Close

Strona 101 z 172 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1719
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Większość testerów twierdzi że AF daje radę, nawet w kiepskim świetle. Na DPREVIEW temu zaprzeczają. Pewnie trzeba samemu wziąć w łapska i sprawdzić
    Co prawda nie mam DF, a jedynie widziałem w siedzibie na Łopuszańskiej , ale jesli DF ma ten sam AF co D610, ktorego akurat mam, to bliżej mi do stwierdzenia tego z dpreview. W dzień af jest git, w gorszym świetle nie mogę tego powiedzieć. Widzę teraz, na chłodno, po miesiącu od przesiadki z d700, że tamten był pewniejszy w gorszym świetle. Może nie jest to przepaść, ale jak bardzo nie będę mówił, bo tu zdania są podzielone, a ja kija w mrowisko wkładać nie chcę. Mimo wszystko poziom d700 to to nie jest. Inna sprawa, że używam żółwiostałek serii G, a nie np. szybkiego 24-70, którego też zresztą miałem. Mam za to brata bliźniaka 50mm DF, czyli zwykłą wersję 50mm 1.8G i na niej mogę potwierdzić powyższe spostrzeżenia.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta

    No właśnie. Jeśli Nikon chce mieć w swojej ofercie kilka różnych korpusów, to muszą się one czymś różnić. Gdyby ten DF miał wszystko z D4, to by kosztował 20 tys. i nikt by go nie kupił. Gdyby kosztował 10 tys., to nikt by nie kupił D4. To jest chyba oczywiste.
    różnice tak na szybko:
    1. gorsza obudowa
    2. mniej punktów af
    3. wolniejsza seria
    To wszystko akceptuję i jest to dla mnie oczywiste. Natomiast nie mogę zrozumieć jak aparat za 12 tys może mieć problem z ustawieniem ostrości w pomieszczeniu. Takich problemów nie miał nawet mój stary D40.
    Cytat z dpreview:
    "The biggest problem isn't the limited coverage of the focus system - it's its effectiveness in low light. Although rated down to -1EV, the performance of the Df's focus drops off significantly at even moderate indoor lighting levels. Even at an illumination level of around 4.5EV, we've found the camera has to 'hunt' to find focus, and the only reliable way of getting a shot was to use the central focus point to focus-and-recompose from a high-contrast point."
    Uzależniony od B Ł Y S K A N I A

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PabloC Zobacz posta
    r
    Cytat z dpreview:
    "The biggest problem isn't the limited coverage of the focus system - it's its effectiveness in low light. Although rated down to -1EV, the performance of the Df's focus drops off significantly at even moderate indoor lighting levels. Even at an illumination level of around 4.5EV, we've found the camera has to 'hunt' to find focus, and the only reliable way of getting a shot was to use the central focus point to focus-and-recompose from a high-contrast point."
    Dokładnie podobnie wygląda to w d610. W sytuacji gdzie d700 "jakoś" potrafił ustawić ostrość to 610tka za diabła nie mogła i sobie latała po całej skali. Tylko wycelowanie,w zdecydowanie kontrastowy punkt sprawiało, że d610 ustawiało ostrość "od razu". Tylko kurcze.. cena d610 a cena DF.. ;(

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Dokładnie podobnie wygląda to w d610. W sytuacji gdzie d700 "jakoś" potrafił ustawić ostrość to 610tka za diabła nie mogła i sobie latała po całej skali. Tylko wycelowanie,w zdecydowanie kontrastowy punkt sprawiało, że d610 ustawiało ostrość "od razu". Tylko kurcze.. cena d610 a cena DF.. ;(
    testowałeś w takich warunkach tryb 9polowy ? albo 3D - celujesz w miejsce kontrastowe środkowym AFem i przekadrowujesz na właściwe pole AF z wciśniętym spustem ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #1005
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    Marzyciele. Byście chcieli super aparat za grosze. Jeszcze do was nie dociera, że tak się nie da? Nikonowi zależy, żeby ludzie kupowali różne aparaty, a nie jeden do wszystkiego. I ja akurat to rozumiem.

  6. #1006

    Domyślnie

    Mi się tam nic nie marzy. Jestem całkowicie pogodzony z tym co mam, a zwłaszcza zachwycam się matrycą. Ot, po prostu miałem dłuższy czas d700 i do niego odniosłem swoje porównanie.

  7. #1007

    Domyślnie

    Jacek; ale ja nie marzę Ja podpowiadam rozwiązania jak poprawić sobie komfort pracy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #1008
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    Pawle, to nie było do Ciebie.
    To było do tych, którzy by chcieli super aparat w obudowie z tektury, byle tanio.

  9. #1009

    Domyślnie

    Jacku, jeśli to było do mnie to nie trafiłeś..

  10. #1010

    Domyślnie

    Zamiast narzekać na Df zróbcie jak ja dzisiaj dokupiłem 2giego D3s z 27k za 2000 EUR i jestem mega zadowolony

Strona 101 z 172 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •