Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Światło ciągłe do portretu

    Od pewnego czasu pojawiają się rożne "profesjonalne" wynalazki do studia - światło ciągle. Np. http://www.allegro.pl/item488784744_...x_60x80cm.html
    Czy coś takiego nadaje się do studia - chodzi o portrety?
    D300 + N24-70/f2.8 + SB-800 + chęci i zapał

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    za 1400 zł kupować namiastkę lampy błyskowej????
    Za 800 zł kupisz lampę 400 WS z podziałem mocy do 1/32 (6 przysłon) z wentylatorkiem itp. To wiele więcej i wiele lepszego jakościowo światła. Nie ma o czym mówić.
    Może to kupią ci co się boją błysku albo potrzebują do Video.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    wiesz
    nie do wszystkiego blysk sie niestety nadaje.
    pewne materialy fotograficzne wielkoformatowe w ogole nie reaguja ba swiatlo blyskowe. ja na przyklad uzywam takich. niektorzy nieprofesjonalni modele nie znosza blysku - starsze osoby, dzieci, a takze na przyklad biurwy. osdetek zdjec z mrugnieciem lub grymasem jest tak duzy ze sie nie oplaca bawic szczegolnie na przyklad na materiale 4x5 cali czy srednim formacie.

    blysk jest fajny ale nie zawsze uzywalny. niestety

    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    wiesz
    nie do wszystkiego blysk sie niestety nadaje.
    blysk jest fajny ale nie zawsze uzywalny. niestety
    OK, sam to napisałem, np Video

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    pewne materialy fotograficzne wielkoformatowe w ogole nie reaguja ba swiatlo blyskowe. ja na przyklad uzywam takich.
    a to mnie zaciekawiłeś - jakie? Sam używałem 4x5 cala, cięte i to były te same emulsje co na MF czy mały obrazek. MF nadal czasami używam. Na błysku i z dobrymi efektami.

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    niektorzy nieprofesjonalni modele nie znosza blysku - starsze osoby, dzieci, a takze na przyklad biurwy. osdetek zdjec z mrugnieciem lub grymasem jest tak duzy ze sie nie oplaca bawic szczegolnie na przyklad na materiale 4x5 cali czy srednim formacie.
    1. sądzisz że pytający o te lampy (zapewne zaczynający przygodę z fot. studyjną) będzie pracował na 4x5 cala czy MF?
    2. fakt, że niektórzy nie lubią błysku, ale studyjne lampy nie mają przedbłysków i to wychodzi na plus, odsetek zdjęć z zamkniętymi oczami jest mniejszy niż gdy się pracuje na Sb800 itp.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Są jeszcze zalety innego rodzaju. Na przykład oświetlone krople wody spdają z góry na dół, a nie odwrotnie.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    rabijki, piszesz o zamknietych oczach przy blysku. a przy ciaglym oczy sa zazwyczaj przymrużone.
    podpis niezgodny z regulaminem

  7. #7

    Domyślnie

    1. co do materialow nie reagujacych na blysk - skoro zaciekawilem to spiesze wyjasnic - na przyklad wszytskie techniki oparte o mokry kollodion - kolodium wymaga dlugiego naswietlania i blysk sie nie nadaje. jest tych technik troche - nie ma sensu wchodzic w szczegoly na tym etapie.

    2. nie chodzi o przedblyski ale o dawke swiatla przy lampie blyskowej. ilosc momentow gdy niepro model mowil przepraszam lub k... znow mrugnalem byl zbyt duzy jak na mnie.

    3. jakie mruzenie przy ciaglym swietle? o jakim swietle mowisz bo ja o fluo ktore nie daje takiego efektu. stawialem plaszczyzne przy samym dziobie modela i efektu mruzenia nie ma. (mruzenie to nie to samo co mrugniecie

    4. niepro model po wstepnym ustawieniu swiatla juz nie ma zmian w jego dawce. to duza zaleta. przewidywalnosc zachowania


    nie chce napisac ze swiatlo blyskowe jest zle. w wielu przypadkach lepsze od ciaglego w kilku gorsze. chcialem jedynie wypisac konkretne przyklady ktore wedlug mnie przemawiaja za sensownoscia ciaglego.

    pozdro
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    o w morde - jeszcze swiatlo na pseudo energooszczednych zarowkach = to tak trzyma temperature barwowa ze szoda gadac, do tego nieciagle pasmo emisyjne (swietlowka 5700K ma wygladac na bialo a nie swiecic na bialo - a to roznica) oraz spora emisja UV - zolta geba i fioletowe naczynia krwionosne - no bajka

    do ciaglego to raczej metalhalogeny - na allegro jest tego sporo tylko trzeba szukac .... w dziale akwarystycznym
    palnik kolo 30zl do tego przetwornica

    nalezy pamietac o wentylacji softboxa - obawiam sie ze taniocha z chin (i nie tylko)
    moze sie zaczac topic - chyba ze ktos rabnie gacie metalizowane strazakowi i z tego uszyje SB hehe

    w zarowym specjalizuej sie photoflex - glowki halogenowe 150-2kW i SB z otworami wentylacyjnymi


    dobre byly by lampy SHP/UHP z projektorow LCD - ale to droga zabawa i nieco problem z temperatura (male palniki generuja takie temperatury ze potrafi wytopic drut 0,8 stalowy ktory uzyelem do zastapienia przepalonej elektrody - drut w odleglosci 3mm od banki palnika ! - dodatkowo problemem jest chlodzenie - strumien powietrza ktory przelatuje w projektorze (min 3 wentylatory) starczy zeby rozwiac wlos modelce

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam z funsports
    freepers u mnie polegl gdy otrzymalem aluminiowa walizke ktora okazala sie byc wykonana z plyty do robienia plecow mebli. nigdy bym sie nie zorientowal gdyby nie przyjechala rozwalona
    wiem jedno - nigdy tam nic nie kupie.
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    tak OT - wszyskie walizki i kufry sa zrobione z dykty oklejonej gladka lub ryflowana folia alu

    jak chesz porzadne walizki lub kufry to trzeba sobie zamowic w firmach ktore robia kufry transportowe np do sprzetu estradowego - wtedy zamiast dykty daje sie sklejke 6-10 lub nawet 18mm i taki kufer jest nie do rozbicia - tylko wazy to 3 tony - dlatego ma kolka i uchwyty coby 4 chlopa moglo to taszczyc

    to co dostales to takei nieco trwalsze pudelko kartonowe - to zebys mial gdzie przechowywac i nie pogniotlo sie w szafie
    ew mozesz zapakowac do auta i szpan u klienta zrobic - pod warunkem ze nie rzucasz ta walizka i nie przygniatasz jej czyms ciezkim i twardym (rysuje powierzchnie)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •