Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Tamron 17-50 VS. Tamron 28-75

    Witam!!! chciałbym się zapytać, które z tych dwóch szkieł jest lepsze pod względem optycznym, wykończeniem.. wiem, że zarówno w jednym jak i drugim może wystąpić FF/Bf.. interesują mnie pod względem fotografii ślubnej.. jeśli chodzi o brak szerokiego kąta w 28-75 to można go zastąpić panoramamakerem bardzo proszę o radę osoby korzystające zarówno z jednego jak i drugiego szkła.. cena jest praktycznie taka sama..

  2. #2

    Domyślnie

    kiedys mialem 17-50. Budowa calkiem ok, bez rewelacji. Dosc szybko sprzedalem, bo slabo gadal z moja puszka. Do tego dosc dupny bokeh... Za to w 28-75 bokeh jest duzo ladniejszy, a i jak dla mnie ogniskowe duzo bardziej przydatne. Polecam wlasnie 28-75

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem oba te obiektywy, najpierw 28-75, teraz 17-50 bo ten zakres bardziej jest mi potrzebny. Polecam oba więc kwestia wyboru tkwi w potrzebnych ogniskowych. 28-75 może mieć lepszy bokeh na końcu, ale to wynika raczej z większej ogniskowej, dla mnie jako jedyny i podstawowy obiektyw był za wąski...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli nie focisz pejzazy to 28-75, ewentualnie - tak jak piszesz - panorama. Do fotografowania ludzi zdecydowanie 28-75.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem oba, ale zrezygnowałem z 17-50 na rzecz zestawu Sigma 10-20 + Tamron 28-75. Niestety miałem wersję z silnikiem (Micro Motor), która ustawiała ostrośc wolniej niż 28-75 bez silnika. Nie wiem, czy tak było w moim egzemplarzu, czy to reguła.
    Jeśli nie robicz zdjęć "widoczków" to zdecydowanie lepszym wyborem jest 28-75, ponieważ na DX bije 17-50 na głowę jakością optyczną - został stworzony pod pełną klatkę, zatem na DX-ie pracuje środek szkła, gdzie zawsze jest lepiej niż na brzegach.
    Nie mówię tu o ostrości, bo jest podobnie w obu szkłach, ale:
    - winietowania praktycznie nie ma,
    - aberracji chromatycznej nie zauważysz,
    - bokeh jest naprawdę fajny.
    Oczywiście 28-75 nie da Ci szerokiego kąta i to jest jego poważna wada.
    Marcin
    S5Pro, N50/1.8, S10-20/4-5.6, T28-75/2.8, S70-200/2.8, SB-600, Lowepro 650AW, Tamrac Adventure 7

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawe jak 28-75 sprawuje sie na D700 np...?

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem obydwa (17-50 jeszcze mam), jeżeli miałbym któryś polecać do fotografi ślubnej to jak najbardziej 17-50,z 28-75 może być czasami za wąsko,np. w domu u młodej z tyłu ściana i panoramowaniem nic nie zdziałasz albo trzeba objąć grupę kilku osób.Pod względem optycznym podobne (choć bokech faktycznie jakby ładniejszy w 28-75),na 2.8 ostrzejszy (niewiele,ale zawsze) 17-50 i jeszcze jedna rzecz: AF w ciemniejszych miejscach lepszy w 17-50,w 28-75 zdarzało się,że potrafił czasami "przejechać" cały zakres zanim trafił.Ale do portretów np.75 mm jak ulał!
    D300s,T17-50,SB-800

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spinner Zobacz posta
    Ciekawe jak 28-75 sprawuje sie na D700 np...?
    po kilku pierwszych strzalach moge powiedziec, ze bardzo dobrze

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spinner Zobacz posta
    Ciekawe jak 28-75 sprawuje sie na D700 np...?

    Pzdr
    Spinner
    Ja swojego 3 miesięcznego odsprzedałem forumowemu koledze i on właśnie przy mnie podpiął go pod swojego D700 i powiem szczerze, że dopiero wtedy to szkło pokazało pełnię swoich możliwości, przede wszystkim ostrość!
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •