PDA

Zobacz pełną wersję : Omijajcie Ogrodzieniec!



icelander
25-05-2009, 10:11
Chciałbym ostrzec PT Forumowiczów przed wyrzuceniem pieniędzy na parking i bilet wstępu na zamek w Ogrodzieńcu. To co zapamiętałem z kwietniowego pleneru odeszło już do historii. Zamek jest obwieszony banerami reklamującymi radio, klej do glazury oraz preparat na wzdęcia. Z zamkowego tarasu co chwila przelatuje nad głowami delikwent w kokilce na głowie. Przez dziedziniec trudno jest przedrzeć się pośród handlarzy chińszczyzną.
Ale za 5 zł i 50 groszy brutto zarządca zamku funduje nam także inne ciekawe atrakcje - np zostanie zbluzganym przez kierowcę pick-upa na nowotarskich numerach który uważa za najstosowniejsze przebijanie się do wnętrza zamku przez ciasną bramę w porze największej "zwiedzalności".
Polecam za tem inne jurajskie plenery gdzie nie króluje jeszcze "kicz, gicz oraz dzicz" a dojazd i zwiedzanie nie łączy się ze scenami przypominającymi gwałt zbiorowy.

rabijki
25-05-2009, 10:30
co to sie porobilo
euro stoi jak stoi to i turystow chcemy przyciagnac.
szkoda ze jak zawsze ci ktorzy sie tym zajmuja nie maja pojecia jak i w efekcie jest duuuuza smierdzaca kupa!
olo

jacek.gold
25-05-2009, 10:33
oj tak ;)
kierowcy na nowotarskich numerach umieją bluzgać ;)
tylko gdzie go tam zaniosło?
może reklamę jakąś wieszał ...

jak501
25-05-2009, 11:39
też miałem zaszczyt za swoje grosiki odwiedzić ten zameczek w sobotę w czasie imprezki, do tych żali mojego przedmówcy dorzucę jeszcze swoje: uwaga na budki z jedzeniem, na cenniku jest coś za 12 złotych, a pan liczy 14 bo u niego kosztuje 14 po poważnym oburzeniu się zgadza się na 12 zł ale wydając resztę i tak liczy 14 zł na powtórne zwrócenie uwagi staje się bardzo zdenerwowany że klient coś mu wybrzydza, drugie co zauważyłem to wyśmienita ochrona imprezy jedna z pań próbowała odsunąć publiczność machając ręką jakby jej pszczoła przed nosem latała, taki to pełen profesjonalizm ochroniarski

Mark Kowalczyk
25-05-2009, 12:42
niestety tzw. sezon ma swoje prawa, jest złem jak letnie słońce w południe.
W tym roku byłem w sobotę przed niedzielą palmową, do godz 15, ludków garstka, zero reklam,
topowa pogoda. Piękny polski zamek i okolice, kolejny wypad we wrześniu.

Mavok
25-05-2009, 12:54
A ja byłe w ostatnią niedzielę i było ok parking na podzamczu u gospodarza kosztuje 5 zł za dzień według mnie cena przyzwoita zważywszy na to że nikt ci samochodu nie podprowadzi ani żadnych gadżetów parkingi są solidnie pilnowane . Ludzi tysiące ale jak się chce pofocić to spokojnie da rade ( w ten weekend była cykliczna impreza najazd barbarzyńców ) dlatego ludzi było dużo . Bilet wstępu kosztował 9zł od osoby i uprawniał do brania udziału w imprezie ponadto można było zwiedzić zamek jaki pobliską osadę na górze Birów , jak na cenę za bilet 9 zł jest to według mnie full wypas.Reklama jaka była to oprócz samsunga to adrenalina.pl , chłopaki z adrenaliny udostępniali zjazd na linie w cenie 15zł czyli całkiem przyjazna cena a długość zjazdu wynosiła 400m . A co dotyczy budek z jedzeniem to jadłem golonko pieczone w kapuście kiszonej i cena była taka jak na cenniku 14 zł piwo żywiec lany 5 zł warka 4.50 ceny jak najbardziej przyzwoita biorąc rangę imprezy . A przeżycia związane z zjazdu na linie oglądania walk i zdobywaniu zamku przez Barbarzyńców oraz brania udziału w koncercie zespołu grającego muzykę średniowieczną BEZCENNE .

jacek.gold
25-05-2009, 12:58
BEZCENNE .

czyli po prostu trzeba mieć pozytywne nastawienie
jak się ma zły dzień to i w pustym pięknym lesie znajdzie się mucha która będzie wku****ć i zepsuje całą zabawę

Mavok
25-05-2009, 13:15
czyli po prostu trzeba mieć pozytywne nastawienie
jak się ma zły dzień to i w pustym pięknym lesie znajdzie się mucha która będzie wku****ć i zepsuje całą zabawę

Dokładnie tak . Ja z moja rodzina bawiliśmy się wyśmienicie i za rok jak Bozia pozwoli będziemy tam znowu .Polecam Zemstę nakręcona przez Romana Polańskiego właśnie w tym zamku przybliży co nieco ten zamek.

pppppp
25-05-2009, 18:19
Dokładnie tak . Ja z moja rodzina bawiliśmy się wyśmienicie i za rok jak Bozia pozwoli będziemy tam znowu .Polecam Zemstę nakręcona przez Romana Polańskiego właśnie w tym zamku przybliży co nieco ten zamek.

chyba przez Wajdę

Mavok
25-05-2009, 19:14
chyba przez Wajdę

Racja Polański grał Papkina o ile dobrze pamiętam .

elanek
27-05-2009, 23:53
oj tak ;)
kierowcy na nowotarskich numerach umieją bluzgać ;)
tylko gdzie go tam zaniosło?
może reklamę jakąś wieszał ...

Może oscypkami handlował?
Wywożą owce w różne regiony kraju (brak miejsca sensownego na Podhalu) i czasem codziennie odbierają oscypki.
Widziałem w Beskidzie Niskim. Warto kupic takiego oscypka.
Słonimski (chyba), albo Stomma powiedział, że oscypek by nie smakował tak wyśmienicie gdyby nie brud zza paznokci bacy...

drhardware
28-05-2009, 08:01
Do niewątpliwych atrakcji tego miejsca dodałbym jeszcze mozliwość bycia rozjechanym na drodze do zamku przez kierowców pędzących góra-dół i przepychających sie między pieszymi. W kamieniołomach, podczas poszukiwań o mało nie zostałem ukamienowany, bo jakiejś grupce zachciało się rzucac kamieniami z klifu, a podobno teraz jest tam poligon quadów. Zalety: nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce :-P Przy okazjii, polecam zwiedzenie tamtejszego muzeum.

jacek dr
28-05-2009, 08:19
o rany to sie pozmieniało! Jeden raz tylko byłem na tym zamku w 1988,było spokojnie ,cicho, a teraz reklamy ....eeeeee szkoda ,bo miło wspominam pobyt tam,ale chyba teraz takie czasy....

mmmak
28-05-2009, 14:55
Do niewątpliwych atrakcji tego miejsca dodałbym jeszcze mozliwość bycia rozjechanym na drodze do zamku przez kierowców pędzących góra-dół i przepychających sie między pieszymi. W kamieniołomach, podczas poszukiwań o mało nie zostałem ukamienowany, bo jakiejś grupce zachciało się rzucac kamieniami z klifu, a podobno teraz jest tam poligon quadów. Zalety: nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce :-P Przy okazjii, polecam zwiedzenie tamtejszego muzeum.

o ktorym kamieniołomie mówisz ? tym w Bzowie bo napewno nie w Ogrodziencu.


nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce
zapewniam ze dookola Zawiercia jest kilka takich lub podobnych rózniacych się tylko wielkościa :)

MARTINK
28-05-2009, 21:05
Ja bylem jakos na wiosne... bylo z 20 osob.
Polecam wystawe/sale tortur - niezbyt przyjemne...

Do autora, po prostu zle trafiles - nieraz sie tak zdaza, ze sie wiosluje pod gorke.

drhardware
29-05-2009, 00:37
[quote=mmmak;1299508]o ktorym kamieniołomie mówisz ? tym w Bzowie bo napewno nie w Ogrodziencu.


Leży toto na północ od Ogrodzieńca (nie Podzamcza), jest to stary kamieniołom cementowni. Na północ od niego było jakieś skupisko ludności, może to jest Bzów. Stamtąd pochodzili autochtoni, którzy wpadli na pomysł rzucani kamieniami w wycieczkę 30 metrów niżej. Taki kamień odbija się od głazów gdzie popadnie, wiec fajnie popatrzeć jak tamci się miotają. W każdym razie doga wjazdowa prowadzi z Ogrodzieńca. Można też wyleźć na górę i wrócić do Podzamcza.

Piotrek Charchuła
29-05-2009, 18:00
Właśnie w wakacje planowałem odwiedzić Ogrodzieniec z dziewczyną ale z tego co widzę to raczej nie ma to sensu w sezonie turystycznym. Będzie trzeba poczekać do jesieni :-(

Blasius.G
09-06-2009, 21:57
Bylem tam juz kilkukrotnie i tylko raz mialem powod do narzekania. Jakas impreze typu pokazy rycerskie robili. Parkuje jak zwykle, place, ide do bramy... Mily kark-ochroniarz mnie zatrzymuje i mowi, ze impreza jest. Ja mowie, ze chetnie obejrze, a on, ze wstep platny. Ja, ze sie domyslam i chetnie zaplace. On mowi wreszcie, ze jak nie mam zaproszenia(!?), to nie mam czego tu szukac. Mila konwersacja i poszedlem sobie skalki poogladac oraz zerknac z drugiej strony na te elitarna impreze. Tlumow wielkich nie bylo, normalni ludzie, a nie jakies vipy. Dlaczego jakies zaproszenia i smutni panowie na ochronie??? Nie rozumiem wlascicieli zamku. Niedlugo zeby do Krakowa na strowke wejsc trza bedzie myto jakies placic i glejt od jasniepana okazac;)

S_Works
10-06-2009, 07:19
Wielokrotnie bylem na Podzamczu skad zaczynalem wycieczki rowerowe na jurze i zawsze bylo milo, raz tylko trafilem na niewydarzona impreze w ruinach ale to sama formula tej imprezy byla tandetna.
P.S.
Pprzypuszczal ze autorowi sie pomerdal Ogrodzieniec z Podzamczem co tez bardzo irytuje tubylcow.

DominikS
10-06-2009, 08:21
W zeszłym tygodniu odwiedziłem Ogrodzieniec/Podzamcze... Wybrałem się w środku tygodniu a więc: środa, godziny popołudniowe i niestety kiepska pogoda... ludzi trochę było ale do zniesienia... klimatu średniowiecza nie poczułem jednak przez sekundę, jak na mój gust zbyt dużo ucywilizowanych gadżetów - łącznie z "jarmarkiem" wewnątrz zamku (i tak dobrze że makdonlda i stacji bipi tam nie zrobili). Takie szczegóły jak : parasolki kokakoli czy bus zaparkowany tuż przy wejściu na zamek potrafią mnie skutecznie zniechęcić. Z lekkim niesmakiem wsiadłem więc w auto i przerzuciłem się niecałą godziny jazdy do Olsztyna pod Częstochową - klimat jak dla mnie rewelacja ! wzgórze zamkowe "dzikie" pomijając barierki (względy bezpieczeństwa) nietknięte ludzką ręką (lub w sposób nie rzucający się w oczy). Na wzgórzu były oprócz mnie 3 (nieznane mi) panie :) sporo miejsca do focenia bez ludzi w kadrze. No i wejściówka tylko 3zł :) Nie odradzam Wam odwiedzenie Ogrodzieńca ale polecam zahaczyć o Olsztyn ! http://plfoto.com/1871235/zdjecie.html