Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie D700 - wywolanie RAW - lightroom - packshoty

    Juz raz sie o to pytalem ale odzewu wlasciwie nie bylo.
    Jak mialem pentaxa to moj system pracy byl taki :
    K10D + RAW
    wywolanie w PPL (pentaxowy program) przy WB 5600K ("sloneczko" ) do TiFF 16 bit Adobe RGB i jpg w sRGB dla "szefostwa"

    Dla D700 dysponuje tylko ACR z PS3 i lightroom 2.2 + profile ktore dostepne sa w sieci
    Pelnej proby nie robilem (w studio) ale z tego co widze jest problem kurcze
    Czy ktos moze podpowiedziec ktory profil jest najwierniejszy? Lub moze jest dostepny taki neutralny profil pod packshoty do lightrooma ?

    (pomijam cala reszte - lampy/ przestrzen barw / kalibracja monitora - to "mam"/wiem)

  2. #2

    Domyślnie

    To nie mozesz na probe wywolac jedna fote z roznymi profilami i zobaczysz ktore sa najwierniejsze?
    Watpie w to zeby byl jakis "neutralny profil pod packshoty do lightrooma"
    Taki zestaw jak piszesz ze dysponujesz (ACR z PS3 i LR +profile) powinien Ci w 100% wystarczyc do takiej roboty.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  3. #3

    Domyślnie

    fama glosi ze najbardziej neutralny jest dx2-mode II

    problem moze tez polegac na tym, ze Lightroom nie do konca czyta ustawienia WB z puszkowego NEFa, szczegolnie gdy ustawi sie
    w puszce kelviny... cyfra tu i tam niekoniecznie sie zgadza, a i tinta bywa przesunieta...
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 05-02-2009 o 12:39

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    fama glosi ze najbardziej neutralny jest dx2-mode II
    Tyle, że fafniak pyta o NEF, a nie jpg

  5. #5

    Domyślnie

    no ale przeciez o nefach mowimy

    jakis profil kolorystyczny trzeba temu nefowi nadac

    wiec maja tandem ACR/LR ma do wyboru albo camera raw default, albo ktorys odpowiadajacy temu z puszek, a z tych najbardziej neutralny jest jak fama glosi dx2 mode II

  6. #6

    Domyślnie

    d2x mode II uscislajac.

  7. #7

    Domyślnie

    ja robie tak , cykam w d2x mode II ( najwierniejszy jak dla mnie ) , potem przegladam w View NX -> Convert to Tiff 16bit i juz
    z tym ze ja uzywam d300 ... ale mysle ze to to samo bedize
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  8. #8

    Domyślnie

    sote - realnie to musialbym sciagnac do studia rozne kolorowe ubranka itp. i zrobic probe.
    biorac pod uwage czas potrzebny na to (studia nei mam "pod reka") zadaje pytanie - ale widze ze odpowiedzi dosc niewiele

  9. #9

    Domyślnie

    odpowiedzi niewiele kolego fafniak bo zadajesz pytania na poziomie sześciu cyfr które dziś będą w lotto. Wiemy jakie cyfry są w maszynie, wiemy ile będzie wylosowanych i nawet wiemy jakie jest prawdopodobieństwo ich wylosowania. Tak samo trzeba losować dla ciebie odpowiedzi. A ustawianie na "słoneczko" i takie podpowiedzi nic nikomu nie mówią. Nie wiemy jaka barwa światła w studio, jakie tła, jakie artykuły... mamy zgadywać??

    Musisz pójść do studia, zrobic próbne zdjęcia i będziesz miał wszystko jasne. Skoro robisz packshooty to wiesz czego oczekujesz od siebie. Weź laptopa, pójdź do studia i zrób kilka prób i na bierząco sobie zapisuj ustawienia.
    Tyle ode mnie
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  10. #10

    Domyślnie

    thor88 - mam wrazenie ze jednak niechcialo ci sie doczytac dokladnie tego co napisalem. Oprocz "sloneczka" dopisalem wyraznie 5600 K
    tlo jest nieistotne a co do artykulow - wiernosc barwowa zalezy od produktu ?
    Ja zadaje pytanie nie o stosowaeni temp. barwowej tylko o wstepne ustawania aparatu (stosowac profil jakis ktory zostanie odczytany przez capture NX - ? )lub czy nalezy dobrac jakis profil w lightroomie przy wywolywaniu.
    Faktem jest ze nie napisalem ze sa to lampy blyskowe ale z temp. barwowej o ktroej wspomnialem mozna domyslic sie ze chodzi o swiatlo dzienne.
    Faktem jest ze moga byc to lampy HMI ale nie sadze zeby dla calego procesu robilo to ew. roznice w sposobie pracy.

    acha - jezeli wpadlbys na forum pentaxa to zaproponowalbym ci taki system wywolywania jak napisalem w pierwszym poscie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •