Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: jesienne kaczki

  1. #1

    Wink jesienne kaczki

    Proszę o pomoc...
    Co zrobić, żeby dobrze wyszły takie foty?
    _________________
    nikon D40, obiektyw Sigma DG 70-300mm

    1.
    2.
    3.

  2. #2

    Domyślnie

    strzelaj w serii, jedno na 100 będzie idealne
    +D300 | +N18-200 f/3.5-5.6G | -N50 f/1.8D | -N50 f/1.4G | +SB-900 | +BC-900

  3. #3

    Domyślnie

    wszystkie nie ostre,tragiczna perspektywa

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henryk Janowski Zobacz posta
    wszystkie nie ostre,tragiczna perspektywa
    Nikt nie stara się nawet zaprzeczyć, że są nieostre. To fakt - są nawet bardzo nieostre. Nie radzę sobie jeszcze najlepiej z manualem a ten zestaw nie ma auto.
    Stąd też moje pytanie, jak robić by to poprawić. A w zasadzie jak ustawiać światło, bo wyostrzanie obiektywem to już chyba tylko kwestia oka i ręki.
    Co do perspektywy to z mostku 2 metry powyżej kaczek to innej raczej nie uzyskam

  5. #5

    Domyślnie

    Przy takim ruchu to raczej szybszy czas migawki by się przydał. Zamroź te kaczki i powinno być dobrze.

  6. #6

    Domyślnie

    musisz poczekac na wiecej swiatla,podniesc iso ,mniej przymknac przyslone...aby .uzyskac lepsze czasy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez truman20 Zobacz posta
    Przy takim ruchu to raczej szybszy czas migawki by się przydał. Zamroź te kaczki i powinno być dobrze.
    Zdecydowanie tak. 1/80 sekundy to stanowczo za długo aby uzyskać zadowalający efekt przy tak dynamicznej scenie. Krótszy czas możesz osiągnąć przez wyższe ISO, ale wtedy pojawią się szumy. Lepszym, lecz droższym sposobem jest jaśniejszy obiektyw.
    LED ZEPPELIN

  8. #8
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    maleństwo - podejrzałem sobie Exify i każde pokazane tu zdjęcie masz zrobione z czasem 1/80sek, przysłonie f4.2 przy ogniskowej 110mm.
    Aby zdjęcie nie było rozmyte powinnaś zastosować czasy od 1/160sek lub krótsze (przy tej ogniskowej 110mm).
    Wg wzoru: odwrotność ogniskowej razy crop. Czyli 110 x 1,5. Weź pod uwagę, że przy ruchliwych obiektach lepiej jest ustawić czas jeszcze krótszy.

    Ja bym na Twoim miejscu podniósł ISO do 400 czy też 800 (masz rezerwę, bo tu jest ISO200) i ustawił czas 1/200sek. Oczywiście w trybie S.

    Powodzenia


    edit

    Nikonozaur - w tym przypadku statyw nie pomoże. To kaczki latają, nie ręka fotografa

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Nikonozaur - w tym przypadku statyw nie pomoże. To kaczki latają, nie ręka fotografa
    Wytrzeszczam gały jak mogę i nie dostrzegam wzmianki o statywie w moim poście...
    LED ZEPPELIN

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc.
    Jak tylko pogoda się utrzyma i znajdę trochę czasu w środku dnia, postaram się popracować nad kaczuchami.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •