Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    Jeżeli brałbyś pod uwagę nowe body i lampę ale szkła używane to może taki zestaw D7000 nowy 3100zł lampa sb700 1000zł nikon 50 f1.8 używka 400zł tokina 12-24f.4 1200zł sigma 70-200f2.8 ok. 2000zł i sigma 24-70 za ok. 1500 i jeszcze można dorzucić 85 f1.8 1200zł wychodzi 10400zł Lub drugi zestaw d7000 sb700 i szkła tokina 11-16 2.8 ok.2000, nikon 17-55 2.8 ok. 2600, nikon 80-200 2.8 ok. 2600 wyjdzie trochę więcej niż zaplanowano ok. 11300 plus karty statyw i filtry ewentualnie można zamienić 11-16 na tańszą sigme 10-20 lub tokine 12-24 i 80-200 na sigme 70-200.
    Według mnie nie ma co na siłę kupować od razu pięciu średnich obiektywów kup trzy lepsze szkła w miarę do wszystkiego czego potrzebujesz.
    || D750 + MB-D16 || D300s + MB-D10 || D80 + MB-D80 || F601 || N50mm f1.8 || S85 f1.4 || T12-24 f4 || N17-55 f2.8 || N24-120 f4 || S70-200mm f2.8 || SB910 || SD9 || S PZ42x ||

  2. #32

    Domyślnie

    nie chcę w żaden sposób wpływać na Twoje decyzje w tym co do firmy jeśli chodzi o statyw. na pewno powinien być to kompromis między jakością , a ceną (aczkolwiek mówią, że tanie mięso jedzą psy). Ja zazdroszczę mojemu friendowi statywu BENRO z zamiennikiem głowicy kulowej ale innej firmy bo taniej. / nazw/modelu nie pamiętam - wiem, że kosztowało go to 800 zł za komplet/. Wiem też, że jednak wolałby klipsy zamiast skrętek na nóżkach statywu /szybciej/.

    W ogóle /wybacz/ ... jesteś pewien, że potrzebujesz te wszystkie obiektywy jakie wymieniłeś ?? Może wybierz jakiegoś uniwersala w bardzo szerokim zakresie i za pół roku, może za rok będziesz wiedział jaka długość bliska jest Twemu sercu. Wtedy zainwestuj w bardzo porządnego / drogiego Nikkora i twórz tą swoją fotografię ... Tak mi się wydaje.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gojas Zobacz posta
    Filtry UV są mi głównie potrzebne do ochrony szkiełka
    raczej do przyciemniania obiektywu :P
    Jeśli potrzebujesz ochrony to kup "zwykłe szkło" a nie UV. A dwa... jak nie będziesz robił fotek typu "paintball w błocie" czy "żużel z bliska" to taka "ochrona" to zbędny wydatek. No chyba, że masz tendencję do gubienia dekielków...

    No ale oczywiście, każdy ma swoje zdanie
    D7K SB900|N24-120 f4, N35 f1.8 i kilka słoików|...i masa drobiazgów|wszystko upchane w Tamrac Velocity 8x

  4. #34

    Domyślnie

    jak było wspominane- do statywu polecałbym raczej głowicę kulową...
    i według mnie, jak pisałeś:
    D7000
    karty- raczej 2x 8gb, niz 16gb- takie moje zdanie
    10-20 3.5
    17-70 2.8-4
    poszukaj sobie Sigmy 50-150 2.8- na koncerty raczej miodzio
    i ja bym brał raczej dwie lampy- raczej Metz... ale to już moje, skażone tą marką zdanie
    i będzie Pan zadowolony...
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EMILjo Zobacz posta
    raczej do przyciemniania obiektywu :P
    Jakiego niby przyciemniania obiektywu? o czym Ty mówisz?

    Co do lampy - ja bym brał SB-700 no ale to ja.
    Nikon FX

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gojas Zobacz posta
    Filtry UV są mi głównie potrzebne do ochrony szkiełka. NIKOLAY jaki polecasz statyw w takim razie?
    To ja sobie pozwolę odpowiedzieć zamiast NIKOLAY - Fotopro MGA 684 link:
    http://www.fotopro.pl/produkt/statyw...a_fph-62q.html.
    Mam go - aluminiowo-magnezowy chińczyk, ale porządnie wykonany. Czterosekcyjny, najmniejsza sekcja ma średnicę 19mm, więc w miarę sztywna. Wysokość maks ponad 170cm - nie trzeba się garbić jakby co. Po złożeniu 47 cm (razem z głowica kulową) - więc się robi kompaktowy. Możliwość odpięcia jednej nogi i zrobienia z niej monopodu. Kolumna główna dwusekcyjna - można ja skrócić (przydatne przy robieniu zdjęć z niskiej pozycji na "pająka"). Srednica kuli w głowicy ma 36mm, a wiec nieźle - ważne dla realnego udźwigu głowicy (im większa tym lepsza, ale za to cięższa). Komfort używania głowicy bardzo dobry - chodzi lekko; płynna, w szerokim zakresie regulowana blokada. Szybkozłączka typu Arcaswiss (wiec popularna) mocowana motylkiem - wystarczą palce, bez konieczności używania np. klucza imbusowego. Uważam, że wykonanie na poziomie Benro, a mi się głowicę nawet lepiej obsługuje (z praktycznego punktu widzenia).

  7. #37

    Domyślnie

    Poproszę kolegę o przesłanie linka i zapodam tutaj jako odpowiedź. Na pewno statyw jest firmy BENRO. Głowicę do niego kupił WIZUALNIE IDENTYCZNĄ ale połowę ceny tej z BENRO. (tak na marginesie ja tutaj jestem leszcz w dziedzinie fotografii). Popytaj "dinozaurów" z forum. Dla mnie ten Benro + głowica kulowa to super odjazdowy statyw.

  8. #38

    Domyślnie

    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,12737s
    http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a2...krowiec,15708s

    Jak widać pomyliłem się co do ceny ... na korzyść kupującego Może sprawię sobie ten zestaw pod choinkę. Pozdrawiam.

  9. #39

    Domyślnie

    Można jeszcze pójść na całość i skompletować cały zestaw z Triopo, chyba byłoby jeszcze taniej i do tego z darmowym monopodem. Ogólnie obie "marki" starają się klonować patenty Gitzo(z jakim skutkiem to nie wiem bo to progi nie na moje nogi) i gdzieś wyczytałem nawet, że robią to w tej samej fabryce*(taka plota, lepiej nie powtarzać). Głowica B-2 jest ogólnie chwalona, nawet na naszym forum.

    * w sensie triopo i benro oczywiście
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 06-11-2012 o 22:38

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NIKOLAY Zobacz posta
    Poproszę kolegę o przesłanie linka i zapodam tutaj jako odpowiedź. Na pewno statyw jest firmy BENRO. Głowicę do niego kupił WIZUALNIE IDENTYCZNĄ ale połowę ceny tej z BENRO. (tak na marginesie ja tutaj jestem leszcz w dziedzinie fotografii). Popytaj "dinozaurów" z forum. Dla mnie ten Benro + głowica kulowa to super odjazdowy statyw.
    swój BENRO C 198EX [4 sekcje] + głowica Manfrotto 496RC2 [kulowa] wyjąłem za 1kpln - pewnie można taniej
    waga, jakość i uniwersalność swoje kosztuje i tu BENRO odnajduje się swietnie
    D7000; SB - 910; N10 - 24; N18 - 200 VRII; N70 - 300 VR G IF-ED; N35 / 1.8G; N105 / 2.8 VR MICRO + podpórka + FT2

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •