Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie potworny dylemat

    Witam.. bo na tym forum sie jeszcze chyba nie witałem.

    Bardzo proszę szanownych kolegów posiadaczy nikona d200 o pomoc.

    Moj dylemat polega na tym, że .. mam nikona d50. Pracuję jako fotograf w firmie ktora swiadczy uslugi typu sluby i takie tam *******y, ale dodatkowo robie zdjecia modelkom dla studia mody, relacje z jakichs tam imprez, zdjecia studyjne itp. mam sigme 50-150 HSM i sigme 18-50 typu "kitowe badziewie". Kwestia problematyczna wygląda tak... nastawilem sie na wymiane puszki. Zamierzam wziąć okolo 6000zł kresytu.Na d300 +jakies szerokie szklo mnie nie stać. Zakochalem sie w d200 i zaplanowalem sobie zakup takiego zestawu: d200 + grip + baterie + karty + 18-70DX (no i plus sigma 50-150 co ją mam).
    Moj drogi przyjaciel twierdzi jednak zebym zostawil sobie puche d50 i zaczał inwestowac w przenosny zestaw lamp lub słoiki. Jednak z d50 zaczynam miec problemy. spust czasem nie lapie, autfocus zaczyna błądzić... Postanowilem wiec ze d50 zostawię sobie jako pomocniczą puszkę "na drugie ramię". Nie chcę jednak podejmować decyzji poki nie uslyszę kilku opini/propozycji.

    Jak Wam zacni koledzy się ten kłopot przedstawia?
    Jaką decyzję radzicie podjąć?

    Czekać aż d50 sie zepsuje i wywalić go na smieci i wtedy myslec o zmianie, czy Kupic teraz d200 (nie przejmuje sie tym ze za chwile bedzie tanszy) i zostawic sobie jeszcze nie zuzytą do konca 50-kę jako 2 puszke?
    Pomożcie, bo mam juz taki mętlik w głowie ze nie wiem na co sie zdecydowac
    D200.D700.SB800.SB900x2.N14-24.N24-70 ... czytał Lucjan Szołajski
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 793

    Domyślnie

    Jednak kup D200. Chodzisz na ślub z 1 body? A co jak padnie? Na zapas D50 będzie OK.
    Ze świateł - potrzebujesz SB800 albo cos podobnego (metza 58 AF1). Reszta stopniowo, z zysków z tych slubów
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Sabinke 800 mam.. bez niej ani rusz... poza tym za d200 przemawia fakt, ze bede mog ją odpalać bezprzewodowo jako boczne swiatlo
    D200.D700.SB800.SB900x2.N14-24.N24-70 ... czytał Lucjan Szołajski
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    zamiast 18-70 proponuje tamrona 17-50
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  5. #5

    Domyślnie

    czemu nie D80? będzie mu czegoś brakowało na ślubach i w studio w stosunku do D200?
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    czemu nie D80? będzie mu czegoś brakowało na ślubach i w studio w stosunku do D200?
    Było już wiele razy. D80 to prawie to co D200. P R A W I E robi wielką różnicę...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    czemu nie D80? będzie mu czegoś brakowało na ślubach i w studio w stosunku do D200?

    Wagi, zeby się bronić.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Bierz D200, teraz juz za 4500 kupisz. Praca komfortowa. Oczywiscie bez SBeka 800 ani rusz. Ja bym zainwestowal w lepsze szklo kosztem gripa ale to juz jak kto lubi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100lic Zobacz posta
    Ja bym zainwestowal w lepsze szklo kosztem gripa ale to juz jak kto lubi.
    klient lubi, ale kto by tam sie klientem przejmowal...

  10. #10

    Domyślnie

    To moze trzeba jakiegos starego Kieva na ramieniu powiesic i od razu czlowiek powagi nabierze?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •