PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie powierzchni bardzo gładkich (tworzywa sztuczne)



RatMan
01-06-2009, 09:18
Witam
Potrzebuje (służbowo) sfotografować wady powstające na powierzchni bardzo gładkich elementów z tworzywa sztucznego (czarnego dla utrudnienia) Powierzchnia "hi gloss" - czyli lustro.
Niestety albo widzę same odbicia wszystkiego wokół albo wady nie są widoczne (chodzi np o delikatne smugi albo tzw płynięcia)

Może ktoś spotkał się już z takim problemem

yanoosh
01-06-2009, 09:49
Spróbuj zastosować TAKI (http://www.milso.pl/pl/art/8752/Preparat-ANTISPOT-aerosol-400ml) preparat. W wygladzie powierzchi nic się nie zmieni a przestanie odbijać światło

micher
01-06-2009, 15:14
Można by jeszcze spróbować założyć filtr polaryzacyjny.

Al Bundy
01-06-2009, 15:30
Ogólnie jeśli coś widać to da się to sfotografować bez problemu więc nie bardzo kumam o co kaman. Jeśli tego nie widać to jak to uchwycić na zdjęciu? Namiot bezcieniowy załatwi sprawę. Ew. prześcieradło, lampa od sufitu i działasz...