Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: D700 ustawienia

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Warszawa/Puławy
    Posty
    181

    Domyślnie D700 ustawienia

    Pytanie dotyczy D700 ale zakładam że w D300 D3 też tak jest.
    Otóż chciałem włączyć sobie aby poruszać się po menu i przewijać zdjęcia można było także pokrętłami pomocniczymi (migawka i przesłona) i włączyłem sobie to. Działa ale zaraz po zrobieniu zdjęcia wtedy dy jest ono na podglądzie i nie odrywam oka od aparatu tylko chce zmienić ekspozycję to kręcąc pokrętłami pomocniczymi przewijam sobie zdjącia a nie mieniam przysłony/migawki.
    Jedyne co mi pozostało to wyłączenie tej funkcji - chociaż w Fuji S5 działa ona całkowicie poprawnie. Tak jak w każdym Canonie z pokrętłem z tyłu.
    Czy ktoś wie jak da się ominąć ten problem. Tylko nie piszcie że można sobie delikatnie przycisnąć przycisk migawki i będzie ok - bo w trakcje pokazów , występów i w ogóle pracy taka opcja nie wchodzi w grę.

  2. #2

    Domyślnie

    Wyłącz podgląd zdjęcia po jego wykonaniu.

  3. #3

    Domyślnie

    A może po prostu wyłączysz podgląd zdjęcia.

    Edit: Bonthyc o min. szybszy ech
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Warszawa/Puławy
    Posty
    181

    Domyślnie

    no to chyba się trochę mija z celem, bo czasami dobrze jest zerknąć na to co się zrobiło. Czyli rozumiem, że ten typ tak ma ??

  5. #5
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonAlberto Zobacz posta
    no to chyba się trochę mija z celem, bo czasami dobrze jest zerknąć na to co się zrobiło. Czyli rozumiem, że ten typ tak ma ??
    Jezeli czasami, to wystarczy nacisnac taki przycisk na obudowie, taki z trojkatem skierowanym w prawo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •