Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie d70s - nie zamyka się flesz...

    Tak, jak w temacie: Nie zamyka się lampa w mojej maszynie...Lampa działała i po prostu postanowiła się nie zamknąć...
    Jak przytrzymuję lampę palcem i wciskam spust - słychać kliknięcie, które powoduje otwarcie się lampy ale nie da jej się zamknąć...
    Poza tym, ampa błyska bez zarzutów - takie są objawy.

    To wg mnie raczej jakieś mechaniczne uszkodzenie i wiem, że nikt z was nic mi nie pomoże - jedynie serwis wchodzi w grę...Ale piszę, bo może ktoś z was miał podobny problem.


  2. #2

    Domyślnie

    ja tak kiedys mialem ale w calkiem innym aparacie. Tam pod lampa jest taki bolec ktory zatrzaskuje lampe i dociska. Pewnie sie poluzowal albo cos...poszperajtroche w body i bedzie git 5 minut roboty

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar qczman
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Wawa-Stare Bemowo
    Posty
    235

    Domyślnie

    Z tego co pamietam to standardowo lampa jest ustawiana na auto w trbie auto.
    Ten tryb jest o tyle dziwny, ze niezaleznie od ilosci swiatla lampa jest zawsze podnoszona.
    Wiec jezeli pstrykasz w tym trybie to nacisnij przycisk lampy i ja wylacz.
    Facebook // www.qczman.pl - kiedys zaktualizuje

  4. #4

    Domyślnie

    qczman, dzięki za rady ale to nie to: lampa się nie zamyka - to jest problem a nie to, że otwiera się automatycznie.

  5. #5

    Domyślnie

    masz uszkodzony zaczep, sprobuj delikatnie go grzebnać, moze rzeczywiscie gdzies przeskoczyl...
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  6. #6

    Domyślnie

    Usterka okazało się banalna, jednak nadal nie usunięta: faktycznie: coś stało się albo z zaczepem, albo z lampą...lampę trzeba docisnąć mocniej palcem(dosłosnie jakieś tam małe części milimetra) i zaskakuje.
    Dziś dzwoniłem do sklepu, w którym kupowałem aparat...Gościu od razu powiedział, że jak z tą usterką da się żyć i chcę mieć aparat w wakacje, to lepiej oddać go po wakacjech bo po prostu serwis nikona to jakaś paranoja - bez względu na uszkodzenie minimum miesiąc poczekam...To ma być serwis...??

    [ Dodano: Czw 13 Lip, 2006 ]
    Usterka została usunięta domowym sposobem
    W lampie po otwarciu widoczne są dwie dziurki: jedna w kształcie prostokąta, w którąwchodzi haczyk i druga okrągła, w której znajduje się śrubka.
    Potrzebny jest malutki ampul, żeby ta śrubkę podkręcić...Nie wiem, czy to śrubka służąca do tego typu regulacji czy po prostu śrubka skrecająca lampę do kupy...w każdym razie domowym sposobem usunąłem(a dokładnie mój kumpel) całe zło w parę minut i mam aparat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •