Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie pytanie o gwarancję

    witam, to mój pierwszy post na tym forum i myślę że nie ostatni i od razu pytanko. mam okazje kupic D50 + kit 18-55 tutaj gdzie jestem, czyli w Irlandii za 580 euro, natomiast nie wiem czy nie zrobic tego w Polsce bo jest troszke taniej ale minus że jak padnie coś to wysyłać sprzęt do Polski to tydzień w jedną strone a i nie wiadomo czy po drodze nie wsiąknie co proponujecie koledzy w tej sytuacjii, szczególnie ci z podobnymi poświadczeniami ? dzieki za odpowiedz pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli dostaniesz europejską kartę gwarancyjną to myślę, że nie powinno być problemu - powinna być możliwość ewentualnej naprawy zakupionego w Polsce aparatu np. właśnie w Irlandii. Mój D50 przyjechał z Niemiec i mam właśnie taką kartę + dowód zakupu w postaci jakiejść faktury po niemiecku i rachunku z polskiego sklepu. Zostałem też poinformowany co robić w wypadu ewentualnych problemów (tj. umówić się np. telefonicznie z serwisem Nikona w Warszawie, wysłać aparat i czekać ) Jeśli ktoś wie więcej niech napisze - ja piszę to co wiem, nie wiem jak jest w rzeczywistości bo póki co (odpukać) nie było problemów.
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  3. #3

    Domyślnie

    wlasnie, ja tez mam pytanko dt gwarancji. kupilem nikona d50 w polsce, czy mam europejska gwarancje? bo poczytalem na forum, i mam negatywne odczucia do polskiego serwisu nikona, i wlasnie sobie pomyslalem ze jakby cos sie stalo to moglbym w niemczech go dac do serwisu nikona?
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez templar
    kupilem nikona d50 w polsce, czy mam europejska gwarancje?
    Sprawdź w papierach które dostałeś z aparatem czy jest jeden z napisem "Nikon European Service Warranty". Przed chwilą rzuciłem na te papierki okiem i przypomniałem sobie, że dostałem też kartę gwarancyjną "Nikon Worldwide Serice Warranty" - heh, mogę chyba do dowolnego serwisu na świecie się z tym wybrać Jednak nie wiem jak odbywa się przyjmowanie do serwisu za granicą i czy takie karty akceptują...tak jak pisałem - jeśli ktoś wie niech napisze
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  5. #5

    Domyślnie

    Gwarancja "światowa" ważna jest w Polsce (i w całej Europie) na sprzet analogowy, na cyfrowy musi być gwarancja "europejska"
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  6. #6

    Domyślnie

    nie wiem jak wyglada ta gwarancja europejska. mam tylko takie 2 zolte blankiety (kilko warstwowe zlaczone) i na jednym jest juz wpisany obiektyw a na odwrocie pisze worldwide warranty, a drugi zolty blankiet jest pusty, a na odwrocie sa adresy serwisow w roznych panstwach. jesli to jest to, to jak to wypelnic? tam trzeba podac jakies adresy itp. i co dalej z tym zrobic
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez templar
    jesli to jest to, to jak to wypelnic?
    Powinny się tam znajdować z tego co wiem dane odnośnie modelu sprzętu i jego numer seryjny. Samemu raczej nic się nie powinno wpisywać. No i rzecz jasna niebędny jest dowód zakupu - rachunek ze sklepu itp.
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  8. #8

    Domyślnie

    no mam ten rachunek. na jednym zoltym blankiecie mam dane obiektywu a drugi blankiet jset pusty. ale co dalej z tym zrobic ?
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  9. #9

    Domyślnie

    templar, a jest tam taki kraj jak Irlandia?

  10. #10

    Domyślnie

    nie, na liscie nie ma zadnego autoryzowanego serwisu w irlandii
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •