Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie B&W czułości itepe pytanie

    Mam ilforda cz-b czułości 100 do wołania ręcznego. I zastanawiam się czy pasuje do takiego tematu jak fotografowanie drzewek przypominających ludzkie kształty. No i czy do takiego tematu pasuje mój obiektyw: 28-100. A jeśli nie taka czułośc filmu to jaka? A jak nie taki obiektyw to jaki? Byłoby mi miło gdyby ten wątek nie leżał odłogiem dwa tygodnie bo oprócz zrobienia zdjęć muszę je jeszcze sama wywołać, czego nigdy jeszcze nie było mi dane robić... a egzaminy tuż tuż
    Pojawiam się i znikam...

  2. #2

    Domyślnie

    Cz-B jak naj bardziej , pasowało by to zrobić jesienią gdy brak listowia.
    Spróbował bym na szerokim obiektywem z fotografować od dołu.
    Jak zrobisz te foty to pokarz je na forum.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  3. #3

    Domyślnie

    Imago : sprawdź sobie Ilforda SFX 200 (film na podczerwień)

  4. #4

    Domyślnie

    No wiesz mamy lato... (egzaminy 13,14,15) Czyli mówisz, że taka czułość i ten obiektyw starczy? (nie mam innego obiektywu narazie) Jak zrobię to włożę do koreksu i potem pod powiększalnik i jak się nic nieprzewidywalnego nie stanie to zaniosę do skanowania Przy okazji zaoftopikuję we własnym wątku: są chętni na mały plenerek np. w niedzielę - temat taki jak wyżej: ludzkie kształty w naturze (drzewka, kamyczki itp.)? Jak będą jacyś potencjalni chętni to założę wątek w ogłoszeniach

    [ Dodano: Czw 23 Cze, 2005 ]
    Leon F75 nie jest polecany do podczerwieni. A i filtra nie mam... mi chodziło o zwykłe B&W ... takie zwyklutenieczkie
    Pojawiam się i znikam...

  5. #5

    Domyślnie

    eee, wywoływanie jest banalne, tylko trzeba mieć dobry koreks - polecam patersona, choć mam też niezłe ruskie. Troche upierdliwe jest wkrecanie w rolke filmu w warunkach całkowitego zaciemnienia - warto ten element poćwiczyć na jakimś wywołanym filmie i oczywiście koreks musi być idealnie suchy. jak już nawiniesz, to potem tylko zalewasz, wołasz(agitując), przerywasz, utrwalasz, suszysz i BENC!

  6. #6

    Domyślnie

    Imago : wystarczy tylko filtr czerwony i będzie oki,ten materiał jest troche bardziej uczulony i może zostać normalnym bw materiałem,ten materiał jest uczulony na bliską podzczerwień

  7. #7

    Domyślnie

    Wybaczcie chłopcy ale dalej mi to nie rozjaśnia czy 100 Ilforda (zwykłe cz&b) nadaje się do tematu drzew... innego filmu kupować nie będę -co najwyżej wyższą czułość. Na Infrared nie znam się kompletnie nawet jeśli to tak proste jak piszesz to ja już nie mam czasu na takie eksperymenty potrzebuję rzeczy pewnych. Poza tym jak pisałam nie mam ani jednego filtra (poza UV) a moje finanse wystarczająco ucierpiały i i tak ucierpią niebawem raz jeszcze...
    Pojawiam się i znikam...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Imago
    Wybaczcie chłopcy ale dalej mi to nie rozjaśnia czy 100 Ilforda (zwykłe cz&b) nadaje się do tematu drzew...
    A czemu miałby sie nie nadawać?

  9. #9

    Domyślnie

    Fakt 100 spokojnie da radę , tylko papier dobierz odpowiedni.
    Ja dał bym twardy pasował by do tego klimatu.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  10. #10

    Domyślnie

    Z powodu różnic w kontrastowości które są zależne od czułości? 100 jest podobno dosyć "miękka" (tatuś tak mówił - sam robił niegdyś only B&W) no i nie wiem czy "miękki" film będzie odpowiedni do tego tematu... czy może bardziej czuły powinnam kupić to wtedy będzie miał mocniejsze ziarenko... co odpowiedniejsze do drzewek...

    [ Dodano: Czw 23 Cze, 2005 ]
    Dzięki groseb teraz już tylko nie wiem o co chodzi z tym twardym papierem (dobrze, że choć z filmem się wyjaśniło...)
    Pojawiam się i znikam...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •