aparatu.

jacadym
24-02-2005, 12:52
A zapytam jeszcze:
Masz ustawione AF-C (lub pozycja M dla AF) oraz "Continuous shooting mode"?
Pierwsze ustawia się w menu - ustawienie użytkownika:
02 Autofocus
• AF-S - Single servo auto focus
• AF-C - Continuous auto focus
Drugie przyciskiem znajdującym się po lewej stronie wizjera (symbol kilku zdjęć) :)

Lwiecz01
24-02-2005, 13:14
JA już sprawdzałem i mam OFF przy Long exposure Nr., sprawdzę jeszcze z tym AF...
Tylko czy przy serii powinien być AF-C włączony, czy AF-S ?

Sylwiusz
24-02-2005, 13:22
JA już sprawdzałem i mam OFF przy Long exposure Nr., sprawdzę jeszcze z tym AF...
Tylko czy przy serii powinien być AF-C włączony, czy AF-S ?
A to zalezy. W AF-S aparat ustawi Ci ostrosc raz i z takim ustawieniem bedzie robil kolejne klatki w serii. W AF-C bedzie staral sie ustawic ostrosc miedzy klatkami i wowczas - w zaleznosci od warunkow, szybkostrzelnosc moze spasc ponizej tych 3kl/s.

Lwiecz01
24-02-2005, 13:38
No to ja mam AF-S ustawiony, wył. lampę i long exposure i dalej kiepsko...

Pawel Pawlak
24-02-2005, 13:43
to ustaw MF i zobacz jak szybko aparat robi zdjęcia a nie jak szybko AF nastawia ostrość

adik
24-02-2005, 13:48
Zrob test w RAWie a nie JPG :)Tez sie nad tym glowilem :>

Sylwiusz
24-02-2005, 13:50
No to ja mam AF-S ustawiony, wył. lampę i long exposure i dalej kiepsko...
A jakie czasy migawki???

Lwiecz01
24-02-2005, 13:53
Nie pamiętam, chyba 1/60 było ustawione. Teraz nie mam aparatu przy sobie, to nie sprawdzę :) Dopiero dzisiaj w nocy.

żółto-czarny
25-02-2005, 08:58
Dzięki za porady i opinie :!: Dałem "Long Exp. NR" OFF, czas - jak sugeruje instrukcja 1/250, zostawiłem AF-S oraz L Fine i aparacik od razu przyspieszył. Następnie wziąłem zegarek z sekundnikiem i... są te 3 klatki na sek. Ciekawe tylko co ma z tym wspólnego "Long Exp. NR" jeśli dotyczy otwarcia od 1 sek. wzwyż?

Krakus
25-02-2005, 09:58
Nie dotyczy - aparat zawsze robi drugie zdjęcie. Czasem zdaje się go nie uwzględnia.

Sylwiusz
25-02-2005, 10:32
Dzięki za porady i opinie :!: Dałem "Long Exp. NR" OFF, czas - jak sugeruje instrukcja 1/250, zostawiłem AF-S oraz L Fine i aparacik od razu przyspieszył. Następnie wziąłem zegarek z sekundnikiem i... są te 3 klatki na sek. Ciekawe tylko co ma z tym wspólnego "Long Exp. NR" jeśli dotyczy otwarcia od 1 sek. wzwyż?
Z redukcja szumow wlaczona zmniejsza sie bufor aparatu. Czesc tej pamieci jest po prostu przeznaczona na obrobke obrazu po zrobieniu zdjecia przy czasach dluzszych niz ta 1s. (pojawia sie wowczas "job nr" na wyswietlaczu) i w zwiazku z tym zarezerwowana. Warto o tym pamietac robiac zdjecia akcji :-)