Close

Strona 19 z 71 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 702
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Mam prośbę, nie zajmie dużo czasu. Sprawdź na obu korpusach D700 i D300 jak kręci śrubokręt z korpusu. Zapnij jakąś stałkę (tą samą np 50mm) raz do D700 raz do D300 i przejedź cały zakres szkła. W którym to twa dłużej ? Tylko możliwe jak najbardziej obiektywnie
    dzięki !
    w moim odczuciu szybkość jest podobna D300 vs D700, dźwięk silnika jest tylko inny, na obu body z 50 f1.8 przejście od blisko do daleko błyskawicznie,mierzyłem na zmianę na horyzont i ramę okienną,
    uważam że jest tylko minimalnie gorzej od AF-S 24-70, oczywiście jeśli rozważać sytuacje dobrze oświetlony obiektów,
    pozdrawiam Piotr


  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    marekm ja nigdy nie mydliłem oczu, że ff nie jest potrzebny. Chyba mnie z kimś pomyliłeś

    Myślę, że szkła DX-owe mają jeszcze lata życia, w przeciwieństwie do puszek profi DX, których (mam nadzieję że każdy widzi) Nikon NIE PRODUKUJE.
    To była moja humorystyczna reakcja na Twoje twarde poglądy o strategii Nikona na przyszłość. Po tonie Twojej wypowiedzi można było odnieść wrażenie, że uczestniczyłeś w ostatnim posiedzeniu zarządu Nikon Corp.

    W rzeczywistości, nie wiemy co przyniosą najbliższe lata. Na razie czekamy na premierę D90 oraz D3X. Jeżeli w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie pojawi się na rynku następca D300, to wtedy będzie można powiedzieć, że Nikon powoli się z tego formatu wycofuje, przy czym pisanie o D300 - puszka profi to chyba jednak lekka przesada.

    Szczerze mówiąc, przyszłości DX jest mi obojętna. Skończą produkować DX, zaczniemy kupować FX i po problemie.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  3. #183

    Domyślnie

    Tak jak już kiedyś napisałem, naprawdę dziwi mnie dlaczego dlaczego nikon zarezerwował funkcję korekty WB stosownej do zastosowanego filtra tylko dla d3/d700. Podobnie jak to że z d300 nie można robić ładować nowego softu do SB900.
    Nie wiem, czy pisanie że d300 to kiszka bo nie dorównuje jakością zdjęć na najwyższych iso d3/d700 albo dlatego że nie ma prawdziwego szerokiego konta, to kwestia kompleksów, czy chęci usprawiedliwienia przez siebie wydania większej kwoty na puszkę i większych wydatków na szkła. Bo sensu w takim stwierdzeniu za dużo nie ma... FX z odpowiednimi szkłami zapewni nam w paru procentach sytuacji lepszą jakość niż odpowiedni zestaw d300. W większości sytuacji nie będziemy widzieli różnicy. Wyjątkiem są osoby które fotografują tylko na iso3200 i więcej i przy przysłonach f1.4... Ale to raczej nisza...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #184
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek82 Zobacz posta
    A od iluś dni można przeczytać jaki to według Ciebie D300 jest szmelc i frajerzy co go kupili. Daruj sobie trolowanie.
    Pokaż mi JEDNO miejsce, gdzie napisałem, że "D300 to szmelc i frajerzy co go kupili". Nerwy puściły?
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

  5. #185
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    W rzeczywistości, nie wiemy co przyniosą najbliższe lata. Na razie czekamy na premierę D90 oraz D3X. Jeżeli w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie pojawi się na rynku następca D300, to wtedy będzie można powiedzieć, że Nikon powoli się z tego formatu wycofuje, przy czym pisanie o D300 - puszka profi to chyba jednak lekka przesada.
    marekm zgadzam się z Tobą, ale cytuję zapowiedź Nikona z zeszłego roku:
    Warszawa, 23 sierpnia 2007 r.: Firma Nikon Europe zapowiedziała wprowadzenie na rynek jednoobiektywowej lustrzanki cyfrowej D300, która wyznacza nowe standardy jakości poręcznych aparatów dla zawodowców.
    "Aparat D300 jest wyposażony w nasze najnowsze rozwiązania techniczne i zapewnia poziom ergonomii, z jakiego słyną produkty marki Nikon, dzięki czemu wyznacza nowy standard dla aparatów przeznaczonych dla zawodowców dbających o swój budżet" - powiedział Robert Cristina, kierownik ds. marki w dziale produktów dla zawodowców firmy Nikon Europe.
    Znów biorą nas od tyłu?

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Szczerze mówiąc, przyszłości DX jest mi obojętna. Skończą produkować DX, zaczniemy kupować FX i po problemie.
    Mi również, ale rozmowa toczy o się o wyborze na przyszłość. Z drugiej strony amatorom jest wszystko jedno co jest w środku i w sumie żaden przeze mnie spotkany amator nawet nie wiedział jaka wielkość ma matryce w jego aparacie.
    Ja się upieram, że DX to nie wybór na przyszłość, biorąc pod uwagę poziom merytoryczny tego forum. Na dziś i przyszłe dwa lata może tak, ale później - wątpię szczerze.
    Sobie i wszystkim życzę spadku cen obecnego sprzętu DX.

    Z mojej strony luzik, piszę co widzę, a skoro chodzę po tym świecie juz parę lat uważam, że mam jakieś tam prawo do wydawania opinii na publicznym forum, ot co.

    DX rules. Pozdrawiam wszystkich jelenii, którzy kupili sobie D3 lub D700
    Ostatnio edytowane przez ratpaw ; 18-08-2008 o 15:31
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    Pokaż mi JEDNO miejsce, gdzie napisałem, że "D300 to szmelc i frajerzy co go kupili". Nerwy puściły?
    Trochę tu?

  7. #187

    Domyślnie

    Jakiś dziwny ten wątek się robi, taki trochę bełkotliwy jak na ruskim jarmarku bez urazy, ale sprawa jest oczywista, że format DX będzie istniał do czasu jak długo będą ludzie kupować i żebyśmy się napinali jak tylko się da to jest jedyny wyznacznik przyszłosci DX. Czarna płyta też odeszła do historii, a dalej jest produkwana na niszowy rynek np. dla mnie . Może i z powodu jakiś tam cech będa też ludzie długo używać formatu DX, a kilka plusów dadatnich przecież ma, podobnie jak w kilku aspektach czarna płyta góruje na CD przynajmniej według mnie

    ps.
    Gawronek dzięki za sprawdzenie, ale jakbyś miał wskazać który szybciej kręci do uchwycenia to w ogóle ?
    No i avatar wreszcie masz jak człowiek
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 18-08-2008 o 15:34
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #188
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    Trochę tu?
    To może mnie zacytuj, bo jakoś nie dostrzegam.

    Chłopy! Przecie ja nie dureń i wiem, co D300 potrafi! Ale też widzę, co potrafi D3, D700, ile kosztować może FF (EOS 5D), co zrobił Nikon z lampą SB-900, co obiecywał rok temu itd i składam to do kupy. Jak ktoś czuje się urażony, to wezmę to na klatę i pogłaszczę osobnika na dobranoc, ale mówimy o wyborze na przyszłość czy o czym? Niech mi Nikon wypuści AF-S DX 16-50/2.8, to odszczekam każde słowo
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

  9. #189
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    w przeciwieństwie do puszek profi DX, których (mam nadzieję że każdy widzi) Nikon NIE PRODUKUJE.
    D300 jest półprofi, profi był D2X/h. Czy etykietka jest tak ważna? Profesjonaliści używaja tego co im wystarcza. Nie zawsze musi to być D3.

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    D300 już profi, ciekawe czemu, skoro po paru miesiącach okazało się, że nie potrafi w pełni współpracować z lampą profi. Czy ktoś wie, dlaczego odgórnie zabrano możliwość odczytu balansu bieli z sb-900 w body d300? I to jest napisane w instrukcji, to feature, nie bug.
    czy okrojenie body z jednej czy dwóch funkcji powoduje inne zaklasyfikowanie aparatu? D300 nie ma sztucznego horyzontu. Tragedia, nie jest profi. Odczyt balansu bieli to tez chwyt marketingowy, nie zmienia to nic w zdjęciu zrobionym w RAW.

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    Ja się upieram, że DX to nie wybór na przyszłość, biorąc pod uwagę poziom merytoryczny tego forum. Na dziś i przyszłe dwa lata może tak, ale później - wątpię szczerze.
    Co merytoryczny poziom forum ma do tego?
    czy DX za dwa lata przestanie miec cropa 1,5, który jest zaletą dla pracujących na długich tele?

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    DX rules. Pozdrawiam wszystkich jelenii, którzy kupili sobie D3 lub D700
    Nie rozumiem tego co piszesz. Co ma piernik do wiatraka?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    To może mnie zacytuj, bo jakoś nie dostrzegam.
    Nie chce mi się cytować większości tego postu, to przecież bez sensu. Jeżeli tego nie dostrzegasz - trudno. Twoje wypowiedzi są raczej radykalne, może stąd taki ich odbiór i niezrozumienie pomiędzy Tobą a innymi uczestnikami tego wątku

Strona 19 z 71 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •