Hej.
Zamówiłem grip firmy mike do nikona d7100. Wiem że wielu sie zastanawia wiec opisze swoje odczucia, moze komuś pomoże to w wyborze.

Wykonanie gripa nie budzi zastrzerzeń. Wszystko jest spasowane, material dość dobry, robi bardzo dobre wrażenie. przyciski chodzą delikatntnie i precyzyjnie, chociaz ciutkę z wieksym oporem ( pokretła ) anizeli w aparacie. Wyglad toszkę dziwny. Wydaje mi się ze D90 z gripem było troszke szersze a niższe. Tutaj ma sie wrazenie że komplet jest dosć wąski a wysoki. Grip nie przylega od korpusu cal apowierzchnią gdyż tak jest zaprojektowany. Z boku przylega całkowicie, natomiast jak wiemy w body ekran i caly panel z przyciskami jakby odstaje od body na 0.5 cm, i wystaje to poza grip - dziwne uczucie. Najgorsze jest to iż grip jest tylko na jedna baterie ( do d90 byl na dwie ) owszem jest mozliwosc wlozenia i uzywania bateri w body nawet gdy grip jest przylrecony. Jednak gdybym mial za kazdym razem kiedy wyciagam baterie z body odkrecac i przykrecac grip to wkur..bym się. Uwazam ze jest mniej praktyczny niz grip od d90 ktory dawal dostęp szybki do dwoch baterii.
Grip narazie nie robi zadnych psikusów, pokazuje poziom baterii prawidłowo, wszystkie funkcje dzialaja poprawnie. Trzyma sie go pewnie tu nie ma zastrzerzeń. Jednak dość smukły wygląd i pojemnosc tylko jednej baterii w moim odczuciu daje pewien niedosyt. gdybym wczesniej mial go w reku nie wiem czy zdecydowalbym sie na zakup. No ale jak juz jest to niech jest.

Zakupiony w foto-tip za 195 zł. Przesyłka błyskawiczna.