PDA

Zobacz pełną wersję : Wężyk do D300 - który?



Al Bundy
25-05-2009, 12:40
Możecie polecić coś taniego co zaraz mi się nie rozsypie? Nie będę focił z tym nagminnie więc nie wiem czy nie szkoda inwestować w oryginał. Na alledrogo jest kilka wersji. Możecie polecić konkretnie którąś? Wybaczcie pytanie - duperel ale po co te 50 zeta wywalać do kosza?

wilk325
25-05-2009, 13:07
Możecie polecić coś taniego co zaraz mi się nie rozsypie? Nie będę focił z tym nagminnie więc nie wiem czy nie szkoda inwestować w oryginał. Na alledrogo jest kilka wersji. Możecie polecić konkretnie którąś? Wybaczcie pytanie - duperel ale po co te 50 zeta wywalać do kosza?

Mogę Ci polecić bo sam używam :
1. Nikon zam. MC-36 Nikon D300 D200 D100 D2X D3 D2H - 299PLN
2. zamiennik wężyka MC-30 Phottix 49PLN

woytec60
25-05-2009, 14:03
Ten Phottix/Jenis itp nie ma chyba zakręcanej końcówki.
Swego czasu kupiłem do S5 Pro zamiennik wyglądający i działający zupełnie jak oryginał:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.imagecross.com/)Image Hosting (http://www.imagecross.com/)

Nie pamietam jednak, gdzie go kupiłem i jakiej to firmy, pamietam, ze kosztował troche drozej niż te podłużne.
Jest praktycznie nieużywany a teraz, po sprzedaży D700 nie mam z niego pożytku więc chętnie odsprzedam.

costi
25-05-2009, 17:22
Taki: http://cgi.ebay.com/Shutter-Release-NIKON-D700-D300-D200-D3-D2-MC-30-MC-36_W0QQitemZ230320269999QQcmdZViewItemQQptZCamera_ Camcorder_Remotes?hash=item35a0286aaf&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A13 18|301%3A0|293%3A1|294%3A50

Tani jak barszcz (4.50 USD z wysylka) i bardzo dobrze wykonany. Bylo o nim kiedys na forum, naet fotki dawalem, ale tu chyba amba zjada zbyt stare posty... :|

osowiak
25-05-2009, 20:22
Używam Phottix i jest ok, mogę go spokojnie polecic, dobrze wykonany i działa bez zarzutu.

Al Bundy
25-05-2009, 20:42
Taki: http://cgi.ebay.com/Shutter-Release-NIKON-D700-D300-D200-D3-D2-MC-30-MC-36_W0QQitemZ230320269999QQcmdZViewItemQQptZCamera_ Camcorder_Remotes?hash=item35a0286aaf&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A13 18|301%3A0|293%3A1|294%3A50

Tani jak barszcz (4.50 USD z wysylka) i bardzo dobrze wykonany. Bylo o nim kiedys na forum, naet fotki dawalem, ale tu chyba amba zjada zbyt stare posty... :|

Widzę takie na allegro. Da się tam zblokować migawkę by nie trzymać guziora?

Pershing
25-05-2009, 20:49
Spoko bierz Photixa sam niedawno kupiłem bo te jakieś tipy i inne badziewia są g. warte. Miałem od początku był problem z ostrzeniem, potem się rozleciał. Phottix działa bez zarzutu no i ma dokręcaną a co ważniejsze rozbieraną końcówkę.
Funkcję blokady też ma.

costi
25-05-2009, 21:51
Widzę takie na allegro. Da się tam zblokować migawkę by nie trzymać guziora?

Da sie, identycznie jak w Phottixie.

IMHO za ta cene jest nie do pobicia - od Phottixa rozni sie kosmetycznymi detalami (nieco inny ksztalt, mniej elo nazwa), a jest o polowe tanszy.

kh29228
02-06-2009, 18:17
ja kupiłem na ebay'u taki prosty z jednym przyciskiem i blokadą (do bulb) za $4,95 (przesyłka free) i jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności i ceny:)

wigi
02-06-2009, 19:00
Phottix działa bez zarzutu no i ma dokręcaną a co ważniejsze rozbieraną końcówkę.

Chyba sam sobie to wymyśliłeś, bo jeszcze nie spotkałam się z rozbieralną końcówką w takim wężyku. Wszystkie są nierozbieralne, zatopione w plastiku, nawet te najdroższe.

mArKo-85
02-06-2009, 23:22
Witam. Nie wiem czy nie zdenerwuje Was to, że w pewien sposób "zaśmiecę" temat, jednak Mam jedno pytanie.
Czy ktoś może wie, jak jest dokładnie zbudowany taki wężyk do Nikona D300 ? chodzi mi o to, które piny są odpowiedzialne za ostrzenie, a które za wyzwolenie migawki (pinów jest 10, ale oczywiścienie wszystkie biorą udział w pracy wężyka).
Temat wałkowałem już kiedyś, ale potrzebuję zmontować taki automatyczny wyzwalacz reagujący na błysk lub po przełączeniu na dźwięk... i z możliwością ustawienia opóźnienia wyzwalania w samym wężyku (tak jakby fotocela z opóźnionym zapłonem).
Samą konstrukcją się zajmę bez problemu, jednak nie umiem doszukać się nigdzie w internecie żadnego pewnego schematu tego wężyka... może ktoś ma taki rozebrany i mógłby zrobić zdjęcie (albo może zmierzyć multimetrem który pin wtyczki łączy się z którym kabelkiem w pilocie - to by już było genialnie) ?

Myślę, że wiele osób by na tym skorzystało... szczególnie takie, które lubią od czasu do czasu zrobić coś dla usprawnienia działań własnych czy to w studio czy w plenerze, albo poprostu w domu.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś odpowiedzi

HYPER
02-06-2009, 23:27
http://www.amedesign.ro/F100.htm

Nikuś
02-06-2009, 23:36
http://www.allegro.pl/item650833067_wezyk_nikon_d200_d300_d700_d1x_fuji_ kodak_mc_30.html taki wężyk "coś warty"? Są jeszcze inaczej podpisane Massa. Czy jak każdy zamiennik do..

.

darsedz
02-06-2009, 23:48
nie widać końcówki - wiec nie wiem - szukaj takiego z wtyczką zakrecaną na body (te tylko na wcisk mogą "wylatać" :) )

Nikuś
03-06-2009, 00:05
darsedz, jeśli Twoja wypowiedź dotyczy podanego przeze mnie linku, to z tej serii zamienniki mają metalową tuleje z gwintem

.

darsedz
03-06-2009, 00:24
jak pisałem - nie ma tego na zdjęciu w aukcji - ja mam podobny ale z taką właśnie końcówką (pod nazwą Phottix) i jest oki :)

Zuzus
03-06-2009, 09:48
Al kupiles koniec koncow jakis wezyk?
Daj znac jaki i czy jestes zadowolony :)

Sama wlasnie zbieram sie do kupienia jakiegos..

malisz
03-06-2009, 11:48
Sama wlasnie zbieram sie do kupienia jakiegos..

warto. ja kupilem najtanszy wezyk phottixa za ~30zl. ma metalowa koncowke, przycisk dziala jak w aparacie (mozna wcisnac do polowy dla af) i ma blokade na bulba, zeby nie trzymac go w lapie np. pol godziny. wyzwala migawke za kazdym razem bez przygod.

Al Bundy
03-06-2009, 11:53
Kupiłem Phottixa - nawet 2 szt. - sobie i Fotone'owi. Nie zgłasza zastrzeżeń więc mam nadzieję jest równie zadowolony jak ja ;)

Zuzus
03-06-2009, 12:30
Super, dzieki Panowie za odpowiedz. :)

Rozumiem, ze chodzi chocby o tego Phottixa z all.? http://allegro.pl/item643123339_phottix_wezyk_spustowy_nikon_d200_d3 00_d700_d3.html

Al Bundy
03-06-2009, 14:07
Dokładnie ten.

ekonet
03-06-2009, 14:51
nie widać końcówki - wiec nie wiem - szukaj takiego z wtyczką zakrecaną na body (te tylko na wcisk mogą "wylatać" :) )
Nic nie wylata, nawet wyjąć trudno. :)

woytec60
03-06-2009, 15:11
Nic nie wylata, nawet wyjąć trudno. :)
Z czasem to może się zmienić ;)

ekonet
03-06-2009, 15:22
Z czasem to może się zmienić ;)
Wiem, sprawdzam ze strachem. :)

mArKo-85
03-06-2009, 22:44
Dzięki za naprowadzenie HYPER

http://www.amedesign.ro/F100.htm
z tego co widzę to powinienem się zainteresować pinami: 4 (Shutter release control) i 9 (Autofocus/meter ON)... jednak tu jest pytanie, bo za bardzo nie jest tam opisane co z masą w tym przypadku... może być tak że piny 5 i 10 opisane jako "?" są tymi które należy połączyć a może być tak, że trzeba to podpiąć pod np. pin 6 (Signal GROUND)... no i tu się robią schody... ma ktoś jeszcze jakiś opis ?
Wybaczcie, że tak w słowo wchodzę... trochę to z mojej strony nie na miejscu, ale myślę, że mnie nie znienawidzicie za to.
Pozdrawiam

darsedz
03-06-2009, 23:25
Marko - tutaj cos podałem wiecej o wyprowadzeniach http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=88856

mArKo-85
05-06-2009, 01:21
Dzięki darsedz :)
Dla zainteresowanych tematem podaję linki do jpgów, które się mogą przydać:
http://www.schneordesign.com/Avi/F100/10pin_code.jpg
http://www.schneordesign.com/Avi/F100/mc30_diy.jpg
http://tonopahpictures.0catch.com/Nikon_MC-30_Pinout.jpg

Jak będę miał trochę wiecej czasu (znaczy po egzaminie zawodowym i po egzamianch na następne studia) postaram się skończyć to co zacząłem i w miarę możliwości wrzucę zdjecia i testy, a może i cały schemat, gdyby ktoś chciał się w to pobawić.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Ps. Swoją drogą bez problemu można taki wężyk sobie zrobić samemu, gdyby nie fakt że ciężko znaleźć kabelek z wtykiem N8 (10-pin) jest w granicach 25 zł czasem, a za wężyk PHOTTIX-a płacimy 35 zł... tak więc dla hobby jedynie i dla własnej satysfakcji się opłaca taka zabawa :)