Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Adapter pcmcia do karty compactflash

    Czy ktoś używa bądź używał takiego ustrojstwa http://allegro.pl/item513085563_adap...sh_typ_ii.html. I czy transfer będzie szybszy niż przez kabel USB??
    Ostatnio edytowane przez juggler ; 28-12-2008 o 16:32

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mierzyłem czasów, ale takie urządzenie wpinane przez pcimcię mam, i z moich obserwacji wynika że działa to szybciej niż USB1.1, i wolniej niż USB2.0
    W obu przypadkach bardziej obciąża komputer - na czas transferu zwykle znajduję sobię jakieś niekomputerowe zajęcie, bo się biedne laptoki dławią.

    Nie potrafię powiedzieć czy polecam :]

  3. #3
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Miałem jakieś nołnejmowe gówno na PCMCIA. 2GB zgrywałem w 30 minut.

  4. #4

    Domyślnie

    No to chyba w porównaniu z USB to prawie jak USB1.1...
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem i mam cos takiego. Niestety mój laptop to PIII z usb 1.1 , predkość nieco szybsza niż czytnik na USB. Przydaje się w momencie, kiedy laptop ma 1 wyjście usb. Jeżeli ma USB 2.0 , to sugeruję zakup dobrego czytnika , np Sandisk Extreme.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  6. #6

    Domyślnie

    Mam coś takiego, ale faktycznie szybkość jest marna ( kiedyś tego nie zauważałem ) w porównaniu z USB2.0, a do tego blokuje slot w którym zdecydowanie bardziej użyteczny jest modem.

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    Chyba jedyną zaletą jest to, że na stałe siedzi sobie w notebooku. Nie trzeba pamiętać o kablach, o dodatkowych czytnikach, itp. Krótko mówiąc, w nagłych sytuacjach jest pod ręką i tyle.

  8. #8

    Domyślnie

    a jak ma się sytuacja z takim czytnikiem ale na nowe złącze? Nazywa się to chyba Express Card.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Chyba jedyną zaletą jest to, że na stałe siedzi sobie w notebooku. Nie trzeba pamiętać o kablach, o dodatkowych czytnikach, itp. Krótko mówiąc, w nagłych sytuacjach jest pod ręką i tyle.
    Dlatego mam na stałe w laptopie Sandisk Ultra PCIMCIA adapter mimo, że w porównaniu z zewnetrznym czytnikiem Sandiskowym wolniutkie... gdzieś się doszperałem, że przyczyna leży w fakcie, że jest to ata i tylko w trybie pio działa, a nie dma.

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  10. #10

    Domyślnie

    Zapomnij o czytniku kart na PCMCIA, szkoda czasu i nerwów. Transfer jest tragicznie powolny.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •