Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    82

    Domyślnie Digi Grey czy Szara karta z materiału ?

    Witam,

    Mam mały dylemat co kupić Digi Grey http://www.digigrey.pl/produits.html, czy np. taką: Szarą Kartę http://www.allegro.pl/item581687172_...ans_bieli.html z materiału.

    Proszę o opinie użytkowników jednego jak i drugiego rozwiązania.

    Czy warto wydać 2x więcej na kartę Digi Grey ?

    Pozdrawiam
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  2. #2

    Domyślnie

    Sam mam szara karte (Lasolite) i palilem sie, aby ja kupic, a teraz praktycznie jej nie uzywam. Juz tlumacze dlaczego:
    Jesli robisz zdjecia, ktore beda wyswietlane, a nie drukowane to nic ci to nie da. Sam to ostatnio przerabialem. Robilem gosciowi zdjecia mebli i probek skor materialu na obicia. Zrobilem wszystkie zdjecia z szara karta, obrobilem i podeslalem do akceptacji. Gosc wszystkie zdjecia odrzucil. Pomyslalem sobie, ze cos pewnie spapralem, wiec zrobilem sesje jeszcze raz. I tak dwa razy. W koncu zirytowalem sie i pojechalem do goscia, bo nei chcialo mi sie wierzyc, ze trzy razy zle wykonalem swoja prace. Przyjezdzam, patrze, a on przeglada zdjecia na lampku. Tlumacze mu o roznicach w wyswietlaniu itp. Jak grochem o sciane. W koncu poprosilem go, zeby to samo zdjecie zostalo odpalone na: jego lapku, moim i starej bance stojacej w kacie. Jak to zobaczyl, to az jape otworzyl. Kolory tak sie roznily, ze mogl powiedziec, ze widzi trzy rozne probki materialu. I wtedy dopiero zaakaceptowal.
    Druga sprawa, to przygotowanie do druku. Jesli nie masz sprofilowanego "toru" (aparat-monitor-druk) to i tak nic Ci to nie da.
    A trzecia sprawa: Po co ci szara karta*. Kup ksiazke Margulisa "Korekcja i separacja" i przeczytaj

    *a sam ja kupilem

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    82

    Domyślnie

    Tak, ale szara karta bardzo ułatwia ustawienie WB w aparacie. Co za tym idzie jest wiele łatwiej w późniejszej obróbce.

    Proszę jeszcze o opinie innych użytkowników.
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  4. #4

    Domyślnie

    a ja mam od niedawna, bo robie glownie w jpg (sport) i po prostu znudzilo mi sie szukanie bialych powierzchni a kartka to zawsze sie wymiela w plecaku foto - to sobie kupilem lastolite i hula
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    82

    Domyślnie

    A jak myślicie warto dołożyć i kupić Digi Grey czy to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto ?
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  6. #6

    Domyślnie

    Za poprzednikami: polecam raczej szarą kartę "miękką", używam też Lastolite'a i ze względów praktycznych lepiej się sprawdziła niż poprzednia szara karta na kartonie (zakończyła swój żywot).
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  7. #7

    Domyślnie

    Zależy z jakiego materiału jest Digi Grey. jeśli jest to plastik, to powinna długo wytrzymać. Mam kartę Novoflexa, ale ponieważ jest dość duża (A5) to zwykle nie chce mi się jej brać. Jest plastikowa i bardzo wytrzymała. Ta Digi Grey całkiem dobrze wygląda, pod warunkiem, że nie jest to zwykły karton. Kartonowe szybko sie gniotą i wycierają.
    Druga karta z materiału przypomina składanego Lasolite'a EzyBalance. Wnioskując z ceny nie jest to Lastolite. I tu może być pies pogrzebany. Do Lastolite'a miałbym zaufanie, a w tym przypadku szarość niekoniecznie musi być właściwą szarością. Mogą być też problemy z trwałością.
    W sumie wziąłbym chyba Digi Grey, pod warunkiem, że jest z plastiku, a nie z kartonu.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    82

    Domyślnie

    Digi Grey jest z plastiku, grubość 3 mm. Prawie się zdecydowałem na nią tylko nie wiem czy kupić wielkości karty kredytowej 5,5 x 8,5 cm czy tę większą 10,2 x 14,4 cm. Napiszcie mi z doświadczenia która wielkość jest bardziej praktyczna.
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  9. #9

    Domyślnie

    Mniejszą łatwiej się nosi, chociaz ta druga też nie jest wielka. Jeśli robisz makro lub fotografię produktów, to mniejsza jest lepsza. W pozostałych przypadkach wybrałbym większą, szczególnie jak potrzeba robić coś z większej odległości.

  10. #10

    Domyślnie

    Odgrzewam wątek, zaniepokoiła mnie wypowiedź docxxxa, też mieliście takie jak on problemy?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •