Close

Strona 67 z 71 PierwszyPierwszy ... 17576566676869 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 702
  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    No właśnie sam się zastanawiam nad D610. Jest w fajnej kasie. Ale D7100 zostawiam.
    d610 to w zasadzie ten sam aparat tylko z większą matrycą i mniej obsadzonymi polami af w kadrze. Po prostu mazia bardziej tło i przejścia do nieostrości są przyjemniejsze, pliki się ciut lepiej obrabia. Wątpię żeby laik odróżnił zdjęcia z jednej puchy i z drugiej. Nie jest to przejście na średni format dlatego tego "wow" nie ma.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  2. #662

    Domyślnie

    Właśnie o te przejścia mi chodzi, głównie w portrecie.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  3. #663

    Domyślnie

    W portrecie w plenerze to różnica jest jednak duża i zdecydowanie się opłaca, zwłaszcza przy obecnych cenach D610
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #664

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Glowa Zobacz posta
    Wydaje mi się, że każdy z czasem dojrzewa do stwierdzenia, że tak naprawdę liczy się fotografia, a nie to, czym ją wykonano. Oczywiście sprzęt pomaga, ale z obu formatów można być zadowolonym. FX na pewno lepiej zachowuje się na wysokim ISO. Przynajmniej dla mnie to był ten decydujący argument za FX. Gdyby nie fatalna ergonomia i słabsze wysokie ISO, to bym zmienił na Sony APS-C. Znam jedną osobę, która porzuciła dwa D3s i pracuje obecnie na sprzęcie Fuji APS-C i zdjęcia na tym nie ucierpiały. Niestety sprzęt idealny nie istnieje - dla mnie byłoby to połączenie matryc z Nikona i ergonomii Canona
    Ja bym napisał odwrotnie do wszystkich tez onanistów, ergonomia Fuji i matryca Fuji-Nikon

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    W portrecie w plenerze to różnica jest jednak duża i zdecydowanie się opłaca, zwłaszcza przy obecnych cenach D610
    Właśnie obrabiam... tak jest różnica, ale polemizowałbym, że duża. Otworzyłem sobie dwa zdjęcia - podobne kadry i jakiejś specjalnej różnicy nie ma - z dx bardziej wycina z tła i postać wygląda na wklejoną, przy FX bardziej miękko - takie mam wrażenie. Oczywiście przy szerszym kadrze ciekawiej na fx. Sam nawet zacząłem się zastanawiać czy dobrze zrobiłem... czy nie lepiej było kupić jakieś szkło 70-200 także radzę się dobrze zastanowić czy taka zamiana ma sens.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #666
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Musisz zdjęcie powiększyć 400% i wyciągnąć z cieni 5ev. Następnie dwa razy obrócić się w prawo i podskoczyć. Różnice wtedy zobaczysz.
    Nie no jajka sobie robię. Pewnie, że w dobrych warunkach oświetleniowych nie będzie zbytniej różnicy.
    Ja zrezygnowałem z d610. A na wyższą półkę nie dam tyle pieniędzy. I kropka. Szkoda mi.
    Jak dla mnie zabardzo poskąpili na funkcjonalności d610. Co to ma być ? 39 pkt AF. Tyle to w d5xxx jest
    I to gęste napakowane pkt. Nie zamierzam przekadrowywać każdego zdjęcia
    Oczywiście aparat ladniutki i gratuluję ci zakupu. Cieszę się nim jak już masz. Ale ja idę w lepsze szkła. d610 z kitem. Nie dla mnie taki wybór.

  7. #667

  8. #668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    a samo szkło dostało +100 do obrazu...
    Co konkretnie masz na myśli?

  9. #669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Musisz zdjęcie powiększyć 400% i wyciągnąć z cieni 5ev. Następnie dwa razy obrócić się w prawo i podskoczyć. Różnice wtedy zobaczysz.
    Nie no jajka sobie robię. Pewnie, że w dobrych warunkach oświetleniowych nie będzie zbytniej różnicy.
    Ja zrezygnowałem z d610. A na wyższą półkę nie dam tyle pieniędzy. I kropka. Szkoda mi.
    Jak dla mnie zabardzo poskąpili na funkcjonalności d610. Co to ma być ? 39 pkt AF. Tyle to w d5xxx jest
    I to gęste napakowane pkt. Nie zamierzam przekadrowywać każdego zdjęcia
    Oczywiście aparat ladniutki i gratuluję ci zakupu. Cieszę się nim jak już masz. Ale ja idę w lepsze szkła. d610 z kitem. Nie dla mnie taki wybór.
    Zaraz zaraz, gdzie ja powiedziałem, że kupiłem puszkę z kitem? A wyższa półka rozumiem, że masz na myśli średni format)?
    Po prostu jarałem się tym FX od wielu lat, a tu podpinam moją 85, strzelam i nie wyrywa mi nóg z butów. Za klasykiem "nie zachwyca". Mógłbym oczywiście kłamać, że zachwyca, ale nie za bardzo wiem po co. Dla mnie ilość pół jest spoko, gorzej z tym upakowaniem, ale to też dla mnie nie jest problemem i tak w dx nie używałem ich wszystkich, a wcześniej w d3100 było jeszcze mniej - to jest kwestia przyzwyczajenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    To widziałem - świetne, ale wiadomo że wszystkim możesz zrobić dobre i złe zdjęcia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Co konkretnie masz na myśli?
    Obrazek jest zdecydowanie ładniejszy z tej 35 na d610.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  10. #670

    Domyślnie

    Ja się do tej mitycznej fufu przymierzam i przymierzam... I ba przymierzaniu się kończy. Odkąd mam moje D7100 skalibrowany z Sigmą 18-35/1.8 trudno mi znaleźć odpowiednik w FX. Mam do tego Nikkory 50/1.7 i 80-200/2.8 i chyba nic mi nie brakuje. Chociaż korci mnie by te dwa ostatnie zamienić na Sigmę 50-100/1.8 bo opinie ma to szkło rewelacyjne. Nikon służy mi obecnie do fotografii krajobrazowej i domowo- imprezowej. Być może z FX miałbym jeszcze lepiej ale kosztowałoby to zdecydowanie za dużo. Już prędzej kupiłbym D500 raczej. A na codzień i na wakacyjne wyprawy i wycieczki kupiłem zestaw Olka m4/3 i cieszę się lekkością i mobilnością.
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 67 z 71 PierwszyPierwszy ... 17576566676869 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •