Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Plecak czy torba ?

    Witam, co mogli byście mi doradzić ?
    Chciał bym tam zapakować swojego Nikona D60 z 18-200 i lampą SB600 ?
    Cena tak do 100 zl.
    Nie chodzi mi o suche linki tylko żeby ktoś z własnego doświadczenia mi doradził.

  2. #2

    Domyślnie

    Do 100zł to nie jestem pewien czy się zmieścisz, ale bardzo polecam SlingShot 100/200AW. Świetny plecak, mający wiele cech torby. Dostęp do sprzętu jak w torbie, a wygoda noszenia większa. Musisz tylko zastanowić się, czy chcesz 100 czy 200. Ja do 200setki zapakowałem sb600+gorillapod+d300 z 50/1.8 i ładowarkę. Dodatkowo są 2 małe kieszenie na karty itd, i parę przegródek. Naprawdę polecam.
    D300, T12-24, N50/1.8, SB600
    Jakub Gruchot Price action Gruzja Distance learning

  3. #3

    Domyślnie

    Kup torbe nikona, taką kitową czarną, ktoś na giełdzie sprzedawał ostatnio. Zalety: na sprzęt foto i akcesoria, zmieści się tam wszystko co masz plus baterie,ładowarkę itp. Na miasto, na spacer wygodna bardzo i łatwy dostęp do sprzętu. Do 100 zł plecaka foto chyba nie kupisz..., na rower używałem zwykłego małęgo plecaka sportowego, plus bluza jako amortyzator :P . A torby nikonoskie "przytulają się" do Crumplera, stąd bardzo dobra jakość.

  4. #4

    Domyślnie

    Dołóż drugie sto i wtedy pokombinuj

  5. #5

    Domyślnie

    Powiem tak miałem przez rok torbę i więcej tego błędu nie popełnię. Bo to jest tak kupujesz torbę fajnie, pójść do parku na spacer nie ma problemu ale jak wybierasz się na dłuższa wycieczkę to ten sprzęt zaczyna tobie uwierać. A jak przychodzi co do czego to i tak nosisz torbę plus plecak na własne duperele. Jakaś mapa , woda mineralna, dokumenty itp. I wychodzi że zasuwasz z obiema rzeczami. albo co najgorsze torbę pakujesz do plecaka Tak więc warto mięć to i to. Ale ja zacząłbym od kupna plecaka. A z takich niskobudżetowych rozważyłbym SafePaq BP2 kosztuje coś koło 120zl.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariobor Zobacz posta
    Powiem tak miałem przez rok torbę i więcej tego błędu nie popełnię. (...)
    Witam,
    zgadzam się w pełni.
    Plecak - i tylko plecak.
    Torba jest dobra tylko do wnętrz - jeżeli zamierzasz z nią fotografować np. śluby etc.,
    kiedy nie musisz się z nią zbyt długo przemieszczać, że tak powiem.
    Ale plecak gdy go położysz nie jest od niej aż tak bardzo mniej funkcjonalny.

    Nie chcę wydawać autorytatywnych opinii - jaki, bo aż tak wielu ich nie miałem.
    Jeślibyś zdecydował się dołożyć drugie 100zł to polecam jakiegoś niedużego Tamraca,
    na pewno nie będziesz zawiedziony.

    Pozdrawiam,
    Art
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko wydaje mi sie że za torbą przemawia szybszy dostęp do niej niż do plecaka, bo z nim to jest tak że trzeba go zdjąć i rozpakować a czasem w fotografii chodzi o ten moment chwili.

  8. #8

    Domyślnie

    Moje doświadczenie w tej kwestii jest takie jak zaprezentowałem powyżej. Oczywiście torba daje ten szybszy dostęp ale czy jest tak wygodna w noszeniu jak plecak? Może się i tak okazać że wyjęcie z torby będzie trwało zbyt długo żeby coś uwiecznić na zdjęciu. Dlatego jeśli poluje na jakiś strzał lub robię jakąś całą serie zdjęć to wole mieć aparat na szyi lub ewentualnie nieść na ramieniu tak by był dostępny niczym odbezpieczony karabin maszynowy Decyzja należy do ciebie sam powinieneś poczuć co ci jest potrzebne.

  9. #9

    Domyślnie

    A co byście powiedzieli np na coś takiego ?:
    Ze względu na kupno sb600 nie dysponuje za dużymi funduszami i nie chciał bym zapłacić wiele.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Ymanuel
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alex004 Zobacz posta
    A co byście powiedzieli np na coś takiego ?:
    Na pewno tanie xD

    Cytat Zamieszczone przez mariobor
    Powiem tak miałem przez rok torbę i więcej tego błędu nie popełnię. Bo to jest tak kupujesz torbę fajnie, pójść do parku na spacer nie ma problemu ale jak wybierasz się na dłuższa wycieczkę to ten sprzęt zaczyna tobie uwierać.
    Z pierwszym zdaniem się nie zgadzam, z drugim już tak. Rada: po co Ci torba/plecak? Odpowiadając na to (jakże uniwersalne na forum) pytanie, będziesz się mógł zdecydować na konkretną rzecz. Od października chodzę z torbą Soligor'a (nie mam pojęcia jaki model, ile kosztuje, ale jest wielkości hmmm =] no nie wiem czego.. xD mieści się aparat z 50'tką, czołówka, kable, ładowarka, filtry i mam jeszcze miesce na dodatkowy słoik - noszę ją wszędzie gdzie noszę aparat - codziennie na zajęcia, na kilku wyprawach pieszych (m.in. Tatry) była, raz na rowerze.. i się świetnie czuję, mimo czasem ogromnego plecaka z tyłu. Że ciąży/uwiera? No będzie ważyło dokładnie tyle ile w pleacku czy na ramieniu czy w kieszeni czy na szyji, jak uwiera to popraw.. a masz mimo wsio lepszy dostęp niż z plecaka na plecach wraz z lepszą ochroną*aparatu niż nosząc go na ramieniu/szyji

    Wychodzisz łapać okazje (zdjęciową)? Torba. Często jeździsz w plener by TAM robić zdjęcia? Plecak (...i torba w nim, a potem wyciągasz ).

    Co do ceny 100zł.. hmm no... Wiesz.. Twoja decyzja w co wkładasz sprzęt..

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •