Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie D90 + dobór obiektywu

    Witam

    Mam zamiar kupić Nikona D90 i mam poważny problem, typu dobór obiektywu. Czytałam już wiele postów na temat zestawów typu body + kitowy obiektyw i nie za bardzo mi to pasuje.
    Chciałabym kupić 1 a dobry obiektyw !!!
    Zdjęcia które bym wykonywała to : Ślubne, portrety, krajobrazowe lecz mój mąż chciałby żeby taki obiektyw miał dobry zoom.
    koszt takiego obiektywu nie możne przekraczać 1400 zł

    Pozdrawiam wszystkich foto maniaków )

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kupisz dobrego zooma za 1400, przynajmniej ja bym sie w taki zakup nie pakowal. Lepiej wykosztowac sie raz a dobrze. Moze jednak zakup body z kitowym obiektywem to najlepszy pomysl i pozniej ewentualnie pomnozyc kase do jakis 3 000 i wtedy juz bedzie lepszy zakup. Takie jest moje zdanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aliss Zobacz posta
    Witam

    Mam zamiar kupić Nikona D90 i mam poważny problem, typu dobór obiektywu. Czytałam już wiele postów na temat zestawów typu body + kitowy obiektyw i nie za bardzo mi to pasuje.
    Chciałabym kupić 1 a dobry obiektyw !!!
    Zdjęcia które bym wykonywała to : Ślubne, portrety, krajobrazowe lecz mój mąż chciałby żeby taki obiektyw miał dobry zoom.
    koszt takiego obiektywu nie możne przekraczać 1400 zł

    Pozdrawiam wszystkich foto maniaków )
    Niestety, coś takiego jak uniwersalny obiektyw do wszystkiego nie istnieje.
    Z Twoich zapotrzebowań-krajobraz, ślubne, portret to powinien być najlepiej zakres 10-12---85-90/1.4-2.8.
    Gdyby coś takiego było na rynku to niestety też nie w cenie 1.400, a raczej duuużo wyższej. Tak więc ciężko jest Tobie cokolwiek zaproponować, bo powinnaś mieć minimum dwa, a najlepiej 3 obiektywy:
    krajobraz- S10-20, N12-24, lub inny szeroki
    ślub - T17-50/2.8, N17-55/2.8, S18-80/2.8 lub coś o podobnym zakresie i świetle
    portret - mogą być ewentualnie te ślubne, ale najlepiej N85/1.8.
    Teraz możesz ewentualnie poczytać o tych obiektywach, poszukać w necie ich ceny i wiesz ile to Cię będzie kosztować
    PS. Do ślubu na pewno potrzebna lampa minimum SB-600, lepiej SB-800 lub SB-900 .

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem co już wybrać, patrze przez internet na Fora już tak długo że wszystko mi się miesza !!!

    Mąż zaproponował że może dwa obiektywy kupić, może jakoś pogodzilibyśmy się z ceną ale nie do przesady.

    Co sądzicie o Nikkor AF 70-300 mm f/4-5.6D ED (dla męża)
    http://www.optyczne.pl/28-Nikkor_AF_...obiektywu.html

    Dla mnie : ?


    Nie zajmuję się Fotografia profesjonalnie tylko lubię zdjęcia i robić je mam ich mnóstwo samych albumów 40 sztuk.

  5. #5

    Domyślnie

    To może ja słówko... Nikt nie podejmie za Ciebie decyzji. Może spróbuj kupić 18-200/f3,5-5,6G VRII?
    To naprawdę niezłe szkło i możliwość wybrnięcia teraz z kłopotu. Tak jak radzili już innym użytkownicy tego forum: porobisz zdjęcia, sprawdzisz jakich ogniskowych najczęściej używasz policzysz jeszcze raz bilety NBP i wtedy zdecydujesz czy zmieniasz i na co...
    To forum to ogromne zasoby wiedzy...
    I jeszcze jedno: musi to być D90?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    To może ja słówko... Nikt nie podejmie za Ciebie decyzji. Może spróbuj kupić 18-200/f3,5-5,6G VRII?
    To naprawdę niezłe szkło i możliwość wybrnięcia teraz z kłopotu. Tak jak radzili już innym użytkownicy tego forum: porobisz zdjęcia, sprawdzisz jakich ogniskowych najczęściej używasz policzysz jeszcze raz bilety NBP i wtedy zdecydujesz czy zmieniasz i na co...
    To forum to ogromne zasoby wiedzy...
    I jeszcze jedno: musi to być D90?
    D90 jest trendy bo ma kamere

  7. #7

    Domyślnie

    To może lepiej kupić kamerę? Są takie co robią zdjęcia

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 783

    Domyślnie

    Polecam D90 plus 18-200. Świetny zestaw na początek. Ale to nie będzie koniec wydatków. Potem dokupisz jasne szkło, potem lampkę sb600, potem ekstremalnie szeroki kąt
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Prawdopodobnie wybrałam Nikkor AF-S DX VR 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED myśle że na początek wystarczy, później dokupi się coś lepszego z jaśniejszym szkłem !!!

    Teraz tylko trzeba poszukać dobrej ceny, w dobrym sklepie !
    Zobaczymy co zaproponują w Media Mark i Saturnie ( Żer dla SKNER he he )

  10. #10

    Domyślnie

    a dla Ciebie do krajobrazów polecam Sigma 10-20mm F/4-5.6,sam długo zastanawiałem sie co dla mnie bedzie najlepsze,odpowiedz znalazłem na tym forum A w stosunku jakość=cena ten obiektyw mysle jest idealny równiez dla Ciebie
    proponuje zaglądnąć na ta stronke,tutaj mozesz sama zobaczyć jakie zdjęcia mozna uzyskać tym obiektywem
    http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?l...none&res=3&p=7

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •