PDA

Zobacz pełną wersję : Prądożerność D700 VS D300 VS D200



Al Bundy
28-05-2009, 09:45
Właśnie wpadłem na pomysł wymiany body jednak. Możecie powiedzieć czy 2 akumulatory jakie mam wystarczą mi na ślub z plenerem? D300 pod tym względem jest fantastyczny - prawie jak D70. Spokojnie robię 1000 klatek na jednym akumulatorze. Słyszałem jednak że D200 np. jest dużo bardziej pazerny. Gripa nie trawię i do D700 też nie chciał bym go kupować...

Borowa
28-05-2009, 10:00
Niestety to fakt

na D200robilem około 450-700zdjęć (rekord ok 950) - kwestia oglądania na bieżąco fotek
na D300 - rekord to 1415 zdjęć - normalnie ok 900-1100 w zależności czy sporo oglądam etc

na d700 nie mam jeszcze wyrobionego zdania bo ostatnio ja zresztą każde - często body zostawiam włączone w torbie no i miałem zork'a jak po 2 dniach d700 was kaput... z ok 70%
Poza tym wiedzę po % że ilość zdj z D300 będzie mniej więcej zbliżona na jednym aku

Mam 2 org baterie i paluszki z koszyczkiem w torbie - to jest zestaw dla mnie uniwersalny bo nawet jeśli byłskam sabinami - to mam 2 komplety w zapasie

tymin3
28-05-2009, 10:36
d700 max 1450 zdjec na akumulatorze kupionym razem z body, na drugim (tez oryginal) mniej ale nie pamietam ile

Al Bundy
28-05-2009, 10:40
Ok. Wystarczy - bardzo dziękuję. Nie różni się zbytnio od D300 pod tym względem więc luzik. Podziękować ;)

shaolin
28-05-2009, 10:48
Ja robie do 5,5tys w D300 na jednym aku, srednio 2,2tys (w zaleznosci od tego co robie i ile czasu to trwa ;)). I mowie tu o en-el3e, a nie o reaktorze atomowym z D3 albo paluchach ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/7760/nowyrekord.jpg)
EDIT: Poprawka - teraz mam 6k na liczniku i 16% baterii jeszcze :D

shadow_alex
28-05-2009, 10:49
Zazdroszczę Wam tych D300. U mnie max ok. 500 zdjęć. Swego czasu jak byłem w serwisie, poleciłem im sprawdzenie tego, ale chyba sobie olali sprawę (jak zwykle) :-/

skoras
28-05-2009, 10:52
ja też przeważnie ponad 2k strzelam na 1 aku, w sumie po weselichu i plenerze zostaje mi ponad 30% energii

GrendelPL
28-05-2009, 12:09
wystarczy wyłączyć automatyczny podgląd zdjęcia po strzale i już trwałość aku wzrasta drastycznie ;)

madburn
28-05-2009, 12:21
wystarczy tez podbic czulosc iso na 1600 albo lpeiej 3200 bez NR
lustro bedzie szybciej klapac ;)

wystarczy godzinna sesja nocnego nieba - kilka naswietlen bulb i aku dostaje mocno w d...

generalnie czasy ponizej 1/30 daja popalic - silnik musi przytrzymac lustro otwarte

jesli gripa nie potrzeba - ale aku w kieszeni lepiej miec - chocby po to ze po kosciele mozna doladowac aku podczas wesela i robic zdjecia a nie podpierac sciane

stachmuszel
28-05-2009, 14:29
O kurcze! Ja D200 robię max. 450 fot. Zazdroszczę Wam...

loki_p
28-05-2009, 14:32
wystarczy godzinna sesja nocnego nieba - kilka naswietlen bulb i aku dostaje mocno w d...

Mam sporo takich sesji za sobą i nie zauważyłem jakiegoś drastycznego pogorszenia właściwości aku.

Tak czy siak w d300 można zapomnieć gdzie się zostawiło ładowarkę :)

mOSAd
28-05-2009, 15:25
W D700 nie ma rewelacji przy moim trybie focenia (z lampą też czasem i czasem VR). 16GB zapełniam bez problemu RAWami na jednym ładowaniu, ale zostaje po tym jakieś 20-30% może. Czyli szacuję, że u mnie akumulator wystarcza na około 800-1100 RAWów. Nie wiem jak jest z JPEGami, może tutaj ilość zdjęć rośnie.

mibartek
28-05-2009, 15:48
ja chyba byłbym skłonny zaryzykować stwierdzenie, że żaden Nikon nie żre tyle baterii co D200 ;-)

kosciu
28-05-2009, 15:56
moje d300 na gripie z enloopami i standardowej baterii trzyma ok 2tyg. zależy jeszcze od intensywności i warunków focenia. podejrzewam że na tym zestawie mógłbym spokojnie 2-3 kompletne weselne sesje zrobić i jeszcze by mi zostało na jakiś fotograficzny deser ;)

autor wątku nie lubi gripa a ja jak go już zdejmę to nie umiem trzymać aparatu :oops:

Jacek_Z
28-05-2009, 23:19
ja chyba byłbym skłonny zaryzykować stwierdzenie, że żaden Nikon nie żre tyle baterii co D200 ;-)
tez jestem o tym przekonany. U mnie przeciętnie 300-400 zdjęć. D700 - 2x tyle.

blackmetal_x
01-06-2009, 08:34
na gripie robie w d200 okolo 2500, 3000 zdjec... Wymiana matrycy (chyba na mniej pradozerna byla) byla niedawno. Od razu dalo sie odczuc wzrost wydajnosci. Plus - ogladam co 10 zdjecie by zobaczyc naswietlenie fotki.

stachmuszel
01-06-2009, 08:59
na gripie robie w d200 okolo 2500, 3000 zdjec... Wymiana matrycy (chyba na mniej pradozerna byla) byla niedawno. Od razu dalo sie odczuc wzrost wydajnosci. Plus - ogladam co 10 zdjecie by zobaczyc naswietlenie fotki.

Na pewno piszesz o D200? 2500-3000 zdjęć? Matryca to matryca, wymieniają na taką samą.

blackmetal_x
01-06-2009, 09:25
i tu się człowieku mylisz:) Matryca jest inna

blackmetal_x
01-06-2009, 09:40
tak pisze d200. Wymieniałem matrycę, z powodu migawki, wyłamała się ostatnia lamelka, poharatała mi matrycę... o kosztach nie mówię, ale aparat jak nowy... i zdecydowana różnica w zużywalności aku. Bez podglądu spokojnie do 3k naklepię zdjęć. Z przeglądaniem każdego na jednej baterii od 500 do 1000, zalezy czy każde oglądam, pokazuję i jak długo. Oczywistą oczywistością są zdjęcia bez wbudowanego flasha

raider
01-06-2009, 09:43
Prądożerność zależy chyba jeszcze w dużym stopniu od używanego obiektywu. W ostatnim okresie zdziwiłem się jak bardzo szybko ubywa baterii przy używaniu 300/4 AFS w porównaniu np. ze stałką 50/1.4D heh.. (aparat D2Hs).

stachmuszel
01-06-2009, 09:47
i tu się człowieku mylisz:) Matryca jest inna

Z całym szacunkiem, wymienili matrycę na inną? Musieli wymienić na matrycę o dokładnie takiej samej symbolice. To nie auto, że mozna włożyć zamiennik:-)

skulinski
01-06-2009, 09:57
D700 jest rewelacyjny - moj rekord to dojscie do 22GB rawów na jednej baterii.

Dj_Direct
01-06-2009, 13:06
A Fuji S5 - choc niby to korpus D200 - to nie jest pradozerny... ta puszka wpier**la prad na czas. Nowy akumulator, oryginal... pelne ladowanie... jak sie zrobi 350 zdjec to jest dobrze. Jak nie na raz, tylko kilka razy sie odlozy puszke, wlaczy, wylaczy to mozna i do 300 nie dojsc... No ale obrazek wynagradza wszystko. Za to z gripem to juz inna bajka. Ogniwa AA i mozna pod 1000 zrobic :)

morzon
01-06-2009, 15:24
Na D200 u mnie max to chyba ze 400... przeciętnie to do 300 :/
W S5 troszkę więcej, ale nie wiele...
Zazdroszczę Wam tych wartości (2tys... :O ).

fIlek
01-06-2009, 15:44
Temat z D200 był wałkowany wiele razy. Mój D200 robił na jednym aku regularnie w okolicach 1000-1100 zdjęć :D Znaczy jakiś bubel mi się trafił :mrgreen:

mibartek
01-06-2009, 22:48
Z całym szacunkiem, wymienili matrycę na inną? Musieli wymienić na matrycę o dokładnie takiej samej symbolice. To nie auto, że mozna włożyć zamiennik:-)

w sumie fanie by było takiego "swapa" zrobić :-D
ile byłoby radości jakby matrycę z Canona 5D dało się do D2X-a wsadzić :mrgreen:
a ile tematów na forum by ubyło :-P

Al Bundy
01-06-2009, 23:14
A tam z Canona. Z Hasselblada H3D-II bym z miejsca upchnął. Przełknął bym gdyby bateria nie wytrzymywała 100 fot...:D

piom
02-06-2009, 00:01
Faktycznie w d70s nie pamiętałem o ładowaniu accu, w d200 masakra tak 450 zdjęć to wszystko.... a d700 bardzo przyzwoicie tak spokojnie 800 strzałów z oglądaniem, ja robie 3 śluby na 2 acuu.... na imprezie ładuje się drugi i jest git :) to samo na sb800 mam dwa komplety po 5xvarta professional 2700 i też na 3 śluby...

kruszyna
05-06-2009, 13:15
ta puszka wpier**la prad na czas.

Tak tak szczera wypowiedź:)
Pamiętam pierwszy dzień z S5. Rozpakowałem naładowałem akumulator, włożyłem, ustawiłem podstawowe rzeczy, wyszedłem w plener a tu baterii już nie ma:) Troszkę demonizuję ale to chyba najbardziej zjadliwa puszka pod względem akumulatorów. No puszek z bagnetem F. Ale obrazek daje frajdę a to chyba najważniejsze.

blackmetal_x
05-06-2009, 22:06
Właśnie, ze jest inna matryca, jest różnica w jej wielkości, oraz w "malowaniu" zdjęć na dużym ISO i słabym świetle, wcześniej tego nie miałem. Używam obiektywu z własnym silnikiem. Do tego wyłączony podgląd fotek robię jedno na próbę i jak się światło nie zmienia, zostawiam tak jak jest i patrzę na co 5-10 ujęcie. Wcześniej pod 400 podchodziłem z jednym aku, po wymianie - tak jak pisałem. Mam 3 aku, z czego jeden ładuję średnio raz na tydzień, 2x przy extremalnych weekendach.

asche
06-06-2009, 09:27
D200 - mój max to ok. 1300 zdjęć + skopiowanie ich przez kabelek na kompa.

Niedzwiedz
06-06-2009, 09:35
jeden slub na d700 i plener wystarczy spokojnie

jurekb
06-06-2009, 10:38
Mój D300 z podpiętą Sigmą HSM 18-50 2.8 max 350-370, ok 10% z wbudowaną lapą.
3x zrzutka do kompa
Bateria - około 10 cykli ładowania aku.
Ostatnio nie wyłączam po zrobieniu fotki i włożeniu do torby

USTAWIENIA:
- podgląd włączony
- RAW 14 bitów
- automatyczne wyłączenie pomiaru światła - 30s
- automatyczne wyłączenie monitora - 10s
- sygnał dźwiękowy - H
- wyświetlanie linii w wizjerze - ON
- wyświetlanie ostrzeżeń w wizjerze - ON
- podświetlenie punktu AF - ON
- lampa wspomagania AF - OFF

Też zazdroszczę Wam 1000-2000 fotek na jednym ładowaniu.

Wersja softu 1.10

shaolin
06-06-2009, 10:41
A ja pobilem swoj rekord - teraz jest w okolicach ~6400 (wczoraj padl aku) :D

Slon
06-06-2009, 10:50
A ja pobilem swoj rekord - teraz jest w okolicach ~6400 (wczoraj padl aku) :D

na en-el3e?

shaolin
06-06-2009, 11:05
Tak. Jedna sztuka, chinska (czyt. oryginal kupiony w Chinach :mrgreen:) ;) Mam jeszcze jeden oryginal i taki komplet starczy mi na dlugo (czasem na miesiac jezeli malo foce). Nie mam gripa, nie stac mnie ;)

Slon
06-06-2009, 11:08
Tak. Jedna sztuka, chinska (czyt. oryginal kupiony w Chinach :mrgreen:) ;) Mam jeszcze jeden oryginal i taki komplet starczy mi na dlugo (czasem na miesiac jezeli malo foce). Nie mam gripa, nie stac mnie ;)

dobre te chinskie oryginaly :mrgreen: gdybys w najblizszym czasie mial kilka na handel, daj znac :-D

shaolin
06-06-2009, 11:17
Wszystko co chinskie jest dobre :mrgreen:

jurekb
07-06-2009, 16:09
Mój D300 z podpiętą Sigmą HSM 18-50 2.8 max 350-370, ok 10% z wbudowaną lapą.
3x zrzutka do kompa
Bateria - około 10 cykli ładowania aku.
Ostatnio nie wyłączam po zrobieniu fotki i włożeniu do torby

USTAWIENIA:
- podgląd włączony
- RAW 14 bitów
- automatyczne wyłączenie pomiaru światła - 30s
- automatyczne wyłączenie monitora - 10s
- sygnał dźwiękowy - H
- wyświetlanie linii w wizjerze - ON
- wyświetlanie ostrzeżeń w wizjerze - ON
- podświetlenie punktu AF - ON
- lampa wspomagania AF - OFF

Też zazdroszczę Wam 1000-2000 fotek na jednym ładowaniu.

Wersja softu 1.10

Ciekawe jakie ustawienie znacząco wpływa na zużycie energii. Może ktoś przeanalizuje swoje ustawienia i dojdziemy do jakichś wniosków.
Nie wierzę, że Nikon ma taki rozrzut w energochłonności puszek albo baterii, bo jak wynika z topicu to np D300 robi od 300 zdjęć do ponad 2000 zdjęć

shaolin
07-06-2009, 16:53
D300 robi od 300 zdjęć do ponad 2000 zdjęć

Chyba chciales napisac 6000 :mrgreen:

U mnie jest tak:

USTAWIENIA:
- podgląd wyłączony (ale oczywiscie przegladam zdjecia w trakcie robienia ;))
- RAW 12 bitów
- automatyczne wyłączenie pomiaru światła - 4s
- automatyczne wyłączenie monitora - 10s
- sygnał dźwiękowy - OFF
- wyświetlanie linii w wizjerze - ON
- wyświetlanie ostrzeżeń w wizjerze - ON
- podświetlenie punktu AF - ON
- lampa wspomagania AF - ON

A szkla rozne podpinam - srubokrety, hsmy, afsy.

Srednia ~2200, rekord ~6500.

Mowa oczywiscie o jednej sztuce En-EL3e.

jurekb
07-06-2009, 17:59
Chyba chciales napisac 6000 :mrgreen:
Czytałem Twojego posta ale myślałem, że piszesz o D700 - nie do uwierzenia :) GRATULUJĘ


Srednia ~2200, rekord ~6500.

Mowa oczywiscie o jednej sztuce En-EL3e.
Tak En-EL3e - oryginał z nowego zestawu D300 :(

shaolin
07-06-2009, 19:55
Jakbym pisal o D700 to te 6k to by dopiero byl rekord :D

Na obu bateriach robie mniej wiecej tyle samo zdjec, na kazdej udalo mi sie zrobic ponad 6k. I na kazdej srednia ponad 2k to norma.

skulinski
07-06-2009, 21:39
shaolin - te 6k to JPGów basic w rozmiarze S ? :D

shaolin
07-06-2009, 22:00
Ostatnio bylo pol na pol - NEF/JPG L Fine. Same NEFy w okolicach 2.2k na lajcie (teraz mi pokazuje 1500 sztuk/50% baterii i od ~4k fot robie same NEFy, po drodze padlo aku to z rekordem ~6500 :D).

wigi
07-06-2009, 23:14
shaolin, co to za chińskie bajki nam tu wciskasz? :D ;)

maklipsowaty
08-06-2009, 00:00
Zależy jak robisz. Najwięcej pradu pożera włączanie/wyłączanie, ewentualnie podgląd. Ogromny wpływ ma też temperatura - - na - 15 zrobisz max 150 zdjęć, a przy +35 dobijesz lekko ponad 1k.

mOSAd
08-06-2009, 00:26
Shaolin jakim cudem? Nie używasz podglądu czy co? Jakie obiektywy, z AFS, jakiś VR, czy może ostrzysz manualnie?

prz3mo
08-06-2009, 00:28
Mam 3 aku (wszystkie oryginały) i tak astronomicznych wartości z D700 jak shaolin nie osiągam na żadnym z nich.

Slon
08-06-2009, 00:44
Mam 3 aku (wszystkie oryginały) i tak astronomicznych wartości z D700 jak shaolin nie osiągam na żadnym z nich.

ja powiem, ze na 2 razem wzietych nie osiagam nawet polowy rekordu shaolina...
a tak wogole, to moj rekord na d700, to 1210 rawow (jakas polowa podgladane po zrobieniu i 75% z lampa wyzwalajaca sabiny w cls-ie) i zostalo jescze 10%... Wiec MZ z d700 tak zle nie jest

shadow_alex
08-06-2009, 08:58
hahaha... jego średnia to moich 4-5 ładowań :D Nie ma to jak sobie poprawić humor z rana w poniedziałek:)
Ciekawe osochozi:|

prz3mo
08-06-2009, 09:03
Ciekawe osochozi:|

shaolin ściemy wali i tyle ;)

shadow_alex
08-06-2009, 09:09
ściemy, nie ściemy:) co nie zmienia faktu, że 400-500 nie należy do rekordów:( z drugiej strony, żeby tylko takie były problemy.

prz3mo
08-06-2009, 09:12
ściemy, nie ściemy:) co nie zmienia faktu, że 400-500 nie należy do rekordów:( z drugiej strony, żeby tylko takie były problemy.

Mi ostatnio wyszło jakos 1200 zdjęć i chyba zostało 11% baterii.

shaolin
08-06-2009, 09:29
shaolin, co to za chińskie bajki nam tu wciskasz? :D ;)

Chinskie moze i tak, ale nie bajki :D


Shaolin jakim cudem? Nie używasz podglądu czy co? Jakie obiektywy, z AFS, jakiś VR, czy może ostrzysz manualnie?

Napisalem wczesniej jakie mam ustawienia. Nie mam zadnego szkla z VR, mam srubokrety i HSMy, czasem przypne tez AFS jak ktos mi pozyczy :D


Mam 3 aku (wszystkie oryginały) i tak astronomicznych wartości z D700 jak shaolin nie osiągam na żadnym z nich.

Ja tez nie osiagam takich wartosci z D700 - pisalem przeciez, ze to D300 :D Poza tym gdzies po drodze wrzucalem obrazek potwierdzajacy moje slowa :razz:

W koncu watek ma tytul - D700 vs D300 vs D200 :razz: wiec moge pisac o moim D300 ;) Moze w Chinach sprzedali mi podrobke, do ktorej zapomnieli dolutowac polowe gadzetow zjadajacych prad - stad takie wyniki ;)

Al Bundy
08-06-2009, 10:06
Może tak być. Do D70 też miałem zamiennik który pozwalał mi strzelić spokojnie 2500 zdjęć podczas gdy na oryginale robiłem 800-1000...

malibu
15-06-2009, 18:24
ostatni weekend 1200 zdjęć zostało 7% baterii , podgląd wlączony aaaa i nie używam trybu "zombie mode" :D

Peter de Dark
22-06-2009, 13:37
u mnie jak mam 800 zdjęc to zaczynam się stresować ;-(. kupilem drugą baterię bo były niespodzianki. Nie uzywam lampy wbudowanej. chyba, ze jako sterowanie innymi. Przegladam praktycznie kazde zrobione zdjecie. lampka wspomagania af w 90% zdjęć jest na off. Aha i nie wszytkie obiektywy moje mają slinik ultradźwiękowy. może stad szybkie zuzycie baterii? D40 to miałem wrazenie ze nigdy nie kończy się bateria. Ponad 2000 zdjęć wyciągałem ;-)

nadzorca2
22-06-2009, 22:03
Pamiętajcie o jednym, że dużo, dużo więcej zdjęć zrobicie podczas jednego włączenia aparatu w tej samej sesji zdjęciowej. Jeżeli załączacie i wyłączacie aparat często to znacznie skracacie liczbę zdjęć zrobionych aparatem ponieważ aparaty Nikona pobierają bardzo dużo energii przy każdym załączaniu. Przeprowadźcie test zostawiając aparat włączony na dwa tygodnie...

Slon
22-06-2009, 22:15
a co ze zmiana szkiel? Nie wylaczac aparatu i zmieniac na wlaczonym?

mjr
22-06-2009, 22:16
nadzorca2, ok, ale czy nie grozi to przegrzaniem aparatu, gdy jest schowany w torbie :?:
Bo jak notebooka zostawisz za hibernowanego to grzeje się jak piorun.

stachmuszel
23-06-2009, 07:31
Ja swoje D200 włączam rano i wyłączam wieczorem. Na czas zmiany szkieł oczywiście na OFF. Ostatnio podczas sesji weselnej na jednym aku 450-470 fotek, co focąc na codzień się nie zdarza.
Mjr-notebook ma twardy dysk, CPU, wentylatory itp., które wydzielają duże ilości ciepła. Włączonemu bodu w torbie nic się nie stanie.
Pozdr.

costi
23-06-2009, 09:03
nadzorca2, ok, ale czy nie grozi to przegrzaniem aparatu, gdy jest schowany w torbie :?:
Bo jak notebooka zostawisz za hibernowanego to grzeje się jak piorun.

Byl juz tu gdzies temat o wylaczaniu, chyba w dziale o dwucyfrowych puszkach. W skrocie: jedyne, co robi wylacznik, to wygasza gorny LCD i blokuje wszystkie klawisze, aparat jest w pemanentnym standby (co widac chocby po tym, ze caly czas podaje ilosc miejsca na karcie).

nadzorca2
23-06-2009, 20:08
nadzorca2, ok, ale czy nie grozi to przegrzaniem aparatu, gdy jest schowany w torbie :?:
Bo jak notebooka zostawisz za hibernowanego to grzeje się jak piorun.

Podałem tylko przykład na przekonanie się czy pobiera mniej energii gdy jest cały czas włączony.
Jeżeli chodzi o grzanie podobne do laptopa to nie ma tego problemu, ponieważ najwięcej ciepła wydziela się przy włączaniu aparatu i podczas ekspozycji gdy pracuje matryca.

zbig06
24-06-2009, 14:12
Mam D200. Zrobilem 1170 zdjec i mam jeszcze 26% baterii...
- zredukowalem jaskrawosc LCD
- nie przegladam zdjec w aparacie
- czesc tych klatek zrobilem "w serii" z motordirve na 5 klatek na sekunde
"normalnie robie okolo 700-800 zdjec na baterii.
Pozdrawiam,
Z

Schlag
24-06-2009, 20:06
OT, sorry


nadzorca2,... gdy jest schowany w torbie :?:
Bo jak notebooka zostawisz za hibernowanego to grzeje się jak piorun.

Windows XP Professional
podczas procesu hibernacji, stan pamięci jest zapisywany na dysku,
po czym laptop zostaje wyłączony. Polecam ten sposób, bo uruchomienie trwa zaledwie kilka sekund.,
nic się nie grzeje bo nic nie pracuje.:mrgreen:
(Hibernację należy aktywować we właściwościach zasilania, po czym
podczas wyłączania przytrzymać klawisz Shift, zmieni to "wyłącz" na "Hibernacja")

Inaczej ma się sprawa z "uśpieniem", w tym wypadku Ram i kilka pod-układów jest zasilane,
powoduje to powstawanie ciepła i rozładowywanie baterii. (przy odłączonym zasilaniu sieci)

Al Bundy
24-06-2009, 21:02
Hibernacja w 99% laptopów jest aktywna z automatu - wystarczy go zamknąć.

sprocket
25-06-2009, 02:25
Kiedys w torbie wdusil mi sie samoczynnie spust migawki i troche D200 sie zgrzal, gdyby nie ten szczegol to wogole bym nie uzywal wylacznika ON OFF, chyba ze do podswietlenia ;)

shaolin
29-08-2009, 15:48
Sorry, ze odgrzebuje ale...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/618bi8o8dotpf9o7h8gz.jpg)

Moja En-el3e vs D700 vs moje ustawienia = jezeli nie mozecie zrobic wiecej niz 1,5k to macie cos namieszane w aparacie ;)

Slon
30-08-2009, 04:26
Moja En-el3e vs D700 vs moje ustawienia = jezeli nie mozecie zrobic wiecej niz 1,5k to macie cos namieszane w aparacie ;)

cos ty tam naustawial?? Moj rekord to ok 1300 zdjec...
Zdradz chociaz kilka ustawien...

pkos
30-08-2009, 10:51
Robisz tyle RAW czy JPG?

shaolin
30-08-2009, 11:10
cos ty tam naustawial?? Moj rekord to ok 1300 zdjec...
Zdradz chociaz kilka ustawien...

Ustawilem to samo co w D300, a to bylo juz gdzies w tym watku rozpisane ;)


Robisz tyle RAW czy JPG?

Tylko NEFy, JPG to zlo ;)

Pawel92
30-08-2009, 12:16
Wszystko co chinskie jest dobre :mrgreen:
No możne poza deserami (ex. durion) :mrgreen:

To i ja podam swoje dane dotyczące wydajności "z jednej baterii":
- D200 - 300 do 450.
- D3 - 1200 do 1500.
- 40D - 3200 do 3500.

Fotki RAW, podgląd włączony.

shaolin
30-08-2009, 12:23
No możne poza deserami (ex. durion) :mrgreen:

To i ja podam swoje dane dotyczące wydajności "z jednej baterii":
- D200 - 300 do 450.
- D3 - 1200 do 1500.
- 40D - 3200 do 3500.

Fotki RAW, podgląd włączony.

Durian to pikus przy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/2rtiadmyhze4drq0f8m.jpg) czyli choudoufu ;)

Strasznie marny wynik na D3, skoro ja wiecej robie w D700 (nie mowiac o D300), a D3 ma reaktor atomowy w tylku.

Pawel92
30-08-2009, 12:49
Durian to pikus przy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/2rtiadmyhze4drq0f8m.jpg) czyli choudoufu ;)

Nie miałem przyjemności, ale słyszałem wiele dobrego ...:mrgreen:




Strasznie marny wynik na D3, skoro ja więcej robie w D700 (nie mowiac o D300), a D3 ma reaktor atomowy w tylku.

Z tego co wiem, to jest to jednak średnia dla D3, a u mnie ani rusz nie chce się poprawić (dwie oryginalne baterie i ten sam wynik). Pewnie jest to związane z moimi ustawieniami puszki oraz używanymi szkłami.

Po przesiadce z D70 na D200, zużycie prądu tego ostatniego wprowadziło mnie w stany lekowe :).

Objawieniem okazał się za to 40D, choć ustawienia podobne i jedyne używane szkło tez ma VR (... znaczy IS:-D).

Postuluje, aby Główny Mistrz Prądu Elektrycznego u Nikona został wyekspediowany na zasłużoną emeryturę i zastąpiony nowszym modelem, bardziej skutecznym.

shaolin
30-08-2009, 13:04
Z tego co wiem, to jest to jednak średnia dla D3, a u mnie ani rusz nie chce się poprawić (dwie oryginalne baterie i ten sam wynik). Pewnie jest to związane z moimi ustawieniami puszki oraz używanymi szkłami.


No to ja nie wiem ;) sam nie mam D3, ale mam dostep do paru sztuk i wszyscy zgodnie twierdza - zapomnieli jak wyglada ladowarka ;) ;) ;)



Po przesiadce z D70 na D200, zużycie prądu tego ostatniego wprowadziło mnie w stany lekowe :).


To fakt - D200 to najwiekszy zjadacz mocy w okolicy ;)



Objawieniem okazał się za to 40D, choć ustawienia podobne i jedyne używane szkło tez ma VR (... znaczy IS:-D).


Nie wiem jak ze srednia bateryjna w Canonach, ale 3k to bardzo dobry wynik ogolnie.



Postuluje, aby Główny Mistrz Prądu Elektrycznego u Nikona został wyekspediowany na zasłużoną emeryturę i zastąpiony nowszym modelem, bardziej skutecznym.

Chcesz mnie wyslac na emeryture i zastepic lepszym modelem?:twisted: :razz: ;)

mini21
30-08-2009, 13:05
Ja wczoraj na 2 bateriach (grip) w D200 zrobiłem ponad 1100 zdjęć.
1 bateria była już całkiem wyczerpana, druga miała jeszcze jakieś 80% naładowania.

Pawel92
30-08-2009, 13:39
No to ja nie wiem ;) sam nie mam D3, ale mam dostep do paru sztuk i wszyscy zgodnie twierdza - zapomnieli jak wyglada ladowarka ;) ;) ;) ...


Nie narzekam, jak dla mnie to bateria D3 jest OK (a nawet bardzo OK w porównaniu z D200). Tez w zasadzie o ładowarce zapomniałem.



...
Chcesz mnie wyslac na emeryture i zastepic lepszym modelem?:twisted: :razz: ;)

No gdzież bym śmiał takie sugestie rozpowszechniać :-?.
Chodziło mi o tego darmozjada, w dziale R&D u Nikona :mrgreen:.

A więcej doświadczeń z Canonami nie miałem i nie wiem, jak się tam ma "średnia używalności baterii".
Może ktoś mógłby powiedzieć coś na ten temat ?

Fenek
30-08-2009, 13:41
Ale psioczycie na tego D200... :razz: Jak nie bawić się ekranikiem cały czas to i do 800 można dojść spokojnie. (Fakt że D80 by się zrobiło ponad 1000... :D)

Pawel92
30-08-2009, 15:45
... nie bawić się ekranikiem cały czas ...

Amator, taki jak ja, musi sprawdzić czy głupot nie robi, to i prąd zużywa ... :mrgreen:

tzk
30-08-2009, 20:51
Moja En-el3e vs D700 vs moje ustawienia = jezeli nie mozecie zrobic wiecej niz 1,5k to macie cos namieszane w aparacie ;)

Szok. Ja mam dwa oryginały i max 500 zdjęć robię najczęściej bez LCD. W prawdzie nie miałem sytuacji aby włączyć i pstrykać do rozładowania. Zawsze to było kilka/-naście włączeń i wyłączeń więc może tu jest problem.

Fenek
31-08-2009, 01:24
Szok. Ja mam dwa oryginały i max 500 zdjęć robię najczęściej bez LCD. W prawdzie nie miałem sytuacji aby włączyć i pstrykać do rozładowania. Zawsze to było kilka/-naście włączeń i wyłączeń więc może tu jest problem.

Między innymi w tym. Włączenie pobiera sporo energii. Do tego może dochodzić np. ustawiony długi czas oczekiwania na wyłączenie pomiaru światła (kolejny bardzo prądożerny ficzer).

shaolin
31-08-2009, 15:30
http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=1315343&postcount=40

Tu byly moje ustawienia w D300, jakby ktos byl leniem, nie potrafil korzystac z wyszukiwarki, nie umial czytac, ogladal tylko ostatni post w tym watku, itp ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/ccvu7e5q14kworcaoai.jpg)

Jeszcze jedna fota z D700, tak na wszelki wypadek :razz:

Jak ktos moze, to niech sklei oba posty

Roon
02-09-2009, 11:49
U mnie max na d300 to jakieś 1500 fot na jednym aku. Fakt, że na weselu w wolnych chwilach oglądam fotki które zrobiłem dość długo. Pewnie ma to spory wpływ na żywotność aku

morzon
02-09-2009, 16:29
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/ccvu7e5q14kworcaoai.jpg)



Oooo widziałem ostatnio identyczny obrazek u siebie w D200! A nie, zaraz... podobny... tylko przy liczbie zdjęć na końcu nie było tej 9tki...

:mrgreen: :evil:

apsza
02-09-2009, 17:21
na D70 z AFS14-24 lub AFS70-200 robię ok 800 RAWów i nie chcę żadnego gripa.

switch
02-09-2009, 22:07
Shaolin już w kilku wątkach pisał o tym ile zdjęć można zrobić deczystsa, tutaj widzę*D700 też piękny wynik :) On już jest podejrzewany o jakieś nieziemskie baterie ;p

mini21
02-09-2009, 23:25
Oj tam, trochę PS'a i możemy mieć nawet 10.000 na jednej baterii :p

shaolin
03-09-2009, 02:21
mini, zeby Ci zaraz ktos w PSie oka nie podbil :razz: ;) za duzo osob widzialo, ze potrafie wykrecic hartkor wynik na jednej bateryjce :razz:

petrus33
04-09-2009, 22:43
A ja pobilem swoj rekord - teraz jest w okolicach ~6400 (wczoraj padl aku) :D
Czytam, czytam i nie chce mi się w to uwierzyć. Powiem więcej.....w ogóle w to nie wierzę !
Nawet przy tych ustawieniach, które podałeś(z podglądem zdjęć przy ich robieniu) nie jest możliwe zrobienie nawet 3000 fotek. Mam dwa body D200 i przy nowych akumulatorach udaje mi się zrobić maksymalnie 600-700 fotek i to w studio. A gdzie 3000......o 6400 nawet nie mówię. Te akumulatory nie mają takich możliwości, żeby robić takie ilości zdjęć, o których ty piszesz. Aby trzasnąć 6400 fotek w jednej sesji, EN-EL3e musiałby mieć z 5000mAh pojemności, a ma jedynie 1500mAh. Instrukcja D200 mówi o możliwości zrobienia nawet 1800 zdjęć na tej baterii. Nie znam nikogo, kto by osiągnął choćby 1000 klatek.

Wybacz mi, ale nie jestem w stanie uwierzyć w te rewelacje.
Pozdrawiam serdecznie.

Keek
04-09-2009, 22:55
...A gdzie 3000......o 6400 nawet nie mówię...

Niezle. Lekko ponad 20 ladowan baterii i migawka do wymiany.
Ja tez mialem kiedys 6400 na wyswietlaczu, ale u mnie to byla czulosc ISO.

stock
04-09-2009, 22:57
widziałem ten aparat na własne oczy. I potwierdzam ze jest tak jak pisze Shaolin. I to chyba po raz pierwszy potwierdzam, ze to co On pisze ma jakikolwiek sens :D :D :P

petrus33
04-09-2009, 23:07
widziałem ten aparat na własne oczy. I potwierdzam ze jest tak jak pisze Shaolin. I to chyba po raz pierwszy potwierdzam, ze to co On pisze ma jakikolwiek sens :D :D :P
Przyjmuję do wiadomości jako żart, gratulując jednocześnie dobrej umiejętności fotomontażu.
:):):)

Jacek_Z
04-09-2009, 23:09
Czytam, czytam i nie chce mi się w to uwierzyć. Powiem więcej.....w ogóle w to nie wierzę !
Nawet przy tych ustawieniach, które podałeś(z podglądem zdjęć przy ich robieniu) nie jest możliwe zrobienie nawet 3000 fotek. Mam dwa body D200

Wybacz mi, ale nie jestem w stanie uwierzyć w te rewelacje.
Pozdrawiam serdecznie.hm, czytałes posty shaolina dokładnie? Ty mówisz o D200 a on o D300/D700. Zapewniam cię, że te body zupełnie inaczej żrą baterie.

