Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    a do fotografowania rajdów jaki tryb? zawsze uzywałem dynamicznego
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  2. #22

    Domyślnie

    Komuś w ogóle działa prawidłowo ten tryb dynamiczny AF w D90 ?
    U mnie po ustawieniu ostrości na obiekcie, jak obiekt się poruszy lub przekadruje to ostrość jest tracona...
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  3. #23

    Domyślnie

    Hmm wedlug mnie toto dziala Tzn ja robilem sobie testy na wolno przesuwajacych sie obiektach - na poczatku to byla moja zona chodzaca po pokoju - i calkiem sobie te AF 3D radzial. Nie wiem jak by to bylo w przypadku np takiego kota, smigajacego po mieszkaniu. W wolnej chwili tez przetestuje.
    We wczesniejszych postach, padlo stwierdzenie, ze to trzeba wyczuc i nauczyc sie korzystania z 3D i ja sie pod tym podpisuje obiema rekami.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nigel Zobacz posta
    Hmm wedlug mnie toto dziala Tzn ja robilem sobie testy na wolno przesuwajacych sie obiektach - na poczatku to byla moja zona chodzaca po pokoju - i calkiem sobie te AF 3D radzial. Nie wiem jak by to bylo w przypadku np takiego kota, smigajacego po mieszkaniu. W wolnej chwili tez przetestuje.
    We wczesniejszych postach, padlo stwierdzenie, ze to trzeba wyczuc i nauczyc sie korzystania z 3D i ja sie pod tym podpisuje obiema rekami.
    Teraz pytałem o AF dynamiczny a nie śledzenie 3D. W instrukcji napisane jest w opisie dynamicznego, że W trybach autofokusa AF-A i AF-C użytkownik ręcznie wybiera punkt ostrości, ale jeśli obiekt na chwilę opuści wybrany punkt ostrości, ostrość będzie ustawiana automatycznie w oparciu o informacje z sąsiadujących punktów ostrości. Zastanawia mnie to sformułowanie, że jeśli obiekt na chwilęopuści wybrany punkt. Wskazywałoby to na to, że to tylko działa, jeśli obiekt opuści na chwilę punkt i powróci z powrotem do punktu AF.
    Jakąś drobną różnicę pomiędzy ustawieniem AF-C+dynamiczny a AF-C+pojedynczy widzę i polega ona na tym, że w przypadku AF-C+pojedynczy jeśli obiekt opuści punkt AF to ostrość ustawiana jest od razu na inny obiekt, który znajduje się w tym punkcie AF. Natomiast przy ustawieniu AF-C+dynamiczny, jeśli obiekt opuści na chwilę (ułamek sekundy) punkt AF to ostrość jest "zablokowana" ale nie zmienia się jeśli obiekt się przybliżył lub oddalił. Jeśli obiekt opuści na dłuzej punkt AF to ostrość jest ustawiana na innym obiekcie w punkcie AF (podobnie jak w AF-C+pojedynczy).
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  5. #25

    Domyślnie

    Dziś na spacerze w lesie próbowałam uchwycić biegającego psa w AF 3D i efekty jak na razie niezadowalające. Mógłby ktoś opublikować jakąś serię zrobioną za pomocą 3D albo dynamicznego? Chciałabym zobaczyć, jakie rezultaty można osiągnąć po nabraniu wprawy w użytkowaniu w/w trybów.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •