Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Nikon F80, kiepski autofocus

    Hej,

    Mam od padu dni w rękach Nikona f80 z przypiętym N50 f/1.8 i nie jestem zachwycony sprawnością AF. Często zdarza się, że nawet w dobrych warunkach oświetleniowych AF jedzie tam i spowrotem po całym zakresie co zajmuje dosyć sporo czasu. Mam porównanie do D40,D80 i D300 ale z innymi obiektywami.

    Ten typ tak ma?

  2. #2

    Domyślnie

    tak byc nie powinno

    na tym body i AF zbudowali cala mase innych aparatow, np kodak dcs 14n
    nie zrobilli by tego gdyby AF byl malo sprawny

    takze oddaj do serwisu chyba

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma, miałem swego czasu dokładnie taki sam tandem i nie stwierdziłem rozjazdu AF. Niestety nie mam pojęcia co może być przyczyną
    Pozdrawiam Tomasz

  4. #4

    Domyślnie

    No - demon szybkości to nie jest Po opisie ciężko coś więcej wywnioskować - może być dobrze ale nie musi.

  5. #5

    Domyślnie

    Generalnie AF działa bez zarzutu, w tym sensie, że trafia, lockuje itd. Ma czasem jakieś wachnięcia ale powiedzmy, że to się zdarza. Wkurzające jest natomiast coś, czego nie zaobserwowałem wcześniej w lustrzankach: seekowanie tam i spowrotem kiedy wystarczy tylko względnie nieduża korekta żeby ustawić ostrość na tym co trzeba. Ostrość się ostatecznie ustawia, tyle, że zajmuje to 10x więcej czasu. Trudno mi tutaj wdawać się bardziej w szczegóły, po prostu czuję, że to tak nie powinno być

    Popatrzę jeszcze jak obiektyw zachowuje się na D300, w ten sposób wyeliminuję winnego

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kowalski Zobacz posta
    Generalnie AF działa bez zarzutu, w tym sensie, że trafia, lockuje itd. Ma czasem jakieś wachnięcia ale powiedzmy, że to się zdarza. Wkurzające jest natomiast coś, czego nie zaobserwowałem wcześniej w lustrzankach: seekowanie tam i spowrotem kiedy wystarczy tylko względnie nieduża korekta żeby ustawić ostrość na tym co trzeba. Ostrość się ostatecznie ustawia, tyle, że zajmuje to 10x więcej czasu. Trudno mi tutaj wdawać się bardziej w szczegóły, po prostu czuję, że to tak nie powinno być

    Popatrzę jeszcze jak obiektyw zachowuje się na D300, w ten sposób wyeliminuję winnego
    Mam hołpa, że fajdniesz fajnalnie giltiego, bo sikowanie tu i tam może być truli anojujące...

  7. #7

    Domyślnie

    F80 i 50/1.8 zasuwa rewelacyjnie. Nie powinno byc żadnych jazd w tę i z powrotem. Stawiam na uszkodzenie w body.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glenio Zobacz posta
    Mam hołpa, że fajdniesz fajnalnie giltiego, bo sikowanie tu i tam może być truli anojujące...
    Kolega z opcji prawicowej? ...

    No nic, popatrzę jeszcze jak się AF sprawuje. Czy ew. powodem tego może być np. zabrudzenie aparatu?

  9. #9

    Domyślnie

    Przedmuchaj komore lustra, moze cos osiadlo na czujniku AF, przetrzyj styki obiektywu z F80 i napisz jakie masz wymagania co do skutecznosci, moze celujesz w biala sciane lub malo kontrastowe przedmioty i wymagasz za duzo
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  10. #10

    Domyślnie

    Mam ten sam zestaw i wszystko działa porawnie, Może sprawdź z drugim body czy jest ten sam problem?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •