PDA

Zobacz pełną wersję : Wasz sprzęt do makro.



Urban1994
26-05-2009, 18:35
Witam.
Jestem ciekawy, jakim sprzętem focicie te małe stworzonka. ;)
Na razie mój sprzecior to Fuji S6500 + Raynox.
Ale zamierzam kupić D70s + Tamron 90 F/2,8 Macro + Pierscienie posrednie. ;)

irek6311
26-05-2009, 20:24
Panasonic DMC-FZ8 + Raynox .

arachiusz
27-05-2009, 22:04
d700+105makro obecnie ale i byłem baaaardzo zadowolony z fz-30 +dcr-250

Adamson
28-05-2009, 09:44
no cóż, arachiusz masz co dźwigać ^^ ja skromnie d80 i tamron 90

Dark
28-05-2009, 10:08
D200, 105/2.8D, pierścionki i SB-800.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/05/My_field_equipment_by_Dark_Raptor-1.jpg
źródło (http://fc03.deviantart.com/fs19/f/2007/288/1/5/My_field_equipment_by_Dark_Raptor.jpg)

Od czasu do czasu też mam co dźwigać. Po kilku zdjęciach odpadają ręce, więc raczej tylko z podpórki...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/05/Newest___microscope___by_Dark_Raptor-1.jpg
źródło (http://fc03.deviantart.com/fs41/f/2009/054/7/1/Newest___microscope___by_Dark_Raptor.jpg)

Doogie
28-05-2009, 14:07
Canon S5IS + raynox

Nikuś
28-05-2009, 14:36
...ale o makro piszemy?? To jednak D70s, piescienie pośredniem, Tamron 90mm, SB800, dyfuzor

.

T-M-S
28-05-2009, 22:28
ja mam D50, pierścienie Kenko i do tego nikkor 50/1.8 i 18-135, a w planach tokina 100mm,
a kiedyś miałem Minolte Z1 i DCR-250 i efekty były rewelacyjmne!
Dark - ale żeby do D700 i takiego profi zestawu taki niechlujny dyfuzor przypiąć! Wstyd ;)

Nikuś
28-05-2009, 23:07
Patrze na konstrukcję body Darka i wydaje mi się, że to jednak D200

.

tol2di
29-05-2009, 06:59
d80
mieszek makro pentacon
lampa sb-28dx
carl zeiss jena 50 mm


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.d_box1.republika.pl/m42/P1010001.JPG)

i ostatnio pierścinek makro własnej roboty i dyfuzorki bardziej lub mniej udane

Dark
29-05-2009, 08:05
Patrze na konstrukcję body Darka i wydaje mi się, że to jednak D200

Exactly! :mrgreen:

Moim zdaniem wstyd byłoby nie przypinać, zwłaszcza jeśli działa. Jakbym miał i D3x, to też bym coś takiego przysposobił... wolę jednak nie wiedzieć, jak duża byłaby z takim pełnym zestawem winieta ;)

T-M-S
29-05-2009, 16:17
ależ ja mam na myśli wykonanie tylko :)

Dark
29-05-2009, 19:15
ależ ja mam na myśli wykonanie tylko :)

He, he... mam brzydszy. Tak wygląda mój studyjny. Przy okazji backstage ;) :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/1170/dsc3985.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/2189/dsc3984q.jpg)

hubacz
29-05-2009, 19:35
Dark mam moze dziwnepytanie ale z ktorej strony podchodzisz aparatem ? :D

T-M-S
29-05-2009, 20:25
jasny gwint!
toż to makro studio jest!!! jestem pełen podziwu
gdybym ja coś takiego zrobił, a potem powiedział zonie że jakiś model się zawieruszył
to spałbym w garażu...

Dark
30-05-2009, 09:21
Dark mam moze dziwnepytanie ale z ktorej strony podchodzisz aparatem ? :D
Od tej, od której drugie zdjęcie zrobiłem. Akurat tu miałem kadry bardziej z góry, przy "przyziemnych" odpowiednio przesuwam odbłyśniki. Właśnie pożyczyłem sobie Unomat'a, więc potestuję zabawę na dwie lampy.


jasny gwint!
toż to makro studio jest!!! jestem pełen podziwu
gdybym ja coś takiego zrobił, a potem powiedział zonie że jakiś model się zawieruszył
to spałbym w garażu...
He, he... czasem i tak coś ucieknie. Ja się przyzwyczaiłem. Po to miałem całą hodowlę pająków za łóżkiem, żeby mi uciekinierów wyłapywały :mrgreen:

tol2di
31-05-2009, 19:45
jasny gwint!
toż to makro studio jest!!! jestem pełen podziwu
gdybym ja coś takiego zrobił, a potem powiedział zonie że jakiś model się zawieruszył
to spałbym w garażu...

hehe a po co mówić żonie jak znajdzie to unicestwi a tak w garażu wylewka jakoś taka twarda i zimna :mrgreen:

T-M-S
31-05-2009, 20:13
oj z moją żoną to nie tak łatwo i mniejsza o nocleg, gorzej z obiadem...
np. motylki akceptuje, ale jak bym jej powiedział że planuję 100 mm Tokinę do makro,
to by było: "tyle pieniędzy na g...e robaki!!!"
a tak zakomunikowałem że potrzebuję lepsze szkło do portretu i mam błogosławieństwo ;)

tol2di
31-05-2009, 22:17
ale sie ubawiłęm chłopie masz przechlapane jak sie zorientuje że masz więcej portetów robaczków

T-M-S
01-06-2009, 01:28
w sumie to i tak na ganianie po krzakach czasu mi brakuje,
a takim szkiełkiem i żonie i synkowi jakiś zgrabny portrecik się zrobi
przy okazji spacerków po parku i nie będzie draki ;)

arachiusz
04-06-2009, 10:13
tak grunt to dobry bajer ...

tol2di
05-06-2009, 06:45
hehe dopuki zona nie zacznie czytać tego samego forum :mrgreen:

T-M-S
05-06-2009, 16:53
hehe dopuki zona nie zacznie czytać tego samego forum :mrgreen:
o to się akurat nie martwię :)

markB
19-06-2009, 16:17
Exactly! :mrgreen:

Jakbym miał i D3x, to też bym coś takiego przysposobił... wolę jednak nie wiedzieć, jak duża byłaby z takim pełnym zestawem winieta ;)

Mniejsza o winietę. Pozostań przy D200, to bardzo dobra pucha do makro. W D3X te 24 MP trzęsie się jak galareta, jak coś zupełnie bliskiego to statyw i lustro w górę. Do tego D3X wypluwa pliki wielkie jak słoniowe kupy i przy ich obrabianiu nawet porządny komp z 3 GB RAM zgrzeje się jak parówka.

everyman
25-06-2009, 10:12
D300 + N105mm 2.8 VR + SB800 + dyfuzor z kartonu...
...mrówkę ciężko tym upolować, ale na średnie robaczki i ślimaczki jest w sam raz. ;)

Dark: Niezły backstage. :D

pgi
25-06-2009, 17:47
D200 + N105 ED + mieszek Novoflex (b. rzadko). Lampy SB28 (ehh) użyłem może kilka razy - preferuję światło zastane.

Pershing
27-06-2009, 07:22
D300 + T90mm f.2.8 macro, SB800, pierscienie Kenko z automatyką, Raynox MSN-202 i jakieś tam duperele typu dyfuzory, odbłyśniki itp.

mateo912
07-08-2009, 09:00
Mój zestaw to d80 + mieszek m42 z wyciągiem ~40cm + heliosa 44m-2 lub 4 ( w zależności którego mam bliżej:D)+ sb800+dyfuzor/strumienica+ czasami jeszcze pierścienie pośrednie (89mm 1 i 2/3 kompletu)

ChollaYi
11-08-2009, 09:28
D70s + N60 2.8 + pierścienie Marumi + DCR 250 (którego jeszcze nie użyłem nigdy :))

slanting_eye
12-08-2009, 11:39
mam d70s +T90 +dcr250(sporadycznie) +sb600 i moj dyfuzor

tak wyglada to w walce


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/08/a1n05d-1.jpg
źródło (http://i27.tinypic.com/a1n05d.jpg)

Bullter
17-05-2010, 08:56
D90/Sigma150/Nikkor60/Sb800/pierścienie Kenko/Raynox dcr250 no i masa artefaktów własnej roboty.

jarek76
17-05-2010, 09:00
D50 + N60 2.8 + SB 800 + komplet tanich pierścieni :)

tol2di
19-05-2010, 11:16
D80 + Tamron 90 2.5 + SB 28DX + Mieszek makro m42 + 2 pierścienie N PK-3

Head_DNB
22-05-2010, 22:03
C 100 2.8 C 40D C Speedlite 430EX Dyfuzor Made in Home Pierścienie Raynox MSN 202

bulinko
07-09-2010, 20:22
D90+N105+Raynox 250+statyw i kilka dupereli.;)

przemo65
08-11-2010, 10:37
D90, Sigma 150, Helios 135mm (M42) - z tym zacznę wkrótce próby