Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    127

    Domyślnie Jaki telezoom do analoga

    Witam. Mam F70 i chce zakupic jakis ciekawy telezoom. zakres 70-300, ew 70-210 czy cos w tym zakresie. moga byc manualne jak i af. najlepiej na bagnet nikonowski. i niedrogie wiem ze jest nikkor AF 70-300 G. Ale nie jest on najlepszy, pozatym bedzie dzialal tylko w trybie P, ale jest dosc tani (mniej niz 500zl na allegro nowki chodza). Czy znajde cos lepszego w podobnej cenie ?
    znalazlem takie cos. ktos moze mi cos o nim powiedziec ?

  2. #2

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Gall86

    Jak nie jest Ci potrzebnych 300mm, to daj sobie na luz z tym 70-300G. Raczej kiepski. Tutaj najlepszym wyborem, zarówno pod względem optyki jak i trwałości (metal i szkło) jest zoom nikkor 70-210/4-5.6 D. Miałem tego nikkora kilka lat, używałem razem z F90 i byłem z niego bardzo zadowolony. Do kupienia za nie więcej jak 600pln. Może być także bez D, optycznie bez różnicy. Szukaj ostatnich wersji, z suwanym pierścieniem ustawiania ogniskowej.
    Odradzam kupowanie taniej sigmy czy tamrona.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    za Vadimem, nikkor 70-210/4-5,6.
    Ja mam dostęp do wersji bez D. AF nie błyskawiczny, bo to śrubokręt i sporo ciężkich soczewek, solidna obudowa (w porównaiu do 70-300G to przepaść niemal)
    optycznie bardzo dobry, tylko ciemnawy. ale te 2,8 są wiele, wiele droższe.
    nowych już w sklepach nie ma, szukaj na giełdach czy allegro.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Vadim, Jacek_Z, a jak ten nikkor 70-210/4-5.6 sprawuje się z cyfrakami?

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar pretorian111
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam...

    Posiadam o kilku dni Nikkora 70-210 f 4.0, którego podpiąłem do D50 i jestem bardziej niż zadowolony... Także z cyfrakami jak najbardziej polecam

    Pozdrawiam...
    D50 /T28-75 2.8/ SB-800


  7. #7

    Domyślnie

    Polecam Nikkora AF 75-300 4,5-5,6. Poprzednik 70-300 D ED, jednak znacznie od niego lepszy, solidna metalowo-plastikowa konstrukcja, dosyć ciężki. Na http://www.photodo.com/nav/prodindex.html znajdziesz ocenę i test szkiełka. W przeciwieństwie do późniejszych szkieł posiada obrotowy pierścień z mocowaniem do statywu. Jescze Made In Japan, miły w obsłudze. Kręci niezbyt szybko, ale to już od Ciebie zależy do czego będziesz go używał.Obiektyw nie był produkowany w wersji D, jednak przy długich ogniskowych nie jest to aż tak ważne. Na niemieckim ebay można wyhaczyć w idealnym stanie za 700-800zł, sporadycznie pojawia się na Allegro.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    127

    Domyślnie

    a moze ma ktos jakies przykladowe fotki, z 70-300G, nikkor 70-210/4-5.6 D, itp

  9. #9
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Gall86, z 70-300G to większość mam, więc poszukaj sobie

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    david

    Już Cię nie lubię, bo mi uświadomiłeś stopień mojej sklerozy. Oczywiście że nikkor AF 75-300/4.5-5.6 to znakomita propozycja. Kawał solidnego szkła i metalu, zdecydowanie najlepszy optycznie ze wszystkich nikkorów o ogniskowych 70-300. Ale niestety, nie produkowany już od chyba dziesięciu lat, więc trzeba szukać używki i cenowo znacznie wykracza poza ustalony przez Gall86 budżet.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •