Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Sony A9III

  1. #1

    Domyślnie Sony A9III

    Nowa konstrukcja Sony wprowadza sporo rewolucyjnych rozwiązań na czele z globalna migawką...zdjęcia seryjne z szybkością do 120 klatek na sekundę, rejestrację obrazu bez deformacji, eliminację efektu blackout, synchronizację z lampą błyskową niezależnie od czasu otwarcia migawki,1/80,000 sec.....


    https://www.dpreview.com/news/727141...shutter-camera

  2. #2

    Domyślnie

    Specyfikacja zacna, dowalili do pieca.
    Choć zaraz będzie marudzenie, że mało mpix. Ale tu trzeba będzie na A1II poczekać.
    Te 120fps to tylko przez 1.6s.
    Choć z AF.

    Cena zaboli, 6k$, auć...
    Do tego nowy battery pack...
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 07-11-2023 o 17:33
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cena dla pro ) to ile będą wołali,za A1 ii ??

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem, nie podnieca mnie globalna migawka. Przecież w praktyce nawet migawka mechaniczna ma minimalny "rolling shutter", a nowe migawki elektroniczne są nie gorsze niż mechaniczne.
    A1, Z9/8 - fotografuję akcję (czyli przyrodę albo sport) i i nigdy nie zauważyłem żadnego efektu rolling shutter na zdjęciach, nawet tych mega dynamicznych.
    Więc dla mnie to żadna rewelacja ani powód do zakupu tego aparatu.
    Wiadomo, lepiej mieć globalną migawkę niż nie mieć - zakładam że A1 MK II też będzie taką posiadał - spokojnie sobie poczekam, bo 24MPX to zwyczajnie mało.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  5. #5

    Domyślnie

    Specyfikacja jest rewelacyjna. Można było się spodziewać okolic 24MP przy globalnej migawce na tę chwilę.
    Podoba mi się.

    Ciekawe jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądała batalia pomiędzy globalną migawką a elektroniczną.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Cena dla pro ) to ile będą wołali,za A1 ii ??
    Pewnie z 20% więcej. Teraz wołają tyle bo to pierwsza globalna migawka więc mają dobry marketing, w następnych modelach to z powszednieje, a i technologa pewnie zostanie udoskonalona i będzie tańsza.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie wiem, nie podnieca mnie globalna migawka. Przecież w praktyce nawet migawka mechaniczna ma minimalny "rolling shutter", a nowe migawki elektroniczne są nie gorsze niż mechaniczne.
    A1, Z9/8 - fotografuję akcję (czyli przyrodę albo sport) i i nigdy nie zauważyłem żadnego efektu rolling shutter na zdjęciach, nawet tych mega dynamicznych.
    Więc dla mnie to żadna rewelacja ani powód do zakupu tego aparatu.
    Wiadomo, lepiej mieć globalną migawkę niż nie mieć - zakładam że A1 MK II też będzie taką posiadał - spokojnie sobie poczekam, bo 24MPX to zwyczajnie mało.
    To znaczy, że miałeś tam band LED
    Tutaj https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ice?highlight= np na zdjęciach 3,4,8 dobrze widać, co nieglobalny odczyt potrafi zrobić z bandami LED, a i tak nie jest to jakiś ekstremalny przypadek ich zmasakrowania.

  8. #8
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    W sumie to jedna rzecz niedługo powinna zawitać do aparatów. Mamy obecnie AF oparty na AI, czas na dostosowanie ilości FPS oparte na AI.
    120 FPS w Nikonie moim zdaniem do sportu jest zupełnie nieużywalnym trybem. Nie z powodu mniejszej ilości Mpix czy tego, że jest to JPG, tylko dlatego że jest to zwyczajnie zbyt dużo materiału do selekcji. Nie da się przez to przebrnąć w sensownym czasie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    To znaczy, że miałeś tam band LED
    Tutaj https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ice?highlight= np na zdjęciach 3,4,8 dobrze widać, co nieglobalny odczyt potrafi zrobić z bandami LED, a i tak nie jest to jakiś ekstremalny przypadek ich zmasakrowania.
    Widzę co masz na myśli, ale przypominam że miałbyś tak samo na migawce mechanicznej, bo czas przebiegu migawki mechanicznej szczelinowej to jakieś 1/300s
    Tylko jakoś na mechanicznej to zjawisko nikomu nie przeszkadzało a na elektronicznej wszyscy zaczęli robić z tego kwestę.
    Tu masz przykład rolling shutter na zdjęciu wykonanym w 1912 roku (Grand Prix of the ACF, Dieppe, gelatin silver print by Jacques-Henri Lartigue, 1912; in the Yale University Art Gallery, New Haven, Connecticut).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	202ab594fc164e3baa1d0e681fdff4bb.jpeg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	172,0 KB
ID:	77037
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 07-11-2023 o 17:53
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony A7, A7R, A7S
    By cz4rnuch in forum Sony
    Odpowiedzi: 19130
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 22:14
  2. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •