Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzone mocowanie w kitowym obiektywie do D40. Co z tym zrobić?

    Witam

    Niestety po 2 miesiącach bezawaryjnego użytkowania aparatu spadł mi on na podłogę
    Spadł z ok. 2m na podlogę (leżał na lodówce).
    Wszystko z body jest ok, zdjęcia robi tak samo jak wcześniej, nic nie pękło, nawet nie ma na nim ani jednej ryski.
    Gorzej z obiektywem. Dwie, z trzech plastikowych "płetw" dzięki którym mocuje się obiektyw do body ułamały się.
    Efekt jest taki, że wystarczy lekko obiektyw podnieść palcem do góry od doły i nie styka on z aparatem - "Nie zamoc. obiektywu".
    Jak myślicie co z tym zrobic? Mam te dwie części. Myślałem, żeby spróbować złapać je pensetą i spróbować przykleić. Mam tylko jeden obiektyw więc nie zdejmuję go co chwila ale i tak mam obawy czy to wytrzyma.
    A może tą część od strony body da się wymienić? Są tu jakieś 3 małe śrubki które by mogły wskazywać, że jest to rozbieralne. Czy może po prostu zostaje mi jedynie kupno nowego obiektywu?

    Pozdrawiam
    Pit3r

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Co ryzykujesz jak przykleisz - klej, może się uda.

  4. #4

    Domyślnie

    Jednak czasem przydaje się metalowy bagnet :>.

    Klej, klej... Powinno pomóc.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Jednak czasem przydaje się metalowy bagnet :>.

    Klej, klej... Powinno pomóc.
    Zaraz wybiore się do sklepu po jakiś klej i zobaczę ;]

    Korzystając z okazji zapytam się jeszcze o obiektyw.
    Mianowicie chciałbym obiektyw z większym zoomem.
    Co polecicie w przystępnej cenie?
    Znalazłem taki obiektyw: "Nikon AF-S DX VR 55-200mm F/4-5.6G IF-ED"
    Powie mi ktoś coś o nim?

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    ciemny, nawet ostry zoom na słoneczne spacery za tą kasę nic lepszego nie znajdziesz. natomiast jeśli masz 1600zł to 70-300vr
    nikon DeMilion ancior.ownlog.com

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pit3r Zobacz posta
    ...Zaraz wybiore się do sklepu po jakiś klej i zobaczę ;]...
    Nie "jakis", tylko porządny! Najlepiej cyjanohydrynowy (utwardzany wilgocią zawarta w powietrzu). Kleje cyjanohydrynowe to między innymi seria klejów "CYJANOPAN" i nie zapomnij o odtłuszczeniu klejonych powierzchni etc.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Jednak czasem przydaje się metalowy bagnet :>.
    W tym przypadku metalowy bagnet mógłby wyrwać gniazdo w body - a tego już nie da się skleić.

  9. #9

    Domyślnie

    Klej i pochwal się czy się udało! Co do tele, no to w grę wchodzi (w cenie do ok. 700-800.-)
    1. Nikkor AF-S 55-200
    2. Nikkor AF-S 55-200 VR
    3. Sigma APO 70-300 Macro (konieczne wersja z silnikiem) (nie proponuję wersji bez APO)

    Z tych 3 moim zdaniem najlepsza byłaby 2 (najlepsza optycznie + stabilizacja obrazu)

    Jeżeli nie uda się klejenie to jest jeszcze do rozważenia kolejna opcja: zakup obiektywu "uniwersalnego" np. Nikkor AF-S DX 18-135/ 3,5-5,6. Cena używanego zmieści się w 600,- (masz szeroki kąt i rozsądne tele w jednym). Obiektyw bardzo ostry w całym zakresie ogniskowych- więc w pełni używalny zakres (też z plastikowym bagnetem )
    Ostatnio edytowane przez Bienias ; 01-09-2008 o 12:31
    D40: S10-20, S30, N50G, N18-200VR, T55-200+DCR250, SB-400...
    Zenith 12XP: H44M, J37A, P29/2.8, P135/2.8.
    ..

  10. #10

    Domyślnie

    A może 70-300VR używka .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •