PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze drukarki.



stn82
26-05-2009, 23:51
Witam,
Zastanawiam się na kupnem drukarki. Mam kilka upatrzonych modeli. Są to Canon ip4600, Epson R285, HP d7260.
Czy jest ktoś kto posiada lub posiadał jeden z w/w modeli? Dodam , że zależy mi głównie na dobrej jakości B&W i trwałości wydruku. Nie interesuje mnie prędkość druku i takie tam. Wiem, że każdy z tych modeli nie jest idealny i bardzo mocno zastanawiam się nad wyłożeniem większej kasy na Epsona R800 ale obawiam się kosztów eksploatacji tej maszyny (8 pojemników z tuszem po 60zł). Przeczytałem parę postów dotyczących tych modeli ale na ich podstawie trudno podjąć jakąkolwiek decyzję.

fIlek
26-05-2009, 23:54
[...]zależy mi głównie na dobrej jakości B&W i trwałości wydruku

To jak dla mnie EPSON. Skoro jednak kryterium jest jakość, pomyśl jeszcze nad R800

stn82
27-05-2009, 00:05
To co mi się podoba w stosunku do np HP, to że nie ma żadnych wodotrysków typu WI-FI czy kolorowy LCD lecz ciekawy jestem jak z jakością odbitek, bo słyszałem że tutaj Canon jest odrobinę lepszy. Zastanawiam się też, czy R285 drukując z B&W wymaga kolorowego tuszu. O Canonie gdzieśtam napisali, że jeśli nie ma kompletu to nie pójdzie, no i pojemność tylko 9ml.

Waldo11
27-05-2009, 00:17
Do koloru moim zdaniem najlepsza będzie Epson R285,

do b&w chyba żadna z nich, żadna nie ma rozcieńczanych szarych atramentów, więc szanse na ładne przejścia tonalne raczej słabe. Tylko Canon ma specjalny atrament czarny do foto ( ale niech się wypowie ktoś kto jej używa).

Epson R800 też ma tylko jeden czarny atrament.

Dobre efekty w B&W dają dopiero drukarki A3: Epson 2100/2400/2880, HP B9180, B8850, te ostatnie widziałem na allegro.

Pershing
27-05-2009, 00:54
Mam i używam R285 jest świetna do koloru, pracując na oryginalnych tuszach i papierach Epsona jakość i trwałość bardzo dobra, porównywalna z labem a nawet rzekłbym od niektórych lepsza. Jednak BW niestyty wypada słabiej i jeżeli chcesz przede wszystkim wykorzystywać ją do BW to musisz pomyśleć nad wyższym modelem. Epson 2400 to chyba najniższa półka od której można zacząć szukać.

Valwit
27-05-2009, 01:49
rowniez uzywam R285. tusz oryginalny, papier epsona i ilforda. i potwierdzam co mowi Pershing. dodam ze wydruki po ponad 2 latach na scianie nie blakna ani nie zmieniaja kolorow. porownuje z probnym wydrukiem ktory lezy w folii w szafie :)

drosik
27-05-2009, 09:07
Do B&W wydaje się być najlepszy Epson z systemem stałego zasilania tuszami i tusze lyson Quad Black (różne nasycenia czarnego koloru) które umieszcza się w miejsce standardowych 6 tuszy w drukarce :)

Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że to dość droga zabawa i przekalkulować czy nie taniej będzie oddawać do labu :)

Tusze i system zasilania kupisz np tutaj (http://sklep.inks.pl/index.php?action=przedmiot&id_przedmiot=89)

JAP
27-05-2009, 10:16
Ja się podepnę; czy jest jakaś różnica w jakości odbitek między epsonami r285 a wielofunkcyjną PX700W?

stn82
27-05-2009, 11:45
Przy ilosci odbitek ktore zamierzam drukowac stale zasilanie chyba nie wchodzi w gre.
Czy jest ktos na forum kto posiada Eposna R800? W specyfikacji podane jest, ze jeden pojemnik starcza na ok 400 stron. Ciekaw jestem jak to sie ma w rzeczywistosci?

Valwit
27-05-2009, 13:40
Ja się podepnę; czy jest jakaś różnica w jakości odbitek między epsonami r285 a wielofunkcyjną PX700W?

nie spodziewalbym sie roznic. uzywa tych samych tuszy, mechnizm drukraki tez nie wydaje mi sie inny

Al Bundy
27-05-2009, 15:28
Różnic nie będzie. Pytanie czy warto tyle dopłacać do skanera i marnej jakości wyświetlacza...

Mam R285. Drukarka za taką kasę przyzwoita. Ekonomicznie nie płaczę. Druk na płytach przydaje się często a zdjęcia jak na moje potrzeby są doskonałe...

JAP
27-05-2009, 19:57
Ok, dzięki, więc kupuję r285 i ciss'a,
jeszcze tylko poradźcie mi jakiś dobry tusz.
ponoć lyson, więc czy to nie ryzyko kupić takie sztukowane w bulelkach 50ml:
http://allegro.pl/item641678275_nowosc_tusz_lyson_do_epsona_6_koloro w_po_50ml.html
kto tam wie czy to nie rozcieńczane?

Valwit
28-05-2009, 01:57
ja uzywam oryginalnego tuszu. cenowo jest i tak taniej niz lab, i mam pewnosc co do powtarzalnosci wydrukow. generalnie drukuje z priorytetem na jakosc a nie koszta. no i nie musze cyrkowac z profilami kolorow ;)

JAP
28-05-2009, 16:29
napisał Valwit:

ja uzywam oryginalnego tuszu. cenowo jest i tak taniej niz lab, i mam pewnosc co do powtarzalnosci wydrukow. generalnie drukuje z priorytetem na jakosc a nie koszta. no i nie musze cyrkowac z profilami kolorow

A używasz systemu stałego zasilania czy oryginały też Cię wychodzą taniej w tych małych pojemniczkach - ile tam tego jest 17ml?

Valwit
28-05-2009, 17:02
nie uzywam stalego zasilania, bo nie widzialem oryginalnych tuszy w takim systemie. kupuje normalne 6-paki tuszy epsona i uzupleniam jak potrzeba. z takimi tez kosztami kalkulowalem :)

JAP
28-05-2009, 17:41
No to wszystko jasne,
wielkie dzięki!

juggler
28-05-2009, 18:16
A jak sobie radzi Canon Pixma ip4600?? Ktoś jej używa??

stn82
28-05-2009, 20:53
A jak sobie radzi Canon Pixma ip4600?? Ktoś jej używa??

Witam wszystkich.
Zdecydowałem się jednak na Canona ip4600. Jutro powinienem odebrać paczkę. Dokupiłem też 20 arkuszy A4 Canon Photo Paper Pro II. Na pewno dam znać co i jak. Najbardziej zastanawiam się czy będę mógł wydrukować dobrej jakości odbitkę A4 ze skanu z Ilforda FP4 + (skan z Epsona V500).

skoras
28-05-2009, 21:20
Ok, dzięki, więc kupuję r285 i ciss'a,
jeszcze tylko poradźcie mi jakiś dobry tusz.
ponoć lyson, więc czy to nie ryzyko kupić takie sztukowane w bulelkach 50ml:
http://allegro.pl/item641678275_nowosc_tusz_lyson_do_epsona_6_koloro w_po_50ml.html
kto tam wie czy to nie rozcieńczane?

Tusze z tej aukcji nadają się do druku typowo biurowego, jakieś tabelki, wykresy itp. Pytałem sprzedawcy i nie polecał do druku fotografii.

JAP
28-05-2009, 23:29
napisał skoras:

Tusze z tej aukcji nadają się do druku typowo biurowego, jakieś tabelki, wykresy itp. Pytałem sprzedawcy i nie polecał do druku fotografii.

A, to ważna informacja, trochę mnie to dziwi bo dużo dobrego naczytałem się o lysonach, a do wydruków biurowych nie kupuje się drukarki z 6 tuszami, ale ja się nie znam...

skoras
28-05-2009, 23:31
poniżej cytuje informacje bezpośrednio od sprzedawcy:

"Tusz Lyson który oferuję to tusz serii Office. nie ma do niego profili, a producent nie gwarantuje 100% stabilności kolorów.
To tusz z dolnej półki, dlatego jest tani. sprzedaję go od kilku lat i mam wielu stałych klientów, którzy porobili sobie własnym sumptem profile.
Doświadczenie wskazuje też że light cyan jest za mocny i trzeba go rozcieńczyć wodą destylowana 1:3 (1 część tuszu plus 3 części wody)

tusze z wyższej półki sprzedaje Gelex, ale cena jest ok. 3 razy wyższa.

100ml kosztuje u mnie 19 zł Przy zakupach powyżej litra cena spada do 18 zł za 100ml"

perek83
11-06-2009, 00:02
wiec co z tymi tuszami Lysona? podejda do tego Epsona czy nie bardzo? a odnosnie drukarki to Ta R285 w jakim najwiekszym formacie drukuje zdjecia??