Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie Nauka Photoshopa

    Witajcie,

    Planuję nauczyć się w końcu korzystać ze świetnego narzędzia kazdego fotografa jakim jest, oprócz aparatu oczywiście, program Photoshop Dotychczas moja ingerencja w pliki foto ograniczała się jedynie do Nikon'a Capture; tak więc doświadczenia to ja nie mam wielkiego w tym względzie
    Może ktoś poradzi od czego zacząć, tj od której wersji (takiej która nie wymagała najnowszego sprzętu komputerowego), od jakiej literatury, itp.

    Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie oraz pomoc.

    A jak Wy zaczynaliście swoją przygodę z tym programem? Dzięki za odpowiedzi!

    Pozdrawiam!
    Marcin
    __________________ ? ___________________

  2. #2

    Domyślnie

    moze byc nawet PS 7 i "fotografia cyfrowa, edycja zdiec" scotta kelby'ego - dobry punkt wyjscia do poznania podstaw i wlasnych poszukiwan.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zaczynałem na czwórce, po prostu usiadłem i zacząłem się bawić

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dobrą i obszerną publikacją jest "Real World Adobe Photoshop CS" Davida Blatnera i Brucea Frasera. Masz tam bardzo solidne podstawy teoretyczne (informacje o barwach, o zarządzaniu kolorem o modelach koloru), w dalszej części praktyka czyli podstawy korekty tonalnej, korekty koloru, kanały i zaznaczenia, wyostrzanie itd. Cała książka ma ok. 1000 stron, jest napisana dość przyjemnym językiem.

    Polecam zacząć właśnie od teorii, dowiedzieć się czym charakteryzuje się grafika rastrowa, poznać zagadnienia dotyczące warstw, kolorów, masek i kanałów. Nie jest to takie trudne jak się wydaje, trudniejsze zagadnienia dotyczą optymalizacji pracy przy dużej ilości plików.

    A moc komputera przyda się przy obróbce większych plików.

    Pozdrawiam
    Najstarsze miasto w Polsce Kalisz w obiektywie. Zdjęcia różniaste

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc!

    Postaram się poszukać podanych publikacji - nie wiem co jest jeszcze dostepne w księgarniach, a co tylko na Allegro - wyjdzie w praniu.
    Osobiście zawsze zaczynam od teorii a następnie praktyka - moim zdaniem zaoszczędza to wielu błędów i czasu

    Pozdrawiam i biorę się do robotki wolnym czasem!
    Marcin
    __________________ ? ___________________

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chcę tutaj robić antureklamy ale niektóre z dostępnych na rynku książek to po prostu przepisane pliki pomocy z PS, wspomniany Scott Kelby też jest ok, generalnie coraz więcej ciekawych pozycji na rynku
    Najstarsze miasto w Polsce Kalisz w obiektywie. Zdjęcia różniaste

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam jakąś książkę w sensie instrukcji chyba (pdf - 38mb) - nie zaglądałem jeszcze w sumie więc nie wiem jaka jest jej przydatność...

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam "Photoshop CS2 Oficjalny podręcznik" fajny wszystkie podstawy i rzeczy bardziej zaawansowane ładnie wyjaśnione co jak i gdzie na przykładach . Potem kupiłem Biblię Photoshopa.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9

    Domyślnie

    jak jeszcze nie kupiłeś zacznij od wersji elements.. chyba że jesteś student to bierz póki możesz
    jak zaczynałem z psem uważałem że paint jest ok, teraz nie umiem pracować w paincie..
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    jak jeszcze nie kupiłeś zacznij od wersji elements.. chyba że jesteś student to bierz póki możesz
    jak zaczynałem z psem uważałem że paint jest ok, teraz nie umiem pracować w paincie..
    hehe na razie zamierzam pracować na jakimś trialu żeby cokolwiek złapać w tym temacie, a później się pomyśli....

    Kronos28 czy warto kupować "Biblię" od razu czy zacząć od czegoś prostszego?
    __________________ ? ___________________

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •