Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie d200 czy d90 - nowy czy uzywany?

    Witam!

    Jakis czas temu zadalem pytanie na forum na temat d90: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=76488

    Generalnie jestem zainteresowany zakupem aparatu. Obecnie korzystam z kompakta C... A aparatu bede glownie uzywal do fotografowania rajdow, wyscigow samochodowych, ale rowniez (majac aparat) bede chcial robic jakies fotki pejzazowe, portrety. Najbardziej zalezy mi na ostrosci obrazu i dobrych kolorach.

    Tu zastanawiam sie nad wyborem nowego d90 lub uzywanego d200.

    Jak myslicie co bedzie lepszym wyborem?

    ps. Nie krzyczcie, ze na forum jest sporo informacji o tych sprzetach. Jestem w trakcie jego przegladania. Napisalem posta, poniewaz dzis trafia mi sie okazja nabycia tego d200 (cena ok 2500 pln, ok 9tys przelotu, glownie studio), a aparat chce kupic w poniedzialek (nowy badz ten uzywany), dlatego zalezy mi bardzo na czasie.

    pozdr.
    SinkER II D200, D700

  2. #2

    Domyślnie

    D200 można kupić obecnie taniej niż 2500, za D200 przemawia bardziej pancerny korpus, uszczelnienia - natomiast za D90 lepsza matryca i ogólnie nowsza konstrukcja, gwarancja - ja bym brał D90
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o jakość obrazowania - na pewno d90. Przy rajdach czasami trzeba dość krótkiego czasu > wyższego ISO i tu na pewno przewaga leży po stronie d90.
    d200 natomiast może okazać się szybszy (chociaż to pojęcie względne: dużo zależeć będzie od szkła a różnica szybkości pewnie będzie niezauważalna) i na pewno bardziej ergonomiczny.
    Jest jeże coś takiego, jak "leżenie w ręku" - tu też z pewnością d200

    Jest jeszcze inne rozwiązanie: używane d300 za ok 3500

  4. #4

    Domyślnie

    D200 jest szybszy, a przede wszystkim uszczelniony. Jeśli byłeś na szutrach wiesz o co chodzi. Wysokie iso wcale takie ważne nie jest.

  5. #5

    Domyślnie

    Bylem na Rajdzie Polski i wiem co sprzet musi zniesc.

    Ale szybszy pod jakim wzgledem: AF, zapis, seria zdjec.... ?
    SinkER II D200, D700

  6. #6

    Domyślnie

    Podobno af to ten sam moduł, ale przy śledzeniu w D200 ostrość była zawsze tam gdzie powinna, w D90 mimo, że mało używałem, zdarzało się, że uciekła. Różnica w fps pomijalna, bufor większy. Na minus w D200 zdecydowanie praca na bateriach, w D90 znacznie więcej zdjęć można zrobić na 1 baterii.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomtytus Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o jakość obrazowania
    Czy masz tu na mysli fakt, ze kazdy z tych Nikonow nalezy do innej generacji (znalazlem w archiwum taki podzial, ktory kieruje tu: http://www.kenrockwell.com/nikon/dslr.htm)? Czy wynika to po prostu z matrycy CCD i CMOS?
    SinkER II D200, D700

  8. #8

    Domyślnie

    Rzuciłem okiem na ten tekst i można tak to właśnie określić.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    raczej d 90 i dobre szkło

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •