Close

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 128
  1. #101
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekmarysienka Zobacz posta
    Właśnie! Wychodzi na to, że ta Leica wcale zbyt duża nie jest! Mniejsza nawet od D3, spokojnie da się używać w terenie!
    Sobie nie żartuj. Jak może być mniejsza od D3? Może tylko na wysokość, bo D3 ma wbudowanego gripa.

  2. #102
    Oszczędny w słowach Awatar ftd
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Jeżów Sudecki
    Posty
    65

    Domyślnie

    100 tysięcy za body to sporo. Jak komuś upadnie ?

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ftd Zobacz posta
    100 tysięcy za body to sporo. Jak komuś upadnie ?
    A kto bogatemu zabroni??

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Sobie nie żartuj. Jak może być mniejsza od D3? Może tylko na wysokość, bo D3 ma wbudowanego gripa.
    Nie chciałbym się sprzeczać, ale nie zdziwiłbym się gdyby całkowita objętość Leici była mniejsza od D3, a może i waga. Trochę większa szerokość, ale mniejsza wyraźnie wysokość. Różnica nie będzie duża, ale w porównaniu do obecnych średnich formatów, lub tych starszych, to jest maleństwo.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  4. #104

    Domyślnie

    Ogólnie mam wrażenie, że Leica właśnie robi to co Pentax powinien był zrobić kilka lat temu z 645D. Pewnie za kilkakrotnie większą cenę.

  5. #105

    Domyślnie

    To tak trochę podsumuję.
    Rozpędzili się zdrowo. W przyszłym roku mają pokazać pełnoklatkowe R10 z Af-em. I zapowiedzieli też, że S2 to tylko początek systemu w wersji najbardziej pro. Przewidziane są korpusy dla amatorów (czy jak to określili - miłośników).
    Paradoks tych wszystkich nowości polega chyba na tym, że tak na prawdę jest Leica z systemem S i długo długo nic. Owszem Panas coś tam skrobnął ciekawego (G1). Canon pokazał jeden aparat (50D) i kamerę video z możliwością robienia zdjęć (5D mkII), Nikon podobnie ale bardziej aparat niż kamerę (D90). Reszty nie wspomnę, bo nie bardzo jest co. No chyba że jeszcze ktoś z czymś nadzwyczajnym wyskoczy.

    Na tym tle mała firma Leica z całym swoim nowym system i nowym formatem jawi się niemal jak przełom. W fajnym małym body (wielkość zbliżona do N D700) zmieścili o 50% większą matrycę. Z wyglądu ascetyczna ale bardzo elegancka. Ma możliwość zapisywania Raw-ów i jpg-ów (co nie jest standardem w średnim formacie). Do tego zapewniają, że nowy procek (Maestro - opracowany przez Fujitsu) pozwala na ten zapis z szybkością 1.5 kl/s. Nowa matryca ma oferować znacząco niższe szumy, niż w obecnie stosowanych cyfrowych ściankach. Jak dołożyć do tego AF, pełne uszczelnienia, podwójny slot na karty (SD+CF), wyświetlacz OLED i pełen zestaw wyjść w tym HDMI to robi się na prawdę ciekawie.

    Oprócz tego 9 nowych obiektywów specjalnie zaprojektowanych do tej nowej serii. Jak mówili na konferencji - obiektywy te są tak skorygowane żeby w obrębie klatki nie były zauważalne żadne widoczne zniekształcenia czy wady optyki. Leica nie przewiduje poprawiania softowego optyki. Jak to określili - najlepsza optyka na świecie tego nie wymaga. Trzeba przyznać odważne stwierdzenie ale może mieć pokrycie w rzeczywistości. Wszystko ma być dostępne do końca pierwszej połowy przyszłego roku. Na poczatek 4 obiektywy i korpus. Kilka miesięcy później kolejne 5 szkieł. W tym kilka wyposażonych w migawkę centralną. Na konferencji mowa była o tym, że najkrótszy czas otwarcia takiej migawki będzie 1/500 albo 1/800. Jeszcze to nie jest do końca przesądzone. Oczywiście ideałem byłoby gdyby przegonili Hasia czyli 1/1000.

    Widać że Dr. Kaufmann poważnie się wziął do roboty. Zobaczymy jakie będą tego efekty. Czy się wreszcie wygrzebią z dołka w jaki popadli przez ostatnie lata. Na razie zacieśnili współpracę z Phase-One czego właśnie owocem ma być wspomniany wyżej nowy system. Na pewno mają coś czego nie ma na rynku nikt inny, a to bardzo poważny atut.


    Jeszcze dla porządku wymienię te szkła (nie wiem czy było).

    Pierwsza grupa:

    Summarit-S 70mm f/2.5 CS ASPH
    Summarit-S 35mm f/2.5 CS ASPH
    APO-Macro-Summarit-S 120mm f/2.5 CS
    APO-Elmar-S 180mm f/3.5 CS

    i druga:

    Elmarit-S 24mm f/2.8 ASPH
    APO-Tele-Elmar-S 350mm f/3.5
    Vario-Elmar-S 30-90mm f/3.5 ASPH
    Elmar-S 30mm f/3.5 Tilt-Shift
    Elmarit-S 100mm f/3.5 ASPH
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ftd Zobacz posta
    100 tysięcy za body to sporo. Jak komuś upadnie ?
    Pewnie powstaje przy kooperacji z wiodącymi firmami motoryzacyjnymi i jest wyposażony w rozbudowany system poduszek powietrznych.

    Ponadto układ poruszania lustrem, silnikiem AF i układem stabilizacji obrazu - bazujący na pewnych koncepcjach znanych z systemów kontroli trakcji oraz ESP - dynamicznie kontroluje położeniem środka ciężkosci zestawu korpus-obiektyw i zapewnia, że w trakcie upadku aparat nadal robi nieporuszone zdjęcia ostatnio wycelowanego obiektu. Jest to funkcja szczególnie przydatna dla reporterów pracujacych w warunkach ekstremalnych (wojenni, paparazzi) - podczas wyjatkowych ujęć reporterzy Ci często upuszczczaja aparat z wrażenia.


    Pozdr.,
    GSK

    D-80 | 18-135 | 50 1.8 | 85 1.8 | 2x SB-600 | Velbon | Lowepro

  7. #107

    Domyślnie

    Ja podsumuję to tak - na dzień dzisiejszy wolałbym Hasla albo Sinara. Wyjdzie duuuuużo taniej, matryca większa, a jakość na pewno zaj...., bo sam widziałem.
    Nowy Lejek wygląda bardzo fachowo i to i tamto i owo - ale cena będzie chora, matryca mała, a jakość - cholera wie jaka. Rozumiem jeszcze dla jaj wydać sporo kasy na fajny dalmierzyk (bo jest to jedyny fajny cyfrowy dalmierzyk), ale wydać majątek na niewiadomopocojakidlaczego tylko dlatego, że ma kropkę, to mz. jest to pomysł dziwny.

    Życzę Leice wyszystkiego najlepszego, ale mz. przy nieprzemyślanej polityce cenowej ten system skończy na śmietniku historii. Na rynku MF konkurencja jest spora, matryce coraz większe, a ceny maleją - tymczasem Leica wyskakuje sobie w czasach recesji jak Filip z konopii z czymś, co delikatnie mówiąc jest pod prąd - jakby przypominając casus olkowego formatu 4/3, do tego w wygórowanej cenie.

  8. #108
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 806

    Domyślnie

    Opinię mam podobną i zastanawiam się co kombinuje Nikon. Bo tu jeśli Nikon wejdzie w MX, w którym będzie konieczna nowa optyka, to sytuacja będzie analogiczna. Wojowac może najwyżej ceną.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #109

    Domyślnie

    Dostrzegam upadek entuzjazmu. Osobiście poczekałbym na oficjalne ceny i ew. dalszy rozwój systemu. Może spekulacje dot. rozwoju systemu R okażą się prawdę. Fakt, że Leica może po prostu wycenić się 'poza' rynkiem, jak to powoli ma miejsce z M8. Także obawiam się, że sam prestiż i historia marki, nie połączone z absolutną jakością i niezawodnością, na cyfrowych rynkach nie wystarczą do generowania dostatecznych profitów - na co by wskazywały dotychczasowe problemy firmy. Szczególnie, że w przypadku MF przeszłość Leici jest raczej nieznana szerszemu gronu (S1 było, hm... dość niszowym sprzętem) i nie wiem czy w przypadku standardowej, lejkowej wyceny tych produktów potencjalny, ekonomicznie myślący fotograf reklamowy/portrecista/ktokolwiek będzie wykazywał sentymenty pt. jaka to Leica historyczna firma a M-ki definitywne, i Bresson, i Salgado, i Winogrand...

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Opinię mam podobną i zastanawiam się co kombinuje Nikon. Bo tu jeśli Nikon wejdzie w MX, w którym będzie konieczna nowa optyka, to sytuacja będzie analogiczna. Wojowac może najwyżej ceną.
    Ja tez tak myślę.
    No chyba żeby się na jakimś poziomie te marki dwie dogadały, połączyły siły - znaczy Nikon może być Leice potrzebny
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •