Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Lodziarz -próby konwersji

    Opinie bardzo mile widziane - zwłaszcza o sposobach kolorystycznej konwersji.
    Własne propozycje także.

    1


    Uploaded with ImageShack.us

    2


    Uploaded with ImageShack.us

    3


    Uploaded with ImageShack.us

    4
    oraz B-W



    Uploaded with ImageShack.us
    Takie tam..... szkiełko ....oko.....jeszcze jedno oko.....ale tylko jedno w użyciu......
    Prawe
    Moje pstryki z różnych, dziwnych miejsc : http://tom-gdynia.jalbum.net/

  2. #2

    Domyślnie

    Kadrowałbym wyżej, żeby zmieściła się cała czapka. Z obróbki ja bym wybrał dwójkę. Powinieneś wybrać jedno z tych zdjęć (wariant obróbki) i dać do oceny. Praca nad obróbką raczej w dziale obróbki.

  3. #3

    Domyślnie

    To jakiś konkurs? Głosowanie? Można coś wygrać?

    Jedynka jest prawie dobra pod względem kolorów. Ściągnąłbym ten niebieski zafarb z koszuli oraz naprawdę tylko odrobinę nasycenie kolorów. Wersja cz/b chyba zbyt miękka dla mnie, ale tu gustów jest bez liku. Ogólnie zdjęcie w porządku. Ale nie ma się też czym zachwycać. Możliwe, że zdecydowana stylizacja i obróbka znacznie by pomogły. Najprawdopodobniej najłatwiej to sprawdzić w różnych konwersjach do cz/b.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Grzesiek Sprzedawca lodów z Turcji w swoim stroju. Fakt , loda nie widać, ale jakoś chciałem go zatytułować

    Mosad
    Dzięki za komentarz. Nie jest to konkurs, po prostu dostaję oczopląsu od kolorków i sam nie wiem juz co mi się podoba, stąd ten wątek... Jedynka to VIVID. Nie zauważyłem zafarbu na koszulce ale on jest. Sciagnę go. Co do kolorków na jedynce to w sumie sam nie byłem pewien czy podobają mi się takie ostre kolory. Z początku bardzo, z czasem coraz bardziej wolę te spokojniejsze. Stąd prośba o opinię , bo jak przeglądam swoje zdjęcia, to coś one zbyt kolorowe heheh
    Ale masz rację , że kolorki najbliżej prawdy (odejmę ciutę saturacji).
    Dwójka mi się za to podoba najbardziej (nie razi po oczach ) Ale oczywiście kubraczek modela w realu był jasno-krwisto czerwony
    Co do w-b . Posprawdzam inne , bardziej kontrastowe ....

    Danmiz Pewnie by było lepiej dać więcej czapy . To zdjęcie jest lekko podcięte (mam więcej czapy , ale nie całą bo była długa). Może powinienem podciąć dół a nie górę. Ale chciałem mieć oczy w mocnym punkcie.

    Pozdrawiam
    Takie tam..... szkiełko ....oko.....jeszcze jedno oko.....ale tylko jedno w użyciu......
    Prawe
    Moje pstryki z różnych, dziwnych miejsc : http://tom-gdynia.jalbum.net/

  6. #6

    Domyślnie

    Przykładowe filtry z Color Efex Pro czy jak... Zabawa kolorami jest, ale chodzi nie o to by efekt był "fajny". Chodzi o efekt, który pasuje do zdjęcia, podkreśla je. Jak dla mnie jedynka pod tym względem jest najlepsza ale na pewno nie doskonała, wymaga jeszcze pracy. Samo zdjęcie też takie sobie... Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Uwzględniając poprawki i propozycje:
    - kadrowanie- więcej czapy mniej dołu (nawet się oczy jakoś mieszczą w punkcie)
    - zniesienie niebieskiego z koszulki
    - saturacja minus 5 pkt na minus



    Uploaded with ImageShack.us

    Oj , przy okazji chyba mi się mniejsze zdjęcie wgrało....
    Ostatnio edytowane przez fufinek ; 30-08-2011 o 20:41
    Takie tam..... szkiełko ....oko.....jeszcze jedno oko.....ale tylko jedno w użyciu......
    Prawe
    Moje pstryki z różnych, dziwnych miejsc : http://tom-gdynia.jalbum.net/

  8. #8

    Domyślnie

    I ta wersja już mi w sumie pasuje. Rozmiar także. Lekki zafarb na koszulce pozostał, ale już tak nie razi - a sporo osób dodatkowo zaniebieszcza cienie celowo.
    Cudowanie z obróbką kolorami nie leży mi na tym zdjęciu. Moda na dany styl szybko mija i często pozostaje tylko kicz. Lepiej moim zdaniem dobrze wykonać kolorowe zdjęcie bez udziwnień, niż iść w kierunku, którego sami nie jesteśmy pewni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •