Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Rozmowny Awatar RAQ
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Szczecin (dzielnica Zdroje)
    Posty
    337

    Domyślnie

    zawsze poprzez czytnik w laptopie - szybkość i wygoda, a jak jestem gdzieś "gościnnie" to moja karta SD działa jak pendrive bo posiada złącze USB po "złamaniu" karty.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    50

    Domyślnie

    A czy są jakieś czytniki do których kartę SD wkłada się jak do portu w aparacie tj. zatrzaskuje się po włożeniu a by wysunąć należy ją nacisnąć ?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdm Zobacz posta
    A czy są jakieś czytniki do których kartę SD wkłada się jak do portu w aparacie tj. zatrzaskuje się po włożeniu a by wysunąć należy ją nacisnąć ?
    Tak , w moim laptopie jest taki wbudowany

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdm Zobacz posta
    A czy są jakieś czytniki do których kartę SD wkłada się jak do portu w aparacie tj. zatrzaskuje się po włożeniu a by wysunąć należy ją nacisnąć ?
    tak.
    Kingston TravelLite SD/MMC Reader

  5. #25

    Domyślnie

    Karta do czytnika
    Kiedyś padły mi baterie (choć wskaźnik pokazywał co innego) w trakcie kopiowania. Co prawda fotek nie straciłem ale zasilacz w komputerze musiałem wymienić


    Zbychu
    D80 (grip), N AF 18-200 DX, SB-800,i inne takie tam różne

  6. #26

    Domyślnie

    Chyba przesadzacie , robie sporo fotek i jak narazie szybko zgrywam kablem i nic mie ani nie odpadło anie sie nie zepsuło , ale czytajac wasze posty zaczynam sie bac i robic sam sobie problem z czym czego nie miałem, ja nie wiem ale producent nikonków chyba to badał i dał takie a nie inne zastosowanie gumek czy innych osłon , mnie narzie nie zawiodły i mam nadzieje że mi nadal nie padna
    pzdr
    ------
    D50,D80 kit, 28-80 Nikor, 70-300 Sigma i inne duperele

  7. #27

    Domyślnie

    Dopoki nie mialem czytnika, to uzywalem kabelka do zrzucenia zdjec, od kiedy zaopatrzylem sie w czytnik, uzywam wlasnie jego. Jest szybciej i wedlug mnie wygodniej.
    Co do awaryjnosci portu usb i slotu na karte w d70s, to przy zastosowaniu minimum ostroznosci nie powinno byc raczej problemow
    D300 | 17-55/2.8 | 50/1.8 | SB 800 | 4GB SanDisc Extreme III | LOWEPRO Micro Trekker 200

  8. #28

    Domyślnie Czytnik Extreme III

    W Promenadzie na Ostrobramskiej w ProfiLabie czytnik Extreme III za 77 zł.
    N i k o n D80; N18-105; N50/1,4; SB 800;

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosnek Zobacz posta
    Port karty CF jest bardzo delikatny i mozna go uszkodzic przez wkladanie zanieczyszczonej karty np: ziarnko piasku.
    Człowieku co ty do piaskownicy karty nosisz ??
    Wyjmuję i wkładam codziennie nawet kilka razy kartę, wpierw przez rok w D70S 13ooo fotek teraz przez 3 miesiące 6ooo fotek po kilka razy dziennie w D80 czyli SD i nigdy nie było żadnych problemów ze złączami czy kartą.
    Nawet nie wyobrażam sobie żeby pierniczyć się z kablami i dodatkowym ładowaniem, bo kartę musiałem zgrać.
    Róbcie ludzie zdjęcia i nie martwcie się złączami czy to CF czy SD i tak szkło ważniejsze.
    Ostatnio edytowane przez tomajk ; 21-02-2007 o 00:38
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  10. #30

    Domyślnie

    Uzywam tylko i wyłacznie czytnika w kompie, kabelek? nie nie, jest wolniej i bierze prąd z baterii a jak napięcie na masie USB z kompa będzie na "dziwnym" poziomie to pewne rozwalenie aparatu, karcie nic się nie stanie o ile nie wyjmiemy jej w trakcie transmisji, bo wtedy....
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •