Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie System bezprzewodowy z TTL

    Cześć!

    Zamierzam się zaopatrzyć w system 2-3 lamp wyzwalanych bezprzewodowo do posiadanej lustrzanki Nikona. Chce robić zdjęcia głównie w otwartej przestrzeni z podświetleń bocznych, więc wyzwalanie światłem może nie zdać tutaj rezultatu.
    Chciałbym mieć również możliwość używania fleshy w trybie automatycznym iTTL. Ogranicza to trochę wybór i dolną granicę budżetu, ale czasami chcesz strzelić fotkę szybko bez ustawiania się kilka minut.
    + sterowanie manualne z mastera, min na 3 kanały.

    Pewnie najpewniejszym rozwiązaniem byłoby kupienie yongnuo yn-622n-tx + odbiorników + czegokolwiek rozumiejącego TTL, ale zastanawiam się czy nie ma lamp które byłyby w stanie skomunikować się np z takim ym-622n-tx bez konieczności dokupowania dodatkowych (nie takich tanich) odbiorników radiowych.
    Bądź też coś innego niż yongnuo.

    Macie coś do polecenia?

    Nie chce przekroczyć 1.5k, ale na pewno z chęcią wysłucham jakie to magiczne zabawki są na najwyższych półkach sklepowych.

    Dzięki,
    Szymon

  2. #2

    Domyślnie

    Są lampy, a dokładniej lampa, która ma wbudowany odbiornik YN-622. Jest to YN-685EX.

    Jest też system Phottixa: Phottix Mitros+ z nadajnikiem Phottix Odin.
    Czy system Nissina - Nissin Air1 + lampy Di700A lub i60A.

    Jest tylko jedno "ale" - bezprzewodowy TTL od YN i Pixel'a nie sprawdza się w każdej sytuacji. Szczególnie jeśli używa się kilku lamp lub błyska z odbicia lub przez dyfuzor (np. w softboxie) - w takich sytuacjach niestety są problemy i często okazuje się, że łatwiej i szybciej jest dobrać moc lamp ręcznie.

    Najpewniej działającym systemem jest PocketWizard FlexTT5/MiniTT1, ale tu koszta bardzo duże. Za to system w pełni oszukuje aparat, że działa w trybie CLS z masterem na aparacie.
    Nie wiem jak dokładny jest Phottix Odin/Mitros+.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Po własnych też przeszukiwaniach odmętów internetowych chyba zdecyduje się na pójście w YNy - w porównaniu z ceną zbierają całkiem pozytywne komentarze.
    Rozważam jeszcze zakup ich zza Wielkiego Muru, bo cena kusi (30% taniej), ale to już inna historia.

    Dzięki!

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś może powiedzieć coś o systemie Quadralite, a mianowicie np. lampa z wbudowanym odbiornikiem Stroboss 60N + nadajnik Navigator X? Zdaje się, że taki zestaw spełnia wymagania autora postu a sam zastanawiam się jak ten zestaw spisuje się w porównaniu do YN-685EX + YN-622n-tx. Zauważyłem, że do nadajnika Quadralite można jeszcze podpiąć lampę tak by wszystko było na aparacie, czego YN-622-TX nie umożliwia.

  5. #5

    Domyślnie

    Quadralite nie robi żadnych lamp. Oni kupują u Chińczyków, tylko że swoim logo.
    Stroboss 60N to Meike lub Triopo.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    a navigator i atlas to godox

    co do YN 685 to byłem ostatnio właśnie mile zaskoczony, bo miałem dwie lampy w softboxie oktagonalnym 120cm odbijane w tył i o dziwo na TTL na 3 strzały dały mi prawie idealną ekspozycję
    i to nie były jedyne lampy w zestawie, bo dodatkowo błyskała jeszcze lampa jinbei HD manualnie, więc wszystko się w miarę ładnie wyważyło samo
    ale to mógł być odosobniony przypadek muszę to jeszcze sprawdzić w studio i p

    Cytat Zamieszczone przez mooonsee Zobacz posta
    Rozważam jeszcze zakup ich zza Wielkiego Muru, bo cena kusi (30% taniej), ale to już inna historia.Dzięki!
    30% kusi zwłaszcza przy 3 lampach, które planujesz zakupić, ale skoro już są w polsce u normalnych sprzedawców, to chyba jednak lepiej mieć pewność szybkiej dostawy i możliwości zwrotu, jeżeli coś nie będzie działać... przyznam, ze lubię ludzi zza wielkiego muru, bo robią tanie rzeczy, ale elektroniki powyżej 200zł bałbym się zamawiać akurat... kiedyś mi brat przywiózł dwie lampy ze stanów z czego jedna nie działała, a sam był nie bardzo ogarnięty, żeby nawet sprawdzić na miejscu, więc byłem z jedną

Podobne wątki

  1. Lampa z przełącznikiem i-TTL/i-TTL-BL/M
    By ecml in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 21:42
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  3. Auto FP, TTL, TTL BL, czyli wątpliwości amatora.
    By Tomeqp in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 17:42
  4. Sb 800, D50, Ttl Bl/ttl
    By faroni in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-03-2008, 17:51
  5. TTL i TTL BL a różny pomiar swiatła
    By Jolania in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 00:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •