Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: ustawienia d80

  1. #1
    tjgsm
    Gość

    Domyślnie ustawienia d80

    witam . mialem wczesniej d40 i robiłem fotki na trubie auto ( powiedzmy że inne -czarna magia) zdjęcia jak na moje nie fachowe oko ok , zrobiłem pare wydruków na formacie a4 i było ok ładne ostre itp. Zmieniłem aparat na d80 18-55 i zaczeły się problemy ze zdjęciami np. w trybie auto ( d40 - ok , d80 za ciemne , nie wyrazne - jakeś bez mydła .
    ktoś mądry mi powiedział że d40 to amator i auto ma ustawione bardzo dobrze - co by się potwierdzało , a d80 na auto to tylko podstawa aparatu a dopiero w ust. A.S.P.M to dopiero jest oki . mam pare pytań odnośnie ust. tego apar. ja by ktoś mo mógł pomóc to z góry dziękuje najlepiej jakiś mail albo nr.tel bo za duzo pisania .pozdrawi

    chyba że sa na trybie P jakieś podstawowe ust . to proszę o info .

  2. #2

    Domyślnie

    Korzystanie z trybu zielonego jest swego rodzaju świętokradztwem i jeśli już musisz korzystaj z P. To takie AUTO tylko, że z możliwością gmerania we wszystkich funkcjach. Nigdy nie korzystałem z AUTO, więc nie wypowiem się czy jest lepszy czy gorszy od tego w D40. Proponuję poczytać w instrukcji o trybach P,S,A,M i będziesz wiedział wszystko. Najczęściej robię na A i M. Czasem S. Reszta mogłaby nie istnieć.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rozumiem, mówisz że tryby inne niż zielony to czarna magia, tak? to w takim razie po co kupowałeś lustro? : D

  4. #4

    Domyślnie

    A można wiedzieć co cię skusiło na taka przesiadkę?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eskade1 Zobacz posta
    Nie rozumiem, mówisz że tryby inne niż zielony to czarna magia, tak? to w takim razie po co kupowałeś lustro? : D
    Cytat Zamieszczone przez mariobor Zobacz posta
    A można wiedzieć co cię skusiło na taka przesiadkę?
    To wszystko przez to Forum Nikona, wypisujecie jakie Nikon robi super lustrzanki - no i

  6. #6

    Domyślnie

    Na początek naucz się trybu A i zapanuj nad przysłoną (no najpierw jest jeszcze P, ale to jest poprostu Auto z możliwością wprowadzenia ISO itp. - to powinieneś ogarnąć w pięć minut).

    I jeszcze jedno pytanie - podobnie, jak mariobora ciekawi mnie, dlaczego przesiadłeś się z D40?
    Pozdrawiam,
    Paweł
    D80 + N18-70 + N70-300 VR + N50/1.8

  7. #7
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Mam jedną radę - wróć do Nikona D40.

  8. #8

    Domyślnie

    albo do studiowania podstaw fotografii i obslugi sprzetu.
    A zeby nie bylo, ze nic nie wnioslem do tematu, to polece Ci, moim zwyczajem i tradycyjnie, to:
    http://nikon.org.pl/search.php
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  9. #9

    Domyślnie

    to jest to co napisalem w jednym ze swoich poprzednich postow, ceny lustrzanek cyfrowych ida tak w dol ze ma je zwykly szarak nie majacy pojecia o przyslonie i czasie naswietlania - dobrze ze nie reklamuja aparatow w serwisie (chociaz sadze ze to kwestia czasu)
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  10. #10

    Domyślnie

    nic ci nie zastąpi instrukcji obsługi ... dużo czytać i robić zdjęcia(albo na odwrót...)a o zielonym trybie zapomnij i już!
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •