PDA

Zobacz pełną wersję : NEF w D 200 i D 70s



wesul
05-06-2009, 15:21
witam serdecznie wszystkich forumowiczów.:)

jeśli pomyliłem dział to proszę o przeniesienie...

Dopiero co nabyłem nową/używaną puszkę D200, ku mojemu zdziwieniu po włożeniu, świeżo sformatowanej, karty pamięci 2GB licznik zdjec do wykonania w jakości RAW pokazuje 120szt, po przełożeniu tej samej karty do poczciwego staruszka D70s licznik wskazuje 358szt.
Czy ktoś mógłby mi wyjąsnic jaka jest przyczyna takiej rozbieżności??, czy to wielkośc matrycy w D200 generuje automatycznie większe plik do zapisu?:evil:

dziękuję

deep
05-06-2009, 15:48
Jak masz ustawione nie kompresowane nefy w D200 to zajmują około 15MB a z D70s są tylko kompresowane i zajmują średnio 6MB i tu masz tą różnicę

wesul
05-06-2009, 15:57
czy chodzi o tą opcje menu? menu - shooting menu - RAW Compression jest ustawione na "ON"

emsolo
05-06-2009, 16:06
jak ty tego nie wiesz to zostań lepiej przy d70

wesul
05-06-2009, 16:12
jak ty tego nie wiesz to zostań lepiej przy d70



no tak, zapomniałem że są jeszcze tacy, którzy urodzili się już ze zjedzonym rozumem...

251kris
05-06-2009, 17:56
czy chodzi o tą opcje menu? menu - shooting menu - RAW Compression jest ustawione na "ON"
Tak, to jest własnie to.

manfred
06-06-2009, 07:37
jak ty tego nie wiesz to zostań lepiej przy d70

BRAWO a słomę z butów już wyciągłęś czy wyciągnołeś?

shaolin
06-06-2009, 10:04
BRAWO a słomę z butów już wyciągłęś czy wyciągnołeś?

A Ty wyciagnoles czy wyciagnales?;)

wesul, wieksza matryca = wiecej danych = wieksze pliki = mniej zdjec na tej samej karcie niz w D70s.

Jakby bylo inaczej (czyt. wsadzajac ta sama karte np. do D70s i do D3x bylo zawsze tyle samo zdjec do zrobienia) to dzisiaj bysmy robili dalej na kartach 16mb, a nie 16gb ;)

Al Bundy
06-06-2009, 10:51
A ja niedawno przesiadłem się z Audi 2.8 Quattro na Alfę 2,5 litra. Ku mojemu zdziwieniu do baku mieści się mniej paliwa... Czy ten bak jest mniejszy?

Tak właśnie autor postawił pytanie. Używanie funkcji myślenia w naszych mózgach naprawdę się przydaje. Gdy ta zawodzi pozostaje instrukcja. Tej gdy zabraknie zawsze znajdą się poczciwi forumowicze którzy odpowiedzą na każde najbardziej wywalone w kosmos pytanie ;)

wesul
08-06-2009, 09:55
deep, 251kris, shaolin dziękuję wam za pomoc, pzdr:-D