petrus33
04-09-2009, 23:59
hm, czytałes posty shaolina dokładnie? Ty mówisz o D200 a on o D300/D700. Zapewniam cię, że te body zupełnie inaczej żrą baterie.
Czytałem bardzo dokładnie i wiem, że nie chodzi o D200.

superkomornik
05-09-2009, 07:47
To nie jest żaden fotomontaż. Sam robiłem zdjęcie tego wyświetlacza ;) I faktycznie. Ja na swoich ustwieniach robie ok 1000 zdjęć, A Shaolin zrobił ok 3000.

stock
05-09-2009, 08:22
Przyjmuję do wiadomości jako żart, gratulując jednocześnie dobrej umiejętności fotomontażu.
:):):)

wyjątkowo oporny z Ciebie człowiek. Ale to przeciez Twój problem :)

shaddixx
05-09-2009, 09:48
d300 - na jednym ladowaniu 1200 zdjec z palcem w nosie.

stock
05-09-2009, 09:52
ja na D90 - około 800zdjęć i zostało 54% baterii :D

shadow_alex
05-09-2009, 10:36
To może ja się przypomnę... d300 - 400-500 na jednym aku:)
Teraz mam stan naladowania 48%, licznik zdjęć 172:|
Może ktoś mi ustawi puchę na te, hmmmmmmm.... chociaż skromne 1.5k?:D

stock
05-09-2009, 10:40
powyłaczaj przede wszystkim podgląd zdjęcia tuż po zrobieniu, sygnały dźwiękowe AF i inne duperele.. Shaolin chyba gdzies o tym pisał..

petrus33
05-09-2009, 10:46
d300 - na jednym ladowaniu 1200 zdjec z palcem w nosie.
To do 6400 jeszcze ci troszkę zostało !!!
Ale próbuj, próbuj :mrgreen::mrgreen:

shadow_alex
05-09-2009, 11:24
powyłaczaj przede wszystkim podgląd zdjęcia tuż po zrobieniu, sygnały dźwiękowe AF i inne duperele.. Shaolin chyba gdzies o tym pisał..



A coś innego?:) bo to już powyłączane. Jedyne co, to mogę zmienić czas wyłączenia pomiaru, w tej chwili mam chyba 30s i podświetlenie górnego ekranika.

shaolin
05-09-2009, 16:58
shadow_alex - ustawiles tak aparat jak ja? W sensie czy przejrzales tego posta z ustawieniami (post nr 40, gdzies wyzej byl link - tam przy focie z D700). Jest szansa, ze pomoze ;)

petrus33, powiedz mi jaki mialbym cel w robieniu fotomontazy i denerwowaniu ludzi? Jeszcze raz powtarzam - ~6000 i ~6500 w D300 zrobilem do tej pory dwa razy. W koncu pisalem o tym, ze to rekord. Aktualnie robie srednio 2000-3000. W D700 zrobilem tyle ile widac na zdjeciu + kilkadziesiat (czyli kolo 3000). To, ze ktos nie moze tyle zrobic co ja to:

a) nie moj problem
b) nie moja wina
c) nie ma D300
d) nie ma D700
e) ma inaczej ustawiony aparat niz ja
f) ma spitolone aku

Jezeli ktos ma D200 to chocby sie zes..l to chyba nigdy takich wynikow nie osiagnie (chyba, ze na zasilaczu :D) bo D200 to straszny zjadacz bateryjny. Ciesze sie, ze w D300 ze zjadaniem baterii wyglada to tak jak wyglada, bo inaczej bym sie poplakal ;) Prosilbym o nie porownywanie tych 2 aparatow (D200 z D300 i D200 z D700). I tyle w tym temacie - insynuacje w stylu fotomontazy i innych oszustw wychodzacych spod mojej reki prosze zachowac dla siebie.

Keek
05-09-2009, 17:47
I tyle w tym temacie - insynuacje w stylu fotomontazy i innych oszustw wychodzacych spod mojej reki prosze zachowac dla siebie.

Bez przesady, przecierz nikt Cie od oszustow nie wyzywa. Toraczej takie zarty.
A napisz jeszcze prosze - jaki masz styl fotografowania przy tych tysiacach? Robisz pojedyncze klatki czy seriami? Moze tu lezy przyczyna?

shaolin
05-09-2009, 18:05
Ja mam nadzieje, ze to zarty ale wole to uciac teraz, bo pozniej kij wie w co to sie zamieni ;)

Srednie roznie, raz serie, raz pojedyncze, raz dwa dni focenia, raz tydzien. Jezeli chodzi o rekordy to wtedy na pewno duzo serii albo dlugi interwal (czyt. duuuuuzo klatek = krecenie filmu aparatem, ktory tego nie potrafi :D).

mini21
05-09-2009, 21:51
Shao ma styl "z niezdjętym dekielkiem".
Wtedy można duuuuużo zdjęć napstrykać :mrgreen:
(sorry, nie mogłem się powstrzymać).

stock
06-09-2009, 20:34
wiem że nie w temacie bo to z D90, ale... :

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/09/2jbtagj-2.jpg
źródło (http://i32.tinypic.com/2jbtagj.jpg)
podgląd właczony, pewnie z 50 zdjęć skasowanych po drodze :)