Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie odwrotne mocowanie

    http://www.allegro.pl/item449532308_..._mm_f_vat.html

    Jeśli mam N 50 1,8 i do niego zamontuję odwrotnie zamontowaną manualną 50 to czy będę miał pomiar światła i AF ?? ( mam jeszcze 35 jak by efekty miały być lepsze )

    Poszukałem trochę i dowiedziałem się :

    Od odwrotnego mocowania obiektywu na obiektywie może się pogiąć obiektyw.
    Lepszą skalę odwzorowywaniu uzyskuje się na mniejszych ogniskowych
    Ostatnio edytowane przez oscyp33 ; 30-09-2008 o 21:54


  2. #2

    Domyślnie

    [QUOTE=oscyp33;909576Jeśli mam N 50 1,8 i do niego zamontuję odwrotnie zamontowaną manualną 50 to czy będę miał pomiar światła i AF ??[/QUOTE]

    1. pomiar światła - skąd aparat miałby wiedzieć, jaka przysłona jest ustawiona na tym obiektywie zamocowanym odrotnie? Odp: NIE
    2. AF - jak by to miało być robione? Odp. NIE
    Mamiya + Sony

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Będzie i pomiar i AF :P
    Aparat wie, jaka jest przysłona, bo 50/1.8 przekazuje informację o przysłonie, a ta z drugiego ob. jest mu do niczego nie potrzebna do pomiaru. AF też działa, ale i tak go wyłączysz zanim zrobisz 1 zdjęcie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprycjusz Zobacz posta
    Będzie i pomiar i AF :P
    Aparat wie, jaka jest przysłona, bo 50/1.8 przekazuje informację o przysłonie, a ta z drugiego ob. jest mu do niczego nie potrzebna do pomiaru. AF też działa, ale i tak go wyłączysz zanim zrobisz 1 zdjęcie.
    a możesz mi wyjaśnić, jak działa AF? bo jeśli na obiektywie zamocowanym tyłem skręcę pierścień ostrości albo na minimum albo na nieskończoność to chyba będzie różnica, a AF aparatu nic na to nie pomoże

    z tym pomiarem światła to chyba faktycznie nie miałem racji (mea culpa), ale nadal podtrzymuję zdanie, że AF nie będzie poprawnie ustawiany.
    Ostatnio edytowane przez kh29228 ; 02-10-2008 o 23:03
    Mamiya + Sony

  6. #6

    Domyślnie

    w takiej konfiguracji będziesz miał przede wszystkim potężną winietę gratis
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    w takiej konfiguracji będziesz miał przede wszystkim potężną winietę gratis

    mniej więcej taką




    d40x + odwórcony kit ( na pieścieniu, ale próbowałe i z przyłożeniem) ma 55 mm
    Ostatnio edytowane przez rastula ; 03-10-2008 o 12:56
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rastula Zobacz posta
    mniej więcej taką




    d40x + odwórcony kit ( na pieścieniu, ale próbowałe i z przyłożeniem) ma 55 mm
    nie ja myślałem że dam N50 a do tego manualne szkło bo z tego co rozumiem to ty miałeś tylko jedno szkło i dałeś takie przejście z gwintu na bagnet a ja che adapter gwint gwint 49/52


  9. #9

    Domyślnie

    tak jak mówisz

    nie doczytałem, wybacz
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  10. #10

    Domyślnie

    ok nic się nie stało próbuje tylko dojść czy też będzie taka winieta


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